הבלוג של ענת האחת

anatmandel

עדכונים:

פוסטים: 51

החל מנובמבר 2014

אודה ואומר, זה לא סרט לט”ו באב, הרומנטיקה ממנו והלאה, ובכל זאת, טום קרוז חתיך הורס. תרתי משמע. השנים עושות לו טוב. כבר לא בייבי פייס מתוח, רואים קמט אחד או שניים, וזה רק לזכותו. והרווח הוא שלנו. גם ביום של אהבה.

האביר(ה) עם השמלה הצהובה. רבקה פרגוסון מוכיחה את עצמה

“משימה בלתי אפשרית: אומת הנוכלים” סרט קיץ מלא אנרגיה, וכל הפעלולים הזכורים לנו לטוב חוזרים בגדול – באויר, במים, וביבשה.

הרעים, רעים יותר, הטובים, מבולבלים יותר. רבקה פרגוסון היפיפיה התורנית היא האביר על הסוס הלבן שמצילה את הנסיך, איתן האנט (קרוז), פעם אחר פעם. בסוף גם הוא תורם את חלקו לטובתה.

סיפור העלילה של משימה בלתי אפשרית 5, מתחיל בדרמה המובילה לסגירתה של היחידה המיוחדת  עליה נמנה איתן האנט, מי שמתואר בסרט כבן האנוש שאין דבר שעומד בפניו והוא מסוגל לכל משימה, גדולה כקטנה. האנט נאלץ להימלט בודד, על מנת להוכיח את קיומו של ארגון טרור אכזר בינלאומי הנקרא “הסינדיקט”, ואנחנו, הצופים, איתו.

בשם הרעות, הוא מצליח לקבץ סביבו את חבריו מהיחידה המפורקת, כולל גיק המחשבים הבלתי נמנע, וכולם יחד מסתובבים איתו בין היבשות השונות (אמריקה, אירופה, וצפון אפריקה), עד שמצליחים לעלות על עקבותיו של ראש הסינדקט האכזר, הזומם להשתלט על העולם.

סוף טוב הכל טוב, והנקמה המתוקה של קרוז גם היא מגיעה. אחרי הצלחת המשימה אפילו אליק בולדווין, ראש הסי.איי.איי, מבין כמה הוא טעה והרכיב את היחידה בחזרה (משימה בלתי אפשרית 6 בדרך).

המשימה ה(בלתי) אפשרית הזאת עולה להוליווד בהרבה אופנועים מרוסקים (בלונדון) טורנדוט שנקטעת באכזריות (בוינה), גלישה על כנף מטוס (תזכורת למשימה אחרת)  ואפילו איבוד חמצן עם כמה תאים אפורים במים עמוקים (בקזבלנקה)……

אנא, אל תנסו את זה בבית – לא גלישה על כנף מטוס, ולא צלילה ללא בלון חמצן. כן תנסו – להאמין, לסמן מטרות, ולהשיגן.

עוד אודה ואומר, מה שם הסרט הזה אומר לכם ? מה הוא אומר עלינו ? האם הכפר הגלובאלי של כולנו הוא בסך הכל פוטנציאל לאומה של נוכלים המועמדים לשלטון בעלי ממון?  זה כנראה מורכב מדי לקיץ חם שכזה. נסתפק במובן מאליו. אקשן, מתח, וטובים שמנצחים את הרעים.

אז מי היה לנו -

טום קרוז – אית’ן האנט האחד והיחיד (שגם הפיק את הסרט),  ג’רמי רנר – ויליאם ברנדט המקסים; סיימון פג – בנג’י דאן[ החנון האולטימטיבי ; רבקה פרגוסון - אילזה פאוסט היפיפה המוכשרת; וינג ריימס - לות'ר סטיקל; אלק בולדווין - אלן האנלי ,מנהל סוכנות הביון המרכזית , שנאלץ לאכול את הכובע; ושון האריס – הוא סולומון ליין הרוצח הקר, מנהיג ארגון "הסינדיקט" המנוול התורן. על כולם ניצח הבמאי המוכשר כריסטופר מק'קרווארי.

תלכו. אין לכם מה להפסיד. שעתיים ו-11 דקות עברו ממש מהר.

אין דבר כזה בלתי אפשרי. טום קרוז ורבקה פרגוסון

עוד מהבלוג של ענת האחת

תצוגה מקדימה

אמא. רבות בנות עשו חיל ואת עלית על כולנה. זיכרון

אתמול, כח בחשוון תשע"ו, היה יום הזיכרון לאימי. הזיכרון הכי חזק שעלה לי , בעצב גדול , היה דווקא יום ההולדת האחרון שלה. ב-21.11.2011. זה היה יום ההולדת ה-67 והאחרון. חגגנו (אם אפשר לכנות זאת כך) בבית אבות סיעודי, ימים ספורים אחרי...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

על אופטימיות ועל פסימיות

אחרי שצפיתי אתמול בבושה גדולה על המתחולל בבית המחוקקים שלנו, בערב שאמור היה להיות חגיגי והפך להיות פארסה מבישה על דמוקרטיה וכבוד, חשבתי לעצמי על אופטימיות ועל פסימיות. אופטימיות על שום מה ? על שום הדם החדש שנכנס...

תצוגה מקדימה

ריאקציה רצה וצמחים מטפסים

תחשבו הכי רחוק מהבימה, הכי רחוק מהזוהר התל אביבי, הכי רחוק ממסקין וכיכר רבין. תגיעו לתוך התחנה המרכזית החדשה הכי ישנה בעיר ושם, במעמקי מפלצת הבטון, בפינה דחוקה אחרי מקדונלד וחנות קעקועים, בסביבה שוקקת סינים, אפריקנים,...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה