הבלוג של אנג'ליקה אגבייב

angel for business

האנשים והעסקים שאני מעריכה ואוהבת, הם כאן מהזווית שלי. על המלאכים שפגשתי בדרך וקטעים ספר על "דרך המלאך" שיראה אור בקרוב.

עדכונים:

פוסטים: 128

החל מדצמבר 2014

פנינה עין מור מאגדת עין כרם בירושלים לוקחת אותנו בעקבות הסיפורים היפים של העיר שאף אחד לא באמת מכיר

17/09/2017

גברת נח 

במלון בוטיק וילה בראון, כולם מתאספים סביבה, אני עדיין בספה, פנינה מזמינה אותי עם כף יד פרוסה קדימה, כמעט לוחשת בקולה הצרוד והסדוק “בואי, בואי “.

מישהי שאני לא מכירה בכלל, לצורך העניין גברת נח, אומרת “יהיה לך משעמם ובחום הזה ללכת לאט, עדיף שתישארו לנח” לא שלחתי לה את המבט השטני שלי. אני תוהה, איך היא מעזה לשפוט כל כך מהר, איך היא יודעת שנלך לאט ? כנראה שגברת נח השפיעה עליי קצת אז נשארתי בגללה עם העקבים ואולי גם בגלל התמונות.

רחוב אתיופיה 

יצאנו לרחוב אתיופיה, יחד עם הסיפורים על אהבות אסורות, מלך מנליק השני ובנו.  שכבות על שכבות של סיפורים בשכונה ציורית אותנטית.

היא מגלה לנו סודות אבל מדגישה ” אתם לא יכולים להשאיר אותם בקומה העליונה וגם לא בתחתונה, הסודות תמיד אבל תמיד מתגלים ” וממשיכה. בבית מספר 7 התגורר, בין היתר דוד ילין ובו ייסד ב-1914 את בית המדרש העברי למורים. במספר 11 התגוררו משפחת פרלמן שלימים הפכו לבן יהודה .

ברחוב שפעם היה רחוב אצולה ובו עדיין עומדים בתי עשירים, הרעננות שפנינה עין מור מביאה לקירות האבן של תחילת המאה ה- ה19, מטעינה בנו אנרגיות ואנו ממשיכים לרחוב קוק .

בית טיכו ומסעדת אנה  

פנינה עין מור מעבירה אותנו בין מבנה רוטישלד הישן ומכניסה אותנו לשביל המוביל לבית טיכו, בית שבקומה הראשונה בו מוזיאון ובקומה השנייה מסעדה.

על תקרות הבית בקומה השניה אפשר לראות את עקבות התקופה, הבית  שנקנה שנת 1864 על ידי הגא רשיד נשאשיבי. אבל העקבות המשומרות הן מ -1924 שאותו קנו רופא העיניים, אברהם אלברט טיכו ורעייתו הציירת אנה טיכו.

הסיפור הוא מרגש מתחילת התקופה ועד היום. דר’ טיכו סייע לעניי העיר והיה אהוב על כולם, במאורעות תרפ”ט הוא נדקר כשהשמועה הגיעה לתושבים אחת הנשים הערביות עמדה בפתח דלת ביתם עם תינוק בידה, מבקשת להעניק אותו לזוג העקר אך הם מודים ומסרבים .

כיום הקומה השניה מרגשת אותנו לא פחות , מסעדת אנה מכשירה ומעסיקה בני נוער במצבי סיכון ומעניקה להם הזדמנות לרכוש מקצוע ולשנות את מסלול חייהם .

גברת נח 

תמשיכי לנח גברת, כי לקצב של פנינה עין מור את צריכה הרבה יותר ממבט אחד וכמה חושים.

21769709_10155691289079715_1430240303_n

בתמונה גבירה, הדס אמנון שרעבי איריס ליפשיץ קליגר ורגליי היחפות, התרגשנו וצחקנו מפנינה עין מור וסיפורי אגדת עין כרם בירושלים.

לסיכום פנינה עין מור מאגדת עין כרם ירושלים, אחרי 22 שנות הדרכת טיולים אומרת :

embedded by Embedded Video

תודה לכם וילה בראון ותודה לאגדת עין כרם על הלמידה המעשירה והמעצימה.

לכתבה על :

מלון בוטיק וילה בראון

ירושלים וגת בת

כתבה : אנג’ליקה אגבייב angel to business

עוד מהבלוג של אנג'ליקה אגבייב

תצוגה מקדימה

להיות בכושר בלי חדר כושר

חמישה מקצועות שיעזרו לכם להישאר בכושר בלי להיכנס לחדר כושר. אני לא חסידה של חדר כושר. צפוף לי, חנוק לי  ובואו נודה על האמת, ריח זיעה של אחרים הוא לא הריח המועדף עליי. ובכל זאת,  בא לי כושר, אז מה עושים ?  יוצאים לגלוש בים...

תצוגה מקדימה

העדי של ענת

היי ענת , את לא מכירה אותי אבל אני מכירה אותך. עכשיו, קצת יותר מדיי עד שאני מרשה לעצמי לכתוב לך, ומי אני בכלל ?! אני רוצה לספר לך שיש חותרת אחת עם עיניים ירוקות גדולות כמו הים, שערה גולש ועל צווארה עדי מכסף אמיתי. ...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

מכתבים במטבע ~ פרק 2 ~ השטיח בשארם השייח'

היי, אני מצטערת שלא כתבתי לאחרונה, היינו בנעמה ביי. מיקום מדויק שלא תדאג, כמה שעות מגבול טאבה אילת - שארם השייח' מפרץ נעמה, מצרים. האיטלקי אסף אותי משדה התעופה, בדיוק שחזרתי ממוסקבה יישר לאילת. שמעתי חדשות, לא הקשבתי באמת....

תגובות

טופ 20 - בלוגי אוכל

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה