הבלוג של אנג'ליקה

הירהורים, מזלות וכוכבים..

מי אני? אנג'י, אשה, אדם. בסדר הזה. וגם הפוך...

עדכונים:

פוסטים: 24

החל מיולי 2010

איך בוחרים מסקרה? איך משתמשים בה? איך מונעים גושים, מפריעים, מאריכים, מעבים וחוסכים בכסף? ואיך מגדירים נכון את הגבולות של הגבה בלי לריב עם הקוסמטיקאית… שלל טיפים שלא תמצאו בשום מקום אחר..

26/10/2010

פצצות לגבות


סומכת על הקוסמטיקאית שתסדר לך גבות? בטוחה שזה מחמיא לך? תחשבי שוב…

לא ברור לי איך ולמה זה קורה אבל בנות רבות מסתובבות עם גבות שהן גם לא אופנתיות וגם לא מתאימות למבנה הפנים שלהן ואף אחד לא עוצר את האסון הויזואלי הזה!

אספר לכם סיפור שקרה לי לפני הרבה הרבה זמן. ישבנו כמה חברות בקרוואן בפנימייה בה למדתי (רק לשמיניסטיות היו קרוואנים והם היו נחשקים ביותר, קשה להאמין) בכל אופן, נכנסה מישהי לחדר והתחילה לשוחח איתנו ואני לא יכולתי שלא להתרכז בגבות שלה. הן היו מסודרות נפלא- חוץ מבעיה קטנה אחת. “את יודעת” -אמרתי לה- ” נראה לי שהגבות שלך קרובות מידיי”. כנראה שהחוצפה שלי לא הרתיע אותה והיא דוקא התעניינה במה מדובר ולמה אני מתכוונת.                                                                                       (דוג’ לגבה רחוקה מידיי- לא מגיעה לזווית העין)

“את צריכה למרוט שערה-שתיים מכל גבה ולהרחיק אותן ממש טיפונת אחת מהשנייה וזה יראה הרבה יותר טוב..”. היא חייכה ולא אמרה כלום. השיחה נסובה לעניינים אחרים ואחרי כמה דק’ אותה בחורה יצאה וחזרה שוב. הסתכלתי עליה ולא האמנתי. ההבדל היה קטן, קטנטן ממש אבל גדול! “עשית מה שאמרתי??” -שאלתי כלא מאמינה. השינוי היה בלתי-נראה אבל מאוד מאוד מורגש. והרבה יותר מחמיא..

אז איך עושים את זה? מאוד פשוט. נתחיל בהגדרת גבה: הצד הפנימי הוא הצד הקרוב לאף, הצד החיצוני- זה שקרוב לרקה. (וזה לא “כאילו דא”, כי לא לכולן זה ברור..) את הצד הפנימי בודקים ע”י הנחת עיפרון או מכחול ארוך ודק בין שלוש הנק’ הבאות: דופן הנחיר, הקצה הפנימי של העין וקצה הגבה. חשוב שהקו יהיה ישר ואנכי לחלוטין. אם הגבה מסודרת נכון היא תסתיים ממש על הקו כלומר תמשיך את הקו של קצה הנחיר-קצה העין הפנימי. אם יש רווח- זה סימן שהיא רחוקה מידיי ואם היא עוברת את קו העיפרון לכיוון האף-  היא קרובה  מידיי.

איך מתקנים? גבה רחוקה- ע”י סבלנות אין קץ. לא נוגעים בחלק החסר, אלא מתאפקים גם כשיש קוצים קטנים ומחכים עד שהם יגדלו וימלאו את החלל. גבה קרובה- מניחים את העיפרון כדי לסמן עד לאיפה היא צריכה להגיע ומורטים בזהירות(!) את המיותר. עדיף למרוט שערה אחת בכל פעם ולבדוק כל פעם אם זה מספיק או לא. להוציא תמיד אפשר, להצמיח שוב הרבה יותר קשה.

מה לגבי הקצה השני? שוב, לוקחים מכחול או עיפרון ומצמידים אותו לשלוש נק’ : דופן הנחיר, באלכסון אל קצה זווית העין החיצונית, וקצה הגבה החיצוני. אם קצה הגבה מסתיים על קו האלכסון- היא תקינה. אם הוא מסתיים קודם-  צריך לגדל אותה קצת ואם הוא עובר את העיפרון- למרוט.

רסיסים לריסים


מסקרה. רימל. רימל- או מסקרה? כמו הרבה מותגים בישראל, גם חברת “רימל” -שלתקופה קצרה הגיחה שוב ומכרה פה מוצרים ונעלמה לבלי שוב- שובשה והפכה להיות שם למוצר במקום מותג.  (ראו ערך, “נסקפה”- שזה קפה נמס של חברת ‘נסטלה’ ולא כינוי לכל קפה נמס עם חלב..) אם כן, מסקרה, אותו חומר שחור ודביק שמשאיר לנו גושים בוציים על הריסים אבל מה? מאריך, מעגל, מפריד, מעבה, מפנפנן ומשדרג לנו אותם היא-היא השם האמיתי. איך משתמשים? איך בוחרים? כמה להשקיע ואיך לדאוג שהם לא ידבקו???

העיקרון מאוד פשוט: הכל תלוי במברשת.

ריסים ארוכים- זקוקים למברשת עם שערות

קצרות ריסים קצרים- מברשת עם שערות ארוכות

ריסים סמיכים וצפופים- מברשת עם שערות דלילות

ריסים דלילים- מברשת עם שערות צפופות

ומה עושה מי שיש לה גם וגם למשל- ריסים ארוכים ודלילים? שתחפש מברשת עם שערות קצרות וצפופות. ריסים קצרים ודלילים- מברשת עם שערות ארוכות וצפופות. ארוכים וצפופים- קצרות ודלילות וקצרים וצפופים- ארוכות ודלילות. אני בכל מקרה אוהבת מאוד להשתמש במברשת של המסקרה  “Telescopic” של חברת לוריאל פאריס או במסקרה הרוטטת של מייבילין ניו-יורק. שתיהן מעולות והוכיחו את עצמן כמספקות את הסחורה לכל סוגי הריסים.

(דוג’ לגבה תקינה באורכה, והריסים העליונים מולחמים- ניתן לראות את האורכים השונים של השערות)

איך עובדת המסקרה של היום? בגדול, המסקרה מכילה מעין חומר כלשהו שעוטף כל שערה כמו סליל ויוצר ציפוי שמעבה ומאריך אותה. לגבי כל הפטנטים שמוכרים לנו יומם ולילה בפירסמות- תשכחי מזה. רובם די שטותיים ואף אחד מהם לא יעניק לך ריסים כמו בתמונה. תמיד(!) בפרסומת איפור למסקרה- מדביקים לדוגמנית ריסים מלאכותיים. אם יצאו לך ריסים כמו שלה, זה רק כי הם כאלה בכל מקרה, בטבעי.  (ואם יום אחד משום מה תרצי להחליף… אני הראשונה ברשימה!) בגדול- לא שווה להשקיע מעל ל80-90 ש”ח למסקרה. וגם זה יקר. מסקרה טובה אמורה להאריך ולעבות את הריסים בקלות בשתיים שלוש שכבות בלבד. עדיף- מסקרה מעט נוזלית ולא מוצקה ודביקה שכן עם הזמן היא בכל מקרה תתייבש קצת ותהיה כזאת. מסקרה לא אמורה להחזיק מעמד יותר מכמה חודשים, וזה בלי קשר למידת השימוש. מכיוון שזהו מוצר הבא במגע עם העיניים, מומלץ לזרוק את המסקרה לאחר זמן זה כדי למנוע זיהום. כמובן שלא מומלץ להעביר מסקרה מאחת לשנייה.

ובכ”ז, פטנט אדיר שהמצאתי שעוזר גם לחטא וגם לשמר את המסקרה לאורך זמן: לטפטף כמה טיפות של שמן לוונדר טהור ואיכותי לתוך המיכל. בשימוש הראשון, כדאי לתת למברשת לשהות כמה שניות באוויר כדי שתתנדף קצת, שהחומר לא ישרוף בעיניים.

טיפ- חשוב- לא לפמפם את המברשת בתוך המיכל! זה לא מסיר שאריות ולא מערבב אלא רק מכניס אוויר למיכל ומייבש את החומר שבפנים. אם את רוצה כמות קטנה יותר, פשוט ‘נגבי’ את המברשת על דופן המיכל.

ו- אחרון חביב- איך מניחים את המסקרה על הריסים בלי שידבקו??

מזגזגים.

ממש ככה. מחזיקים את המברשת אנכית לריסים כלומר לרוחב העין, ומעבירים אותה בתנועת זיגזג מהירה מהשורשים ועד לקצוות. (הזיגזג הוא לימין- שמאל, והתנועה הכללית היא שתוך כדי הזיגזוג- עולים לאט-אט למעלה.) אף שערה לא נשארת דבוקה..

(דוג’ לגבה קרובה מידיי- עוברת את זווית העין הפנימית, וקצרה- לא מגיעה עד לזווית החיצונית. הריסים- מלאכותיים)

ומי שהריסים שלה כבדים ונופלים וסוגרים את העין- יש רק פיתרון אחד. מעגל ריסים. יש מעגל פשוט ורגיל שמחייב לימוד איך להשתמש בו אחרת הוא עלול לגזור בטעות את הריסים וזה לא סימפטי וכן, הגומייה חייבת להיות מסיליקון ולא גומי!!! מעגל ריסים לא קונים הפרפורמריה רגילה אלא בחנות לאיפור מקצועי! אל תתפשרי על זה. גם אם הוא נראה משוכלל ויקר. לכי לחנות מקצועית ובקשי שגם יסבירו לך איך משמשים בו. גומיה של מעגל כזה היא בד”כ לבנה ולא שקופה ומגיעה עם אחת רזרבה. בכל מקרה- עדיף כמה שפחות להוציא את הגומיה מהמעגל כדי שלא תתיבש ותהרס. ואף פעם לא משתמשים במעגל ללא גומיה או עם גומיה קשה ויבשה. זה כבר גזר לי חצי מהריסים פעם ועורר בי מחשבות אובדניות. ישנו גם מעגל חשמלי הפועל על חום. שווה בדיקה, אני אישית לא ניסיתי עדיין.. ניתן להשיגו אצל “יוסי ביטון” או משווקיו.

עוד מהבלוג של אנג'ליקה

תצוגה מקדימה

מזל עקרב

מכל המזלות, יש משהו בעקרב שהופך אותו לאחר. אי אפשר להשוותו לאף אחד משאר המזלות. מצד אחד הוא שייך למזלות המים, אך הוא ממש ממש לא דומה ואפילו לא מזכיר את סרטן ודגים, אחיו ליסוד. הוא חזק ועוצמתי אך גם אחר מאוד ממזל טלה...

תצוגה מקדימה

מזל קשת

השדה פתוח ורחב ידיים, השמיים מעל לראשכם כחולים וצלולים ללא ענן, רוח קלה מנשבת ומצננת את פניכם המיוזעים. סביב-סביב מרחבים זהובים של חיטה מבשילה בשמש ואתם חשים בחופש האינסופי שאופף אתכם...

תצוגה מקדימה

קח אחריות- תהיה גבר!

אחת הרעות החולות של החברה שלנו, היא הקושי שלנו להישיר מבט ולהתמודד. אנחנו אוהבים לזרוק את האחריות -שלא לומר אשמה- על הקורבן/נפגע/ת ורק לא להישיר מבט אמיץ כלפי המקור לרוע. גם הרגיש בגברים ממשיך לטעון ש: לא היית צריכה...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה