הבלוג של אנג'ליקה

הירהורים, מזלות וכוכבים..

מי אני? אנג'י, אשה, אדם. בסדר הזה. וגם הפוך...

עדכונים:

פוסטים: 24

החל מיולי 2010

חיפוש אינסופי שיוכיח כי אין בחורה אחרת שתהיה יפה יותר, חכמה יותר או אהובה יותר מזוגתו הנוכחית הוא חסר תכלית ולעולם לא יביא לו אושר, מהסיבה הפשוטה שזה פשוט לא ריאלי. תמיד תוכל להיות מישהי יפה ממנה…. אבל אין יפה כמוה… בשבילך!

09/08/2010

פנה אליי בחור, בשנות העשרים המאוחרות לחייו ושיתף אותי בלבטיו. מזה כשמונה שנים הוא נמצא במע’ יחסים זוגית עם בחורה שהוא אוהב ומעריך. “מבחינתי” -הוא אומר- “אפשר להמשיך כך לנצח. אני לא רואה שום בעיה להמשיך לחיות איתה בלי נישואים, אפילו להביא ילדים, אבל היא רוצה להתחתן ואני- לא. מה עושים?”. “ומדוע לא תתחתנו באמת?“-שאלתי- “8 שנים זה בהחלט זמן מספיק כדי לדעת אם מתאים לך להתחתן איתה, למה אם-כן לא במסגרת המקובלת?”

דותן (שם בדוי) התקשה להסביר.

מניתוח המפה האסטרולוגית של דותן עלה כי מצד אחד יש לו צורך חזק להיות במסגרת זוגית, להיות “יחד”, אך מצד שני יש צורך אחר- צורך רב בחופש ומרחב. בית הזוגיות שלו  נפתח במזל מאזניים, המעודד צורך בחברה ובמסגרת זוגית. כמו כן וונוס (-סמל הזוגיות) והשמש (-המייצגת את ה”אני”) צמודות זו לזו, מה שמעיד על כך שדותן מגדיר את עצמו ומבין את עצמו דרך הזוגיות, ובלעדיה הוא חש חסר..

הנקודה הבעייתית אצלו היא שהוא מתקשה להבין מה הוא בעצם רוצה, את מי הוא רוצה כבת זוג, מה זו זוגיות עבורו ואיך זוגיות בריאה אמורה להתנהל. וזאת מכיוון שגם השמש- ה’אני’ שלו וגם נציגת הזוגיות- הלא היא וונוס נמצאות אצלו בבית 12- המייצג את הלא מודע, הפנימי, והנסתר. למזלו, כוכב פלוטו משפיע על אישיותה של בת הזוג ומצביע על כך שהיא בחורה חזקה, ממוקדת ומכוונת-מטרה והיא אוחזת בשתי ידיים הן את הזוגיות והן את דותן.

ממול לשמש ולוונוס יושבים שני כוכבים אחרים בתכלית: כוכב יופיטר המייצג חופש, הגדלה והרחבה של דברים וכוכב סאטורן המייצג מסגרות, מחויבות, אחריות ופחדים. ואצל דותן שניהם יחד מביאים צורך עז בחופש עם פחד גדול מאוד ממסגרות, מצמצום, מוויתור על כל מה שבאפשרותי להשיג.. (להיות עם אישה אחת בלבד, לוותר על “זכותו הטבעית כגבר לנסות להשיג ולכבוש כל בחורה בעולם”, להיות מחויב לה ולקחת אחריות? לא פשוט לו..)

יוצא שמצד אחד יש את “האני” והזוגיות ומצד שני את הצורך בחופש ומחוייבות לאחריות מה שגורם לדותן לחוש קונפליקט, סתירה בין שני צרכים מנוגדים- מצד אחד צורך להיות בזוגיות כי כך הוא מסוגל להרגיש ולהבין את עצמו ומצד שני פחד מוות מה”כלא” שזוגיות ממוסדת עשויה לכפות עליו ומאיבוד העצמיות שלו בתוך הזוגיות.. הוא חש שהוא לא יכול עם הזוגיות אך גם לא יכול בלעדיה…

מבחינת דותן הוא לא רוצה ולא ירצה אף אחת אחרת מלבד זוגתו הנוכחית. הוא אוהב אותה מאוד, היא נפלאה ומושלמת בעיניו והוא יודע שלא ימצא אף אחת אחרת שתתאים לו כמוה. והוא יודע שגם אם תינתן לו האפשרות ל”להתפרפר” עם אחרות בהסכמתה המלאה של זוגתו או לחלופין לפרק את המסגרת הזוגית בכל זמן שיחפץ בכך- הוא לעולם לא ינצל את האופציות הללו. הוא לא באמת רוצה בכך. הוא רק רוצה שהן יהיו אפשריות מבחינתו, תיאורטית. לא כדי להשתמש בהן, אלא דווקא כדי לא להשתמש בהן. זוגיות =כלא אבל רק בתפיסתו הסובייקטיבית!

רציתי שדותן יבין שהמסגרת היא זו שמגדירה ויו-צ-ר-ת את החופש. שהרי החופש הגדול היה חסר משמעות אילולא היו תוחמות אותו שנת לימודים שהסתיימה, ושנת לימודים שטרם החלה.. ממש כמו שחושך הוא אך ורק היעדר אור. אין לו ממשות משל עצמו, הוא זקוק לאור כדי להתקיים..

היה לי חשוב להבהיר לו שחיפוש אינסופי שיוכיח כי אין בחורה אחרת שתהיה יפה יותר, חכמה יותר או אהובה יותר מזוגתו הנוכחית הוא חסר תכלית ולעולם לא יביא לו אושר, מהסיבה הפשוטה שזה פשוט לא ריאלי. גם אם יפגוש את כל נשות העולם ולא ימצא את האחת, תמיד יוכל להתעורר בו חשש כי אותה בחורה אולי כבר נשואה, מתה או אפילו טרם נולדה..!!

ובכלל” -סיכמתי – “אתה לא אוהב אותה כי היא הכי יפה!  אתה אוהב אותה למרות ובגלל שהיא לא הכי יפה.” תמיד תוכל להיות מישהי יפה ממנה…. אבל אין יפה כמוה… בשבילך!” אתה אוהב אותה למרות שאינה מושלמת ודווקא בגלל שאינה כזאת. אתה אוהב אותה פשוט- כי אתה אוהב אותה. ומכיוון שאין לכך הסבר הגיוני, גם אין אפשרות להפריך ולקלקל את האהבה הזאת..”

כעבור מספר חודשים, כאשר טיילתי במזרח הרחוק, קיבלתי הודעה מידיד משותף בפייסבוק המבשר לי על כך שדותן וחברתו התארסו..

עוד מהבלוג של אנג'ליקה

תצוגה מקדימה

מזל עקרב

מכל המזלות, יש משהו בעקרב שהופך אותו לאחר. אי אפשר להשוותו לאף אחד משאר המזלות. מצד אחד הוא שייך למזלות המים, אך הוא ממש ממש לא דומה ואפילו לא מזכיר את סרטן ודגים, אחיו ליסוד. הוא חזק ועוצמתי אך גם אחר מאוד ממזל טלה...

תצוגה מקדימה

מזל קשת

השדה פתוח ורחב ידיים, השמיים מעל לראשכם כחולים וצלולים ללא ענן, רוח קלה מנשבת ומצננת את פניכם המיוזעים. סביב-סביב מרחבים זהובים של חיטה מבשילה בשמש ואתם חשים בחופש האינסופי שאופף אתכם...

תצוגה מקדימה

קח אחריות- תהיה גבר!

אחת הרעות החולות של החברה שלנו, היא הקושי שלנו להישיר מבט ולהתמודד. אנחנו אוהבים לזרוק את האחריות -שלא לומר אשמה- על הקורבן/נפגע/ת ורק לא להישיר מבט אמיץ כלפי המקור לרוע. גם הרגיש בגברים ממשיך לטעון ש: לא היית צריכה...

תגובות

פורסם לפני 7 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה