הבלוג של אמירוס

קוראותים

היוש, אז אני אמיר, קורא ספרים מושבע בן 22. למה לעקוב אחרי? אם את/ה אוהב/ת פנטזיה, רומנים היסטוריים וספרות בלשים. אם את/ה בעד עולם שוויוני בו כל אדם מתקבל באשר הוא אדם, אז הבלוג שלי הוא בשבילך. וגם, כי אני חד קרן ואני מבטיח... +עוד

היוש, אז אני אמיר, קורא ספרים מושבע בן 22. למה לעקוב אחרי? אם את/ה אוהב/ת פנטזיה, רומנים היסטוריים וספרות בלשים. אם את/ה בעד עולם שוויוני בו כל אדם מתקבל באשר הוא אדם, אז הבלוג שלי הוא בשבילך. וגם, כי אני חד קרן ואני מבטיח למלא לך את החיים בנצנצים.

עדכונים:

פוסטים: 7

החל מיוני 2018

חיכיתי לספר הזה בכליון עיניים, וכשהתיישבתי לקרוא אותו- נרדמתי. האם אשוב אליו? כנראה שכן, אבל לפחות אז אני אהיה מוכן.

23/09/2018

כשהייתי בתיכון, הרבתי להתחמק מבית הספר. לא כי לא אהבתי ללמוד, אלא להיפך. הייתי הולך לבית אריאלה, ויושב שם במשך שעות ארוכות. קראתי מחקרים היסטוריים, אנציקלופדיות, לקסיקונים ועוד.
כשהציעו לי את דווקא רציתי לצאת מגדרי, קפצתי על המציאה. הסוגיות מגדר בספרות, דמויות נשיות וכתיבה נשית, רתקו אותי.

שבת שלימה של חפירה לתוך ביקורת ספרות מנקודת מבט מגדרית? תנו לי לבלות ככה בגן עדן.
גם הצצה בכותרת העניינים גרמה לי להסתקרן, הנושאים והציטוטים נראו כנושאים בחובם הבטחה מזהירה.
אח, כמה קל לשבור לי את הלב.

צילום: אמיר שטיין

צילום: אמיר שטיין

באמת שרציתי לבלוע בשקיקה כל פיסה של מחקר ספרותי. באמת שרציתי ללמוד עוד. באמת שרציתי לאהוב את הלקט הזה. באמת. אבל לא הצלחתי לקרוא את זה.

הספר בעצם חוקר נושאים מסויימים במגדר, תוך כדי שהוא מביא ציטוטים. מצד אחד, ציטוטים של נשים שעוסקות (או עסקו) בכתיבה. ומצד שני, גברים שוביניסטים והגיבובים שלהם על יצירה נשית. הציטוטים עצמם מרתקים. אבל התוכן בין לבין לא היה ברור לי. לא היה ברור לי מה השאלה, או מה הנקודות שהכותבת מנסה להעביר. המאמרים עצמם לא עוררו בי סקרנות. והכתיבה היבשה לא עזרה לי לשרוד עד הסוף.

המחברת גם מביאה דוגמאות של יוצרות והוגות דעות, ומנסה לנתח אותן/ את היצירה שלהן. אבל שוב, הדרך שבה זה נעשה רצחה לי את הסקרנות הטבעית.

הקומבינציה יחד גרמה לי לדלג ולדלג על פרקים, עד שלבסוף נרדמתי.
נכון לכרגע אני בוחר להשאיר את הספר על המדף, ואולי בהזדמנות לתת לו צ’אנס נוסף (היי, יצא חרוז). אבל עד אז, מוטב וניפרד כידידים.

 

עוד מהבלוג של אמירוס

היושות!

ברוכים\ות הבאות\ים לבלוג שלי! אם אתם\ן פה, כנראה שיש לכם\ן אהבה מיוחדת לספרים, ואני ממש מקווה שנוכל לטפח אותה יחד    ...

תגובות

פורסם לפני 2 years
תצוגה מקדימה

צורת המים, לא לא הסרט

כשאמזון הציעו לי בפעם הראשונה לקנות את צורת המים (באנגלית), הרגשתי בלבול רגעי. איך יכול להיות שיצא סרט, שמבוסס על ספר פנטזיה, ולא שמעתי עליו? ואז הבלבול חלף, כי מסתבר שהסרט נכתב קודם, ורק אחר כך נוצר הספר. תמיד יש פעם...

תגובות

פורסם לפני 2 years
תצוגה מקדימה

הפוסט שיגרום לך לקרוא ספרים

[caption id="attachment_35" align="aligncenter" width="300"] צילום: יפית שטיין[/caption] ...

תגובות

פורסם לפני 1 year

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה