הבלוג של anatm

anatm

עדכונים:

פוסטים: 2

החל ממאי 2013

למה בכלל צריך ליווי בלידה?

14/05/2013

כמה חשוב שיש למי לפנות ברגעים שקשה לנו, כואב לנו, או סתם כשאנחנו עייפים או מבולבלים והעיקר לדעת שיש מישהו עבורנו שמשמש ככתף שאפשר להישען עליה. אני בחרתי להיות הכתף הזו עבור נשים בהריון, להיות שם עבורן כדי לענות על השאלות שלא תמיד בן הזוג יודע לענות, לתמוך ברגעי משבר הורמונליים, להדריך בכל מה שצריך לדעת לקראת הלידה, ובעיקר להיות נוכחת איתן ועם בני זוגן ברגע האמת, הרגע בו הם עומדים לקבל אל חיקם את מי שעתיד להיות היקר להם מכל.

באחד מילווי הלידה נקראתי למשמרת ללא היכרות מוקדמת עם היולדת ובן זוגה, זה היה ערב שישי, היינו לקראת סיום ארוחה ערב עם המשפחה וחברים כשנייד התחיל לצלצל. מהצד השני של הקו היתה חברה של חברה של חברה ששואלת בבקשה אם אני יכולה להגיע מיידית כדי לעזור לחברה עם צירים ששוחררה הביתה “כי היא עוד לא בלידה”… זה קורה די הרבה שמשחררים הביתה לאחר בדיקה בבי”ח כי אין עדיין תנאים ללידה אבל במקרה הזה אמרו לה ללכת הביתה ושזה יכול לקחת גם עוד חודש… היא היתה כאובה ואומללה ומבלי לחשוב פעמיים נפרדתי משוכני הבית היקרים, נכנסתי לאוטו ונסעתי אל ביתם של הזוג.

אלה המילים המרגשות שקיבלתי מאותה היולדת שילדה באותו הערב ממש!

זה מה שאני יודעת, וכל כך אוהבת לעשות, תודה על הזכות שניתנה לי.

“ענת היקרה,

הכרתי אותך בתוך רגעים כאובים מאד ומאז הפכת לדמות קסומה מבחינתי. לא תיכננתי לקחת דולה, זה אפילו נתפס בעיני כפינוק וכדבר לא הכרחי.

כאשר התחילו הצירים, כחודש לפני המועד, שלחו אותי פעמיים מבית החולים בטענה כי אני סובלת מצירים “מדומים” או למעשה צירים קלים שאינם מובילים ללידה ואמרו לי כי עליי להבין שלא אלד בשבועות הקרובים וכי הכאב עלול להמשך שבועות.

לאחר סבל (בעיקר נפשי עקב חוסר הידיעה וחוסר האונים מתי זה ייפסק) של שעות ארוכות, ברגע של משבר, גיסתי דאגה כי תגיעי אלי לעזור לי להתמודד עם “הצירים המדומים שלי”. הייתי מאד סקפטית ולא האמנתי שמישהו יכול להועיל לי. כשנכנסת הייתי כאובה והסתכלתי עלייך במבט גרמפי ולא נחמד אבל הספיק לי לשמוע את הקול שלך ובעיקר להעביר איתך ציר אחד כדי להבין ששווה להשאיר אותך איתי כמה שיותר קרוב וכמה שיותר זמן. ב באופן רגיש להפליא, עם אישיות מדהימה ומקצועיות ברמה גבוהה, הפחתת את כאבי הצירים במידה משמעותית. המגע שלך היה קסום מבחינתי ובעיקר הרגע בו הסברת לנו (לאחר כשעה מרגע שהגעת) כי כנראה פספסו אותי בבית החולים וכי מדובר בעניין של שעות לקראת הלידה. זה נתן לי כוחות אדירים כי לפתע לכאב היתה תוחלת ואת היית שם בשבילי לתמוך, להרגיע ולהסביר לי כל מה שרציתי להבין ולדעת. כמובן שלא רציתי שתכלי וביקשתי שתישארי איתי גם בלידה עצמה ולמרות שהוקפצת בספונטאניות בערב יום שישי, את היית איתי מעל 10 שעות ועוד נשארת ותמכת גם אחרי. ענת, את היית מתנת הלידה הכי טובה שיכלתי לקבל ואני רוצה להודות לך על הכל.”

עוד מהבלוג של anatm

תצוגה מקדימה

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 7 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה