הבלוג של עמית פוגל

amitfogel

יועצת ומחנכת למיניות בריאה. אוהבת לעבוד עם ילדים, בני נוער והורים ולעזור ביצירת שיח פתוח ומכבד העוסק בהתבגרות ובמיניות. הורים רבים וגם מחנכים ויועצים אומרים שלי שאני עוזרת להם למצוא את המילים הנכונות, את היחס והגישה... +עוד

יועצת ומחנכת למיניות בריאה. אוהבת לעבוד עם ילדים, בני נוער והורים ולעזור ביצירת שיח פתוח ומכבד העוסק בהתבגרות ובמיניות. הורים רבים וגם מחנכים ויועצים אומרים שלי שאני עוזרת להם למצוא את המילים הנכונות, את היחס והגישה בתחום שיש בו הרבה מבוכה ושתיקה. מקווה שאוכל לעזור גם לכם דרך הבלוג הזה.

עדכונים:

פוסטים: 2

החל ממרץ 2016

03/04/2016

הרבה פעמים עולות בסדנאות שאלות שקשה לדעת איך לענות עליהן, גם לי כאשת מקצוע, ולכן נראה לי שלהרבה הורים ומחנכים זה יכול להיות מאתגר. יחד עם הקושי, אני שמחה שהילדים בסדנאות פונים ושואלים אותי, כי האפשרות השנייה היא שהסקרנות שלהם תוביל אותם לחפש את התשובות בגוגל, ואתם בטח יכולים לתאר לעצמכם מה הם ימצאו במידה ויחפשו את המילה “דילדו” למשל…

כן! זה בדיוק מה שקרה לי בסדנה שהעברתי בשבוע שעבר לילדות – נערות בגילאי ד-ו, בנושא השינויים של גיל ההתבגרות. כפי שמצופה מהגילאים הללו ובכלל, היה מגוון גדול בבשלות ובידע. לקראת סוף הסדנא אחת הנערות הגדולות יותר העלתה שאלה, מה זה דילדו?

מיניות, התבגרות, השיחה, חשיפה, הורות

סוגיה מורכבת! התחילו לדבר בראשי כמה קולות במקביל: איך אני משדרת פתיחות ונינוחות לדבר על כל דבר, ומצד שני מתאימה את התשובה לגיל ולפערים שיש בקבוצה? איך אני נותנת מענה מספיק טוב כדי לספק את הסקרנות כך שלא ילכו לגוגל לבדוק את העניין לעומק? איך אני לא מלחיצה את הבנות הצעירות או את אלה שלא מוכנות למידע מהסוג הזה?

כדאי לפתוח בשאלה איפה היא שמעה על כך? במקרה הזה, כמה ילדים דיברו לידה בהסעה… התחלתי להסביר לבנות באופן כללי, שלפעמים הן נחשפות לתכנים שלא מותאמים לגיל שלהן, ואם יש בקבוצה בנות שמעדיפות לא לדעת מה זה, זו זכותן. שתיים אטמו אוזניים. לאחרות החלטתי לחשוף את המידע בהדרגה. כלומר הסברתי שזה יכול להיות קשור באוננות, וניצלתי את ההזדמנות להסביר קצת על אוננות, שאלתי אם ההסבר מספק, והיה הנהון כללי (אולי נעשה מתוך מבוכה?), אז אמרתי שמי שרוצה לדעת עוד, מוזמנת לגשת אלי באופן אישי. ילדה אחת ניגשה והסברתי לה שזה משהו שמזכיר בצורה שלו פין, אפשר לקנות אותו והוא עשוי מכל מיני חומרים, היא הסתובבה מובכת, והלכה.

שוב ראיתי איך חשיפת היתר של הילדים ובני הנוער לתכנים מיניים מהמדיה ומהחברה, מאתגרת את הקצב והגבולות האישיים של כל אחד ואחת. החשיפה הלא מותאמת מאתגרת גם אותנו המבוגרים שרוצים לתווך באופן מותאם לילדים, את התכנים אליהם הם נחשפו.

מה הייתם עונים לבת או לבן שלכם אם הם היו שואלים אתכם שאלה כזו בבית, פתאום באמצע ארוחת הערב?

עוד מהבלוג של עמית פוגל

תצוגה מקדימה

חשוף מדי?

אחרי סדנא מרתקת עם קבוצת בנות בכיתה ח', ניגשה אלי נערה יפיפייה, וביקשה להתייעץ בנוגע ללבוש. בגיל הזה כמעט לכל נערה יש שאלות על מה כדאי ללבוש ועד כמה חשוף זה מתאים. רק שבמקרה הזה הנערה, תוך כדי דיבור החלה לדמוע והבנתי שיש פה...

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה