הבלוג של ענת האחת

anatmandel

עדכונים:

פוסטים: 51

החל מנובמבר 2014

משפחה לא בוחרים –  הינו סרט צרפתי חכם ומשעשע על אבא ואמא, זוג הורים יפים, מוצלחים, אוהבים ו-מועמדים לגירושים.

papa ou maman

ונסן ופלורנס הם חברים טובים, נשואים, שחיים ביחד באושר, מצליחים בקריירה ובגידול הילדים, ופתאום הם מחליטים להתגרש. הם מנסים להסביר לחבריהם הטובים מדוע, מנסים לשתף את הילדים, ולמרות הקושי – מגיעים לגישור לקראת גירושים בריאים ומוצלחים (כן. כן. יש דבר כזה, אני יודעת), ועד שהם ישלימו את תהליך הגירושים הם חולקים את מיטתם בשיטת “ראש וזנב”.

הכל הולך על מי מנוחות עד לרגע שבו מתגלה שקר קטן אבל כואב…. זוכרים את הפרק מחברים בו רוס ורייצ’ל מתמודדים עם בגידתו לכאורה של רוס כשהוא זועק we were on a break “” ? אז ככה גם כאן. הפרודים השקולים  מאבדים את השפיות בו זמנית, ומתחילים לריב על כל דבר, ובעיקר על המשמורת על הילדים. לא. הם לא רוצים אותם. הם עושים הכל כדי שהם יהיו במשמורת אצל “הצד השני”, כדי שכל אחד מהם יוכל לממש את עצמו טוב יותר – היא בתפקיד בכיר בדנמרק והוא כרופא מתנדב ב”רופאים ללא גבולות”.

חיי המשפחה, אותה לא בוחרים, הופכים לסיוט שמצחיק אותנו אבל עצוב לשלושת הילדים. הדרך לגירושין הופכת לדרך חתחתים והטריקים – מעבר לכל דמיון.

הגיבורים הם בני הזוג לרואה, ונסן (לורן לאפיט – Laurent Lafitte) ופלרונס (מרינה פואיס Marina Foïs). אנחנו מחבבים אותם מהשנייה הראשונה שהם על המסך, הם אמינים, מאוהבים, ובגיל 40 מרגישים תקועים וחייהם הופכים לתערובת קומית של רגשות, תסכולים, עצב, ואהבה שמתפוגגת לאיטה.

שלושת הילדים (אלכסנדר דרוסו, אנה למרשן, אשילה פוטייה) עבדו מאוד יפה ביחד בסרט, היו אמינים ושידרו היטב את סגנונות ההתמודדות השונים של ילדים בסיטואציה שכזאת (אדישות / דרמה / ריאליזם).

במהלך הסרט רוב הזמן הצחוק וההומור נובעים מהזדהות והבנה אמיתית של הסיטואציות, מדי פעם יש סצינות סוריאליסטיות או גרוטסקיות, וזה נסלח בגלל ההומור ובגלל שאנחנו כבר מאוהבים בגיבורים. הקצב נפלא, המוזיקה תומכת וה”תפאורה” של הסרט בנופים הכפריים כמו גם נופי פריז, בעלי ניחוח צרפתי קלאסי, ומראה טורבינות הרוח השקועות בים הינו מראה מרהיב ויוצא דופן.

זהו סרטו הראשון של הבמאי מרטין בורבולון, אשר רכש את ניסיונו בעולם הקולנוע כמפיק ועוזר במאי, וסרט זה מבוסס על מחזה דומה.

למעשה, קטעי הנונסנס בסרט הזכירו לי במקצת את הסצינות המופרכות, אם כי המצחיקות, בסרט SEX TAPE בכיכובם של קמרון דיאז וג’ייסון סיגל, ועם זאת הסרט הזה “משפחה לא בוחרים” הוא הרבה פחות הוליוודי והרבה יותר “אמיתי”, מרגש, נוגע ללב, מצחיק ואפילו אופטימי.

אני הייתי קוראת לסרט בשם “אבא ואמא ירדו מן הפסים”, וממליצה עליו כסרט חובה למתגרשים פוטנציאליים. אבל לא רק.  המלצתי החמה מקרב לב שלוחה לכל הזוגות ובעלי המשפחות באשר הם אוהבים ובעלי חוש הומור בריא.

החל ב- 9.10.2015  בסינמטק תל אביב, בכוכב רמת השרון וברחבי הארץ

טריילר:
https://www.youtube.com/watch?v=kkpL1s-6V_s

עוד מהבלוג של ענת האחת

Thumbnail

אמא. רבות בנות עשו חיל ואת עלית על כולנה. זיכרון

אתמול, כח בחשוון תשע"ו, היה יום הזיכרון לאימי. הזיכרון הכי חזק שעלה לי , בעצב גדול , היה דווקא יום ההולדת האחרון שלה. ב-21.11.2011. זה היה יום ההולדת ה-67 והאחרון. חגגנו (אם אפשר לכנות זאת כך) בבית אבות סיעודי, ימים ספורים אחרי...

תגובות

פורסם לפני 5 years
Thumbnail

על אופטימיות ועל פסימיות

אחרי שצפיתי אתמול בבושה גדולה על המתחולל בבית המחוקקים שלנו, בערב שאמור היה להיות חגיגי והפך להיות פארסה מבישה על דמוקרטיה וכבוד, חשבתי לעצמי על אופטימיות ועל פסימיות. אופטימיות על שום מה ? על שום הדם החדש שנכנס...

Thumbnail

ריאקציה רצה וצמחים מטפסים

תחשבו הכי רחוק מהבימה, הכי רחוק מהזוהר התל אביבי, הכי רחוק ממסקין וכיכר רבין. תגיעו לתוך התחנה המרכזית החדשה הכי ישנה בעיר ושם, במעמקי מפלצת הבטון, בפינה דחוקה אחרי מקדונלד וחנות קעקועים, בסביבה שוקקת סינים, אפריקנים,...

תגובות

טופ 20 - בלוגים