הבלוג של אנג'ליקה אגבייב

angel for business

האנשים והעסקים שאני מעריכה ואוהבת, הם כאן מהזווית שלי. על המלאכים שפגשתי בדרך וקטעים ספר על "דרך המלאך" שיראה אור בקרוב.

עדכונים:

פוסטים: 131

החל מדצמבר 2014

חמישה מקצועות שיעזרו לכם להישאר בכושר בלי להיכנס לחדר כושר.

אני לא חסידה של חדר כושר. צפוף לי, חנוק לי  ובואו נודה על האמת, ריח זיעה של אחרים הוא לא הריח המועדף עליי. ובכל זאת,  בא לי כושר, אז מה עושים ?  יוצאים לגלוש בים !

קרדיט צילום :יוסי ישלח

קרדיט צילום :יוסי ישלח

היתרונות של גלישה בים :

1) חיטוב הגוף בהנאה

2) מרחבים פתוחים, נוף מרהיב. שקט, חיבור לטבע , חיבור לעצמך או לגולשים סביבך.

3) מתאים לכל גיל – מגיל רך ועד הגיל השלישי.

4) הכרות עם אנשים חדשים : יש אפשרות בשיעורים פרטניים או בקבוצות וכשאתם כבר מנוסים אתם נכנסים לבד עם הציוד שלכם

5)  אתם בוחרים ים שקט ורגוע או להיכנס לאקסטרים .

6) אתם בוחרים באיזה תחום להתנסות.

7) השפעות בריאותיות -

8) שילוב של יותר קבוצות שרירים שיפעלו יחדיו מאשר אימון רגיל בחדר הכושר.

9) מחקרים מוכיחים שהחיבור לים עוזר רבות לילדים בעלי הפרעות קשב וריכוז או בעיות עם מסגרות ולימודים.

 ארבעה דברים שחשוב לדעת על כושר בים  :

1)  הדרכה - בהתחלה , חשוב ללמוד  אצל מדריך מוסמך ובמקום מסודר .

2) ציוד מתאים - יש להתאים את הציוד לפי ומשקלכם.  בשיעורים הראשונים רצוי גם לקחת שיעורים עד שתלמדו מה הכי נח לכם.

3) כל אחד צריך לקחת בחשבון את מזג האוויר, גובה הגלים ועוד לפני שהוא נכנס לים .

4) לפני כל פעילות יש להקפיד לבצע מספר תרגילים ומתיחות ובסיום לבצע תרגילים לשחרור.

 חמישת המקצועות המומלצים לשמירה על כושר בים :  

1) חתירה בעמידה  – סאפ

2) גלישת גלים

3) חתירה על קיאקים

4) גלישת רוח

5) קייט סרפינג – גלישת עפיפונים

קרדיט צילום יוסי ישלח חותרת טלי חזן

קרדיט צילום יוסי ישלח חותרת טלי חזן

 סאפ sup – חתירה

יודעת שיש כאלה שיגידו שהים מפחיד. נכון, אני לא אייפה לכם את הדברים. לאחת כמוני שביקשה להתמודד עם הפחד, הסאפ נותן כח ומאתגר כל פעם מחדש. בשיעור הראשון לא היו לי יכולות מיוחדות או ניסיון קודם בגלישה, רק סבלנות. ברגע שרכשתי את היציבות על הגלשן והצלחתי לעמוד רק התמכרתי יותר. קל ללמידה , הנאה וסיפוק אדירים.

מעל שנה אני חותרת סאפ ומאז אני מכורה . יש לי חברים חדשים שהפכו למשפחה, אנו מארגנים ערבי גיבוש וגם חתירה בזמן ירח מלא.

בתקופה האחרונה יותר ויותר נשים וגברים מצטרפים לקבוצות חתירה , חתירה בסאפ משפרת את שיווי המשקל ומחטבת את הגוף ומחזקת בעיקר את שרירי החזה והבטן התחתונה אבל כל הגוף עובד. אימון כושר מהנה המסייע לחיטוב ולהורדה במשקל.

כשגולשים על סאפ מפעילים את כל שרירי הגוף, החתירה משפרת את : שרירי הליבה והיציבה, סיבולת אנאירובית, כושר אירובי, כוח מתפרץ ועוד..

יש ימים שאני מתעוררת מוקדם בבוקר רק לשאוף את אוויר הים ומצטרפת לקבוצת החתירה במרכז הימי שבקרית ים, החתירה משרה אווירה רגועה ומטעינה אותי באנרגיות לכל היום .

גילאים : כל אחד יכול לחתור על סאפ ובכל גיל.

הציוד הנדרש : סאפ - גלשן חתירה בעמידה, הסאפ מזכיר את החסקה אבל הוא הרבה יותר קל ו “חתיך ” + משוט עם ידית אחיזה בצד אחד וכף בצד השני + חליפת גלישה בימים הקרים + אפוד ציפה.

מיקום ועונות : ניתן לחתור על סאפ בכל השנה ובכל מקום שיש בו מים: נהר, אגם ,נחל, מפרץ או ים.

קרדיט צילום עינבר אביגדור

קרדיט צילום עינבר אביגדור

גלישת גלים

בגלישת גלים הגולש רוכב על גל באמצעות קרש מיוחד וכוח השבירה של הגל דוחף אותו קדימה. בגלישת גלים האדם מתחבר לטבע ולים בצורה מירבית, כאשר מתקרב גל הגולש חותר בשכיבה על הגלשן על מנת שהגל יתפוס אותו, לאחר שהגלשן צובר מהירות הגולש עובר למצב עמידה ובכך מתאפשר לו לתמרן את הגלשן על גבי הגל, האדרנלין שעובר בגוף בעת הגלישה, הריגוש והסיפוק שמקבל הגולש אפילו מגלישה קצרה שנמשכת מספר שניות יכולה להפוך יום רע למושלם.

הבת שלי בת 17 , היא התחילה לגלוש השנה. חוץ מהוכחות המחקרים כי גלישת גלים תורמת לגוף ונפש בריאים . ראיתי עליה איך הביטחון העצמי שלה מתחזק.

 גילאים :גלישת גלים מתאימה לשני המינים מגילאי 4 ועד 70.

הציוד הנדרש  : גלשן בלבד .

מיקום ועונות : בים התיכון לרב הרוח המערבית היא זו שיוצרת את הגלים וקובעת את גובהם ואת כיוונם, התנאים הטובים ביותר לגלישה הם לפני ואחרי סערות בחורף, אך גם במהלך הקיץ ניתן ליהנות מגלים אשר מגיעים מלב הים ונוצרים מהרוח המערבית. כאשר אין רוח והגלים מגיעים מסערה רחוקה בים נראה גלים מסודרים הנקראים באנגלית swell .

קרדיט צילום Avi Jimmy Ben Zaken

חוף קרית ים  – קרדיט צילום Avi Jimmy Ben Zaken

קיאקים

קיאק הוא סירת משוטים צרה וארוכה, החותר יושב במרכז ומניע את הקיאק ע”י חתירה פעם מימין ופעם משמאל בכל צד של הקיאק, המשוט הוא מוט ארוך אשר בכל קצה יש כף מיוחדת אשר איתה דוחפים את המיים בזמן החתירה.

ספורט מושלם המפתח חוזק, גמישות , סבילות, איזון הגוף, מחזק אאת הלב ומשפר את זרימת הדם.

הציוד הנדרש  : קיאק + משוט .

מיקום ועונות : ישנם מספר סגנונות חתירה בקיאק החותר יכול לבחור בין חתירה רגוע בשלווה לתוך הים הגדול, אגמים ואפילו לדוג מתוך הקיאק.. אך גם יכול לבחור להתקדם עם הספורט לצד האקסטרימי, לשוט בנהרות ומפלים קטנים, או בים גלי לתפוס ולרדת גלים גבוהים עם הקיאק.

גילאים : כל אחד יכול לשוט בקאיק , בכל גיל , לא נדרשות יכולות מיוחדות או ניסיון קודם .

1534365_1571734103107517_7878087787322930828_n

גלישת רוח

גלישת רוח היא סוג של גלישה המשלבת בתוכה את השייט.

גלשן רוח מורכב מלוח בן שניים לארבעה מטרים, אליו מחובר תורן באמצעות מפרק המאפשר לו תנועה חופשית .לתורן מחובר המנור שבעזרתו מותקן המפרש. שטחי המפרשים משתנים בהתאם לעוצמת הרוח ומיומנות הגולש .

הגלישה מבוססת על שיווי המשקל של הגולש לעומת הרוח. התנועה מתבצעת כאשר הגולש עומד עם גבו לכיוון הרוח כשהמפרש לפניו. הגולש צריך למשוך עת המפרש לפי כוחה של הרוח, דבר זה יצור מצב שבו המפרש לא זז ולכן ינוע המפרש מכוחה של הרוח.

קייט סרפינג – גלישת עפיפונים

הציוד הנדרש  : גלשן קייט , עפיפון לגלישה עם באר וחוטים , אפוד ציפה והגנה , קסדה לשמירה על הראש .

קרדיט צילום :Pavel Baz

קרדיט צילום :Pavel Baz

קייט סרפינג הוא ספורט שבו עפיפון גדול מייצר כח בעזרת הרוח וכוח זה מנוצל לגלישה בים על גבי גלשן מיוחד זהו אחד מענפי הספורט הימי המפותחים ביותר כיום . זה שילוב בין גלישת רוח, wakeboarding , גלישת גלים, והעפת עפיפונים. שילוב זה של כל הענפים מייצר את הספורט האתגרי החם ביותר שיש. גולש קייטסרפינג עומד על גלשן/בורד עם חיבור לרגליים. הגולש מייצר כוח משיכה בעזרת העפיפון אשר מחובר אל גוף הגולש באמצעות ריתמה מיוחדת הנקראת טרפז. קייטסרפינג נחשב ספורט קל יחסית מאחר והשליטה בעפיפון היא טכנית ולא דורשת מאמץ פיזי, את הטכניקה רוכשים בקורס אשר מלמד בנוסף לתאוריה והוראות הבטיחות גם את השליטה הנכונה בקייט. עפיפון הגלישה מסוגל לייצר המון כוח ולכן חשוב ללמוד ולדעת לשלוט בעפיפון אחרת הכוח הזה עלול לסכן את המשתמש וגם את העוברים ושבים שבסביבה, מסוכן לנסות להעיף עפיפון גלישה ללא קורס! מסיבה בטיחותית שיעורי קייט סרפינג חייבים להתבצע אחד על אחד ( שיעור פרטי ) וחשוב ללמוד אצל מדריך מוסמך אשר עבר קורס מיוחד להדרכת עפיפונים.

למאמרים נוספים על המקצועות השונים, איך גולשים נכון, שיעורים ועוד לחצו למעלה על כפתור העוקב.

רוצים לדעת היכן לומדים או רוכשים ציוד לחצו כאן לאתר  . לייק

 

עוד מהבלוג של אנג'ליקה אגבייב

תצוגה מקדימה

העדי של ענת

היי ענת , את לא מכירה אותי אבל אני מכירה אותך. עכשיו, קצת יותר מדיי עד שאני מרשה לעצמי לכתוב לך, ומי אני בכלל ?! אני רוצה לספר לך שיש חותרת אחת עם עיניים ירוקות גדולות כמו הים, שערה גולש ועל צווארה עדי מכסף אמיתי. ...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

מכתבים במטבע ~ פרק 2 ~ השטיח בשארם השייח'

היי, אני מצטערת שלא כתבתי לאחרונה, היינו בנעמה ביי. מיקום מדויק שלא תדאג, כמה שעות מגבול טאבה אילת - שארם השייח' מפרץ נעמה, מצרים. האיטלקי אסף אותי משדה התעופה, בדיוק שחזרתי ממוסקבה יישר לאילת. שמעתי חדשות, לא הקשבתי באמת....

תצוגה מקדימה

אם את רוצה להישאר יבשה, השיעור הזה לא בשבילך !

  שיעור ראשון בסאפ - חתירה בעמידה - כל הכללים, הנפילות ההתרגשות ומה שזה עושה לך בגוף ובנפש. לא פעם ישבתי מול הים הגדול מנסה להבין.שואלת מתי ועונה לעצמי "כנראה שאף פעם לא, כי אי אפשר איתי " הוא תמיד מזמין , מסקרן ואני...

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה