הבלוג של אנג'ליקה אגבייב

angel for business

האנשים והעסקים שאני מעריכה ואוהבת, הם כאן מהזווית שלי. על המלאכים שפגשתי בדרך וקטעים ספר על "דרך המלאך" שיראה אור בקרוב.

עדכונים:

פוסטים: 131

החל מדצמבר 2014

הפרק התשיעי ברומן המותח … הוא נמצא לרב במשימות בצד השני של העולם ומתכתב איתה . היא, מסתובבת בעולם עם האיטלקי והמטבע, מחפשים תשובות. שזירה של תמונות אמיתיות מהחיים סוחפים את הקורא לעולם מסתורי ורומנטי בעידן המודרני.

פרק  9 – בית הכנסת בוולקה 

אני מקווה שלפני הריצה ואחריה את לא שוכחת את כל המתיחות ולפי הסדר, במיוחד להתכופף … צוחק , תירגעי . אני כבר מדמיין את הפרצוף העצבני שלך, אני לא אוהב שאת מתעצבנת. 

את לא צריכה לכעוס על עצמך על הנפילות הקטנות, אני לא קורא לזה נפילות אני קורא לזה שיעורים מהחיים אז תפסיקי לכעוס על עצמך !!! הרי אני תמיד אומר תסתכלי על החצי כוס המלאה !

אְנִיוּ באמת איש מיוחד, הוא כמו אינצקלופדיה מהלכת, לקח לנו 12 שעות להגיע לגונדר ולא היה רגע אחד משעמם איתו .  גונדר נמצאת במחוז אמהרה והשפה הרשמית כאן היא אמהרית. העיר היא מקור מוצאם של קהילת יהודי אתיופיה, אשר רובם הגיעו מהכפרים מסביב לעיר ועלו דרך מרכז ההכנה לעלייה שהיה פה ונסגר לאחרונה.

אתיופיה

אתיופיה קרדיט צילום pixabay

ביום השלישי של החיפושים בגונדר הרגשתי כמו במתקפה, המוני ילדים רצו אליי. משכו לי בכיסי המכנס, בידים, חזרו ואמרו ” פרנג’, מאני ” לבן באמהרית, כסף באנגלית. מרגיש טיפשי שאני מתרגם לך עכשיו אבל הייתי בהלם. הושטתי את היד להוציא כסף ואְנִיוּ עצר אותי, תוך כדי שהוא מחלק להם ניירות הוא מסביר לי ” זוכר שביום הראשון כאן הינו בארגון ‘ ינגה טספה ‘, הארגון עובד עם מתנדבים ישראלים ומטרתו למגר את תופעת ילדי הרחוב. קניתי קופני לחם בכדי שהילדים ישתמשו בהם לאוכל ושלא יקנו דברים מפוקפקים או יביאו כסף למבוגרים ” . אמרתי כבר , איש מיוחד.

לאחר שבוע של חיפושים הוותקים שלחו אותנו לוולקה, כפר יהודי שנמצא בפרברי גונדר, כ-5 ק”מ ממרכז העיר.  הכפר מכיל נוצרים, כמו רוב הכפרים באתיופיה, אך מבנה הכפר לא השתנה ועדיין ישנם כמה משפחות יהודיות.

הגענו למבנה בית הכנסת, לרב הוא ריק ונעול . היו שם כמה נשים, אם המשפחה אישה כבת 40 מחזיקה במפתח של בית הכנסת ולנו היא סיפרה שהם שומרים על המקום כמו מבנה היסטורי  ”בית של זיכרון” בתקווה שאחד הילדים יחזור . ביומיים האחרונים שוכן שם הבחור שלנו, איילו גדמו.

ethiopia

ethiopia

לחיצת היד של איילו הייתה חזקה אבל פניו היו נפולות . ” אייל, זה שמך בארץ נכון ?! סמי שלח אותי והוא צריך אותנו ” הוא חייך בעצבות ואמר ” למדתי כאן עד כיתה ח’, בדיוק כשהרשויות הצבאיות סגרו לנו את בית הספר עליתי ארצה לבד. את כל ההתקדמות שלי בחיים אני חייב לסמי הוא הכיר אותי אבל אני לא זז מכאן עד שמגיעים המסמכים . את מלכה הכרתי בשכונה בשער העליה איך שעלינו ארצה ולא נפרדנו עד לאותו הרגע שנודע לנו שאסור לנו להתחתן, אני מבקש עוד יומיים להוכחות ” .

הבחור היה עקשן ואת האמת אני רציתי להישאר והתפללתי בשבילו שהכל יסתדר. ביום טיילנו ובערב מצאתי שקט. ההיסטוריה כאן מוטבעת בכל מקום בשקט וביופי , עיטורים של מגני דוד על הבתים, מעבר לנחל יש בית קברות מכובד של יהודים . אם הבית לקחה את אְנִיוּ לסיור, הם דיברו המון עד שההחלטה נפלה . ביום שהגיעו המסמכים בידי שליח, אְנִיוּ טפח על הכתף של איילו ואמר ” מוטלת עליך אחריות ומצווה גדולה. אנו מבקשים שתעלה את ספר התורה העתיק ביותר שהוחבא כאן, הוא מהמאה ה  - 17 ומקומו בארץ . אולי זו הסיבה שעברת את המסע הזה”   הוא הנהן בראשו לאות הסכמה ויצאנו לדרך .

אני חושב שהייתי משתגע , בארץ נפגשנו עם הקייס שמייד הורה לקיים מסיבה לכבוד הספר והחל לעיין במסמכים והתרשימים הישנים , רק באירוע הוא הודיע לאיילו שהוריו הביולוגיים נרצחו עוד כשהיה בן חודשיים והוא אומץ ע”י חברי המשפחה ככה שתתקיים חתונה .

בשעת ערב מאוחרת התקשרתי לסמי הוא שמח ואמר ” סיימו את החגיגות ותתייצבו אצלי מחר” בנתיים אני תוהה למה כתבת כל כך קצר. אל תחסכי במילים…לילה טוב .

 

אם אהבתם לחצו   like  למטה או למעלה

 

רוצים לעקוב ולקבל עדכונים לפרק הבא לפני כולם, לחצו מהמחשב בלבד על הכפתור  מצד שמאל למעלה  עקבו אחרי

 

 

 

 

לשאר הפרקים :

פרק 1   – חלום או מציאות יש ללחוץ כאן 

פרק 2 –  השטיח בשארם השייח’  - יש ללחוץ כאן 

פרק 3 – ילדים יחפים ותיירות ערומות באופירה –  יש ללחוץ כאן 

פרק  4  - סמבוסק , לא מה שחשבת –  יש ללחוץ כאן 

פרק  5  - איילו גדמו  - יש ללחוץ כאן

פרק 6  - סן פרנסיסקו  - יש ללחוץ כאן

פרק  7  - אדיס אבבה  - יש ללחוץ כאן 

פרק 8  - הגשר הישן מעל הנהר – יש ללחוץ כאן  

עוד מהבלוג של אנג'ליקה אגבייב

תצוגה מקדימה

להיות בכושר בלי חדר כושר

חמישה מקצועות שיעזרו לכם להישאר בכושר בלי להיכנס לחדר כושר. אני לא חסידה של חדר כושר. צפוף לי, חנוק לי  ובואו נודה על האמת, ריח זיעה של אחרים הוא לא הריח המועדף עליי. ובכל זאת,  בא לי כושר, אז מה עושים ?  יוצאים לגלוש בים...

תצוגה מקדימה

העדי של ענת

היי ענת , את לא מכירה אותי אבל אני מכירה אותך. עכשיו, קצת יותר מדיי עד שאני מרשה לעצמי לכתוב לך, ומי אני בכלל ?! אני רוצה לספר לך שיש חותרת אחת עם עיניים ירוקות גדולות כמו הים, שערה גולש ועל צווארה עדי מכסף אמיתי. ...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

מכתבים במטבע ~ פרק 2 ~ השטיח בשארם השייח'

היי, אני מצטערת שלא כתבתי לאחרונה, היינו בנעמה ביי. מיקום מדויק שלא תדאג, כמה שעות מגבול טאבה אילת - שארם השייח' מפרץ נעמה, מצרים. האיטלקי אסף אותי משדה התעופה, בדיוק שחזרתי ממוסקבה יישר לאילת. שמעתי חדשות, לא הקשבתי באמת....

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה