הבלוג של fb_1072556784

אנג'י- אסטרולוגיה ומחשבות על החיים

אסטרולוגית, כירולוגית, מטפלת הוליסטית ואוהבת בני אדם, מגדלת בן זוג מתוק וחתולה מקסימה ומשתדלת לא להפריע לחיים לגדל אותי!

עדכונים:

פוסטים: 13

החל מיולי 2010

חיפוש אינסופי שיוכיח כי אין בחורה אחרת שתהיה יפה יותר, חכמה יותר או אהובה יותר מזוגתו הנוכחית הוא חסר תכלית ולעולם לא יביא לו אושר, מהסיבה הפשוטה שזה פשוט לא ריאלי. תמיד תוכל להיות מישהי יפה ממנה…. אבל אין יפה כמוה… בשבילך!

29/07/2010

פנה אליי בחור, בשנות העשרים המאוחרות לחייו ושיתף אותי בלבטיו. מזה כשמונה שנים הוא נמצא במע’ יחסים זוגית עם בחורה שהוא אוהב ומעריך. “מבחינתי” -הוא אומר- “אפשר להמשיך כך לנצח. אני לא רואה שום בעיה להמשיך לחיות איתה בלי נישואים, אפילו להביא ילדים, אבל היא רוצה להתחתן ואני- לא. מה עושים?”. “ומדוע לא תתחתנו באמת?“-שאלתי- “8 שנים זה בהחלט זמן מספיק כדי לדעת אם מתאים לך להתחתן איתה, למה אם-כן לא במסגרת המקובלת?”

דותן (שם בדוי) התקשה להסביר.

מניתוח המפה האסטרולוגית של דותן עלה כי מצד אחד יש לו צורך חזק להיות במסגרת זוגית, להיות “יחד”, אך מצד שני יש צורך אחר- צורך רב בחופש ומרחב. בית הזוגיות שלו  נפתח במזל מאזניים, המעודד צורך בחברה ובמסגרת זוגית. כמו כן וונוס (-סמל הזוגיות) והשמש (-המייצגת את ה”אני”) צמודות זו לזו, מה שמעיד על כך שדותן מגדיר את עצמו ומבין את עצמו דרך הזוגיות, ובלעדיה הוא חש חסר..

הנקודה הבעייתית אצלו היא שהוא מתקשה להבין מה הוא בעצם רוצה, את מי הוא רוצה כבת זוג, מה זו זוגיות עבורו ואיך זוגיות בריאה אמורה להתנהל. וזאת מכיוון שגם השמש- ה’אני’ שלו וגם נציגת הזוגיות- הלא היא וונוס נמצאות אצלו בבית 12- המייצג את הלא מודע, הפנימי, והנסתר. למזלו, כוכב פלוטו משפיע על אישיותה של בת הזוג ומצביע על כך שהיא בחורה חזקה, ממוקדת ומכוונת-מטרה והיא אוחזת בשתי ידיים הן את הזוגיות והן את דותן.

ממול לשמש ולוונוס יושבים שני כוכבים אחרים בתכלית: כוכב יופיטר המייצג חופש, הגדלה והרחבה של דברים וכוכב סאטורן המייצג מסגרות, מחויבות, אחריות ופחדים. ואצל דותן שניהם יחד מביאים צורך עז בחופש עם פחד גדול מאוד ממסגרות, מצמצום, מוויתור על כל מה שבאפשרותי להשיג.. (להיות עם אישה אחת בלבד, לוותר על “זכותו הטבעית כגבר לנסות להשיג ולכבוש כל בחורה בעולם”, להיות מחויב לה ולקחת אחריות? לא פשוט לו..)

יוצא שמצד אחד יש את “האני” והזוגיות ומצד שני את הצורך בחופש ומחוייבות לאחריות מה שגורם לדותן לחוש קונפליקט, סתירה בין שני צרכים מנוגדים- מצד אחד צורך להיות בזוגיות כי כך הוא מסוגל להרגיש ולהבין את עצמו ומצד שני פחד מוות מה”כלא” שזוגיות ממוסדת עשויה לכפות עליו ומאיבוד העצמיות שלו בתוך הזוגיות.. הוא חש שהוא לא יכול עם הזוגיות אך גם לא יכול בלעדיה…

מבחינת דותן הוא לא רוצה ולא ירצה אף אחת אחרת מלבד זוגתו הנוכחית. הוא אוהב אותה מאוד, היא נפלאה ומושלמת בעיניו והוא יודע שלא ימצא אף אחת אחרת שתתאים לו כמוה. והוא יודע שגם אם תינתן לו האפשרות ל”להתפרפר” עם אחרות בהסכמתה המלאה של זוגתו או לחלופין לפרק את המסגרת הזוגית בכל זמן שיחפץ בכך- הוא לעולם לא ינצל את האופציות הללו. הוא לא באמת רוצה בכך. הוא רק רוצה שהן יהיו אפשריות מבחינתו, תיאורטית. לא כדי להשתמש בהן, אלא דווקא כדי לא להשתמש בהן. זוגיות =כלא אבל רק בתפיסתו הסובייקטיבית!

רציתי שדותן יבין שהמסגרת היא זו שמגדירה ויו-צ-ר-ת את החופש. שהרי החופש הגדול היה חסר משמעות אילולא היו תוחמות אותו שנת לימודים שהסתיימה, ושנת לימודים שטרם החלה.. ממש כמו שחושך הוא אך ורק היעדר אור. אין לו ממשות משל עצמו, הוא זקוק לאור כדי להתקיים..

היה לי חשוב להבהיר לו שחיפוש אינסופי שיוכיח כי אין בחורה אחרת שתהיה יפה יותר, חכמה יותר או אהובה יותר מזוגתו הנוכחית הוא חסר תכלית ולעולם לא יביא לו אושר, מהסיבה הפשוטה שזה פשוט לא ריאלי. גם אם יפגוש את כל נשות העולם ולא ימצא את האחת, תמיד יוכל להתעורר בו חשש כי אותה בחורה אולי כבר נשואה, מתה או אפילו טרם נולדה..!!

ובכלל” -סיכמתי – “אתה לא אוהב אותה כי היא הכי יפה!  אתה אוהב אותה למרות ובגלל שהיא לא הכי יפה.” תמיד תוכל להיות מישהי יפה ממנה…. אבל אין יפה כמוה… בשבילך!” אתה אוהב אותה למרות שאינה מושלמת ודווקא בגלל שאינה כזאת. אתה אוהב אותה פשוט- כי אתה אוהב אותה. ומכיוון שאין לכך הסבר הגיוני, גם אין אפשרות להפריך ולקלקל את האהבה הזאת..”

כעבור מספר חודשים, כאשר טיילתי במזרח הרחוק, קיבלתי הודעה מידיד משותף בפייסבוק המבשר לי על כך שדותן וחברתו התארסו..

עוד מהבלוג של fb_1072556784

תצוגה מקדימה

"שושנים בלחייה.."

אז איפה באמת מניחים את הסומק??? איך שמים אותו בצורה סימטרית ואחידה שתחמיא לפנים ולא תגרום למראה מצועצע וצבוע? בנות רבות מסתבכות קצת עם עניין הבלאש ומבלבלות אותו עם דבר דומה אך ...

תגובות

פורסם לפני 9 years
תצוגה מקדימה

קצרה אך ארוכה או ארוכה אך קצרה..?

קסמים ואשליות מי לא היה רוצה שהכל יבוא לו בקלות? כסף, זוגיות, יופי, הצלחה, פרסום, כוח, שליטה... כולנו מחפשים פתרונות קסם, חולמים על ניסים, מקווים שגם לנו ישחק המזל ונשיג את...

נאחס או אנס...?

המציאות המודרנית התקדמה בקצב כ"כ מהיר שהמציאות האנושית לא עומדת בו. גם אם נדמה לנו שהסתגלנו, אנחנו טועים! מע' המשפט היא דוגמא מעולה לדיליי בו אנו חיים... לפני כעשור פחות או יותר, שופט איטלקי זיכה אדם מאונס בטענה שמכיון...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה