הבלוג של ענת מסינג

שבנו...היה סוף. עכשיו אנחנו עמוק בחיים, אבל מתחדשים כל הזמן, מתרעננים, עובדים קשה אך מקפידים לעשות דברים שמעניינים אותנו...ומיותר לציין, מתכננים את המסע הבא...

עדכונים:

פוסטים: 39

החל ממאי 2013

Face - Header

חברים, סוף העולם מסריח…זה הסטטוס שרץ לי בראש כאשר יצאנו מן הרכב בחניון השוכן ליד חופי סוף העולם. עד מהרה הסתבר כי הסירחון מקורו בפינוי השירותים הכימיים, בפאתי החניון. נרגעתי ושחררתי את שסתום ההגיגים והמחשבות….

אם תעיפו רגע מבט בגלובוס ותתמקדו ב-  Wharariki Beach, בקצה הצפוני של האי הדרומי של ניו זילנד, וודאי תראו כי מצידו המערבי הוא נושק לים הטזמני, המחבר בין ניו זילנד לאוסטרליה. אבל אם תמתחו קו מצפון לאי הדרומי, המקום הבא שבו תיתקלו ביבשה יהיה קרוב לוודאי סיביר. אם זה לא סוף העולם אז מה כן.

אנחנו צועדים במסלול ההליכה הקצר, ביום שמש חייכני… ואני מבינה כי זהו פרולוג מושלם למחזה שיתחיל בעוד רגע וממלמלת לעצמי בהתרגשות, סוף העולם – הנה אני באה. אבל הגימבניות אינן מרפות ומתקנות אותי, “סיפ, אין כזה דבר סוף העולם, הרי העולם הוא כדור”. אבל אני מתעקשת, העובדות, יעיד על כך אביב, אינן בסדר עדיפות גבוה מבחינתי, ואני מבקשת למחצית השעה הבאה להישען על המיתולוגיה המסופוטמית ולהאמין שהעולם הוא שטוח. אם העולם שטוח אז פה ללא ספק שוכן סוף העולם.

End 4

הגבעות הירוקות מתחלפות באחת לדיונות חול זהובות, זוהרות, שהרוח חורצת בהן דפוסים עדינים של קווים, המתפתלים בצורה מדוייקת כל כך, כמו גלים. המצוקים הנטועים בלב הים, מרחק עשרה, עשרים מטר מן החוף מעוררים יראת כבוד, אחר כך, מכל מקום שנעמוד בחוף, נראה כי הקשתות שהגלים חרצו בהם במהלך השנים, כאילו משתנים לנגד עינינו והמים הניבטים דרכם, לובשים ופושטים צורה, עם כל מבט, מחדש.

End 7

End 3

אנחנו מגיעים בשפל, כפי שממליץ המדריך המצויין שלנו, ה- NZ Frenzy – וכך, צועדים דרומה ומגיעים למערות שהים חצב בסלע, הנטועות לאורך החוף כולו, חלקן חשוכות ומגיעות ל- dead end, וחלקן, מעין מנהרות עם שני פתחים, אנחנו נוכחים בכך, כאשר גל חצוף, שוכח כי שעת שפל עכשיו ומציף את המנהרה בדיוק כשאביב מביים את הגימביות לעוד תמונה, אחת מיני עשרות, שאנו מצלמים, בחוף הזה. הגימביות ואביב נסים על נפשם ואני רצה אחרי הסנדלים שלנו, מצילה אותם ברגע האחרון לפני שהים יסחוף אותם עימו למצולות.

End 2

End 5

בניו זילנד, על כל צעד ושעל, אנחנו נתקלים בפינות חמד, בנופים מעוררי השתאות, אבל החוף הזה, מרגש אותי יותר מכל. אני לא יודעת למה, פשוט ככה. תשפטו בעצמכם….

סוף העולם, אביב גפן וברי סחרוף

עוד מהבלוג של ענת מסינג

היום יום הולדת

היום היה אמור נעם אבנון לחגוג את יום הולדתו ה- 46. כולנו התכנסנו לחגיגה, אך מי לא בא? נעם. בבית העלמין בגבעת ברנר, השתתפנו בטקס גילוי המצבה. להלן, דברים שכתבתי ב- 7 לאוקטובר, 2015, ימים ספורים לאחר...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

זה פוסט של סוף מסע

ואם אביב היה כותב אותו היה נראה בערך כך: 70 ימים ולילות טיילנו בארץ המופלאה הזאת ניו זילנד, מתוכם 22 לילות לנו ב-Backpackers, מתחככים בתרמילאים צעירים, משחזרים נעורינו כקדם. 17...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

איפה היה האינסטגראם לפני 20 שנה?!

או איך ביליתי יום שלם כתיירת בירושלים, עם הבלוגרים הכי מגניבים בעולם... כל פעם שאני חולפת דרך שער יפו, בואך העיר העתיקה אני מרגישה קצת כמו ...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה