הבלוג של אנג'ליקה אגבייב

angel for business

האנשים והעסקים שאני מעריכה ואוהבת, הם כאן מהזווית שלי. על המלאכים שפגשתי בדרך וקטעים ספר על "דרך המלאך" שיראה אור בקרוב.

עדכונים:

פוסטים: 128

החל מדצמבר 2014

הספר ברור, קרי ומרתק. כל פרק נקרא על שם הדמות המספרת של אותו הפרק, ככה הקורא נחשף לכמה צדדים של כמה דמויות מזוויות שונות. בסיפור אנו מגלים שיש יותר מבינה מלאכותית אחת. שלכל מחשב ולא רק לבני האדם יש מחשבות, שאלות, תשובות ותהיות. אך מה עם רגשות? היתכן שיש בינות מחשב בונות או הורסות ? הסיפור הזה הולך רחוק ועל חבל דק בין מיציאות לדמיון.

25/07/2018

השבוע הזמנתי טיסה ובקצה האתר היה צ’ט לשאלות עם מענה ממוחשב, הצ’ט החזיר אותי לספר “אושר למין האנושי” של פז רייזין. ואוו , חשבתי לעצמי הבינה המלאכותית הזו שעונה לי יכולה להתפתח ולעשות הרבה יותר כמו בספר, מה אז יהיה על המין האנושי ?!

החיפוש אחר זוגיות הוא נושא לא פשוט. אני רואה את החברות שלי, נשים יפות, מלומדות, בתחילת העשור השלישי של חייהן, עוברות דייטים הזויים ומערכות יחסים שמתחילות ונגמרות. לא כי משהו לא בסדר, אלא כי לא היה חיבור, משהו לא התאים, לא היה מספיק.

מחקרים מצאו כי הסיכוי וההצלחה בהכרויות דרך בני משפחה וחברים גבוה יותר מאשר הסיכוי למצוא דייט מוצלח באתר היכרויות או ביציאה לפאב. עכשיו דמינו שיש מישהו שמכיר אתכם הרבה יותר טוב מחברים ובני משפחה, בינה מלאכותית. מחשב, שגורם לכם להגיע למקום הנכון בזמן הנכון וגורם לכם להכיר את אהבת חייכם. אבל ויש אבל והוא מפתיע בהמשך.

הספר ברור, קרי ומרתק. כל פרק נקרא על שם הדמות המספרת של אותו הפרק, ככה הקורא נחשף לכמה צדדים של כמה דמויות מזוויות שונות.

בסיפור אנו מגלים שיש יותר מבינה מלאכותית אחת. שלכל מחשב ולא רק לבני האדם יש מחשבות, שאלות, תשובות ותהיות. אך מה עם רגשות? היתכן שיש בינות מחשב בונות או הורסות ? הסיפור הזה הולך רחוק ועל חבל דק בין מיציאות לדמיון.

“אני חושב שהרעיון שלי … ולקחתי על עצמי כפרוייקט קטן לעזור למצוא אותו, בהתחשב באמירה שלחשיבותה של הקרבה הגיאוגרפית בעניינים של הלב, יש חשיבות, התחלתי בסביבה שלה. ” ככה איידן הבינה המלאכותית מחשב סורק ובודק אחד אחד, בהתחלה חמישה גברים צעירים, אחד  מוזיקלי שני רואה חשבון ובחינת עומק על מפתח אפליקציות האינטרנט ולא מרפה עד שהוא מוצא את המיועד לג’ן שהיא האחראית על פיתוח המיומנויות והיכולות  שלו מול המין האנושי.

ההאנשה המופלאה שעושה פז רייזין, השימוש בין הטוב והרע, על מחשב או על בינה מלאכותית שעוקב אחרי אנשים לא רק להציג להם בן זוג אלא גם להחליט אם יהיו מאושרים או לא כמה מלחיץ, בעידן המודרני הזה שבו אנו חיים זה מה שעושה את הספר “אושר למין האנושי ” של רז רייזין לספר מופלא עם סיפור מיוחד על אהבה, הכרויות, זוגיות, אושר ועתיד.

לכו לקרוא, תהנו מכל רגע.

כתבה ביקורת : אנג’ליקה אגבבייב מנכ”לית angel for business , כתבת תוכן, מרצה ומחברת הספר “דרך המלאך”. חובבת תיאטרון וספרות.

 

עוד מהבלוג של אנג'ליקה אגבייב

תצוגה מקדימה

להיות בכושר בלי חדר כושר

חמישה מקצועות שיעזרו לכם להישאר בכושר בלי להיכנס לחדר כושר. אני לא חסידה של חדר כושר. צפוף לי, חנוק לי  ובואו נודה על האמת, ריח זיעה של אחרים הוא לא הריח המועדף עליי. ובכל זאת,  בא לי כושר, אז מה עושים ?  יוצאים לגלוש בים...

תצוגה מקדימה

העדי של ענת

היי ענת , את לא מכירה אותי אבל אני מכירה אותך. עכשיו, קצת יותר מדיי עד שאני מרשה לעצמי לכתוב לך, ומי אני בכלל ?! אני רוצה לספר לך שיש חותרת אחת עם עיניים ירוקות גדולות כמו הים, שערה גולש ועל צווארה עדי מכסף אמיתי. ...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

מכתבים במטבע ~ פרק 2 ~ השטיח בשארם השייח'

היי, אני מצטערת שלא כתבתי לאחרונה, היינו בנעמה ביי. מיקום מדויק שלא תדאג, כמה שעות מגבול טאבה אילת - שארם השייח' מפרץ נעמה, מצרים. האיטלקי אסף אותי משדה התעופה, בדיוק שחזרתי ממוסקבה יישר לאילת. שמעתי חדשות, לא הקשבתי באמת....

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה