הבלוג של אמירוס

קוראותים

היוש, אז אני אמיר, קורא ספרים מושבע בן 22. למה לעקוב אחרי? אם את/ה אוהב/ת פנטזיה, רומנים היסטוריים וספרות בלשים. אם את/ה בעד עולם שוויוני בו כל אדם מתקבל באשר הוא אדם, אז הבלוג שלי הוא בשבילך. וגם, כי אני חד קרן ואני מבטיח... +עוד

היוש, אז אני אמיר, קורא ספרים מושבע בן 22. למה לעקוב אחרי? אם את/ה אוהב/ת פנטזיה, רומנים היסטוריים וספרות בלשים. אם את/ה בעד עולם שוויוני בו כל אדם מתקבל באשר הוא אדם, אז הבלוג שלי הוא בשבילך. וגם, כי אני חד קרן ואני מבטיח למלא לך את החיים בנצנצים.

עדכונים:

פוסטים: 7

החל מיוני 2018

כשאמזון הציעו לי בפעם הראשונה לקנות את צורת המים (באנגלית), הרגשתי בלבול רגעי. איך יכול להיות שיצא סרט, שמבוסס על ספר פנטזיה, ולא שמעתי עליו?

ואז הבלבול חלף, כי מסתבר שהסרט נכתב קודם, ורק אחר כך נוצר הספר.

תמיד יש פעם ראשונה, וכשהציעו לי לקרוא את צורת המים תמורת סקירה, לא יכולתי להגיד לא. איך נראה ספר שנכתב על בסיס סרט? האם יצליחו לגרום לי לראות את הסצנות? לחוות את הדמויות? להשאב פנימה לאיקס שעות ולשכוח שהעולם קיים?

ב2 הפרקים הראשונים רק ניסיתי להבין מה הולך בסיפור הזה. השפה נראתה לי מסורבלת, ויכולתי להרגיש את התסריט בכל שורה שקראתי. אבל אחרי 2 הפרקים הראשונים, שכחתי איפה אני. ולמעשה, זה קצת קריטי, כי הייתי ברומא. מצאתי את עצמי בבר ב 2 לפנות בוקר, עם הספר וכוס יין. מצאתי את עצמי על מדרגות של כנסיות ובפיתולי סמטאות עם הספר. בכל מקום היה את הספר. אפילו בלובי של המלון התרגלו שאני שם, על הכורסה, עם שמיכה והספר.

אולי לא בכל יום אפשר לקרוא על כל כך הרבה מורכבויות במקום אחד: אילמות, שונות, זכויות של מיעוטים, אלימות במשפחה, עצמאות, הגשמה עצמית, בריאות נפשית. וכל כך הרבה אקשן; אל תשכחו שהסיפור קורה בלב ליבה של המלחמה הקרה. והכי חשוב; רומנטיקה. לא כזאת בנאלית, שבלונית, הטרו נורמטיבית. אלא כזאת שגורמת לנו לחשוב שאולי אהבה זה לא מה שאנחנו חושבים.ות.

בדקה האחרונה של הספר אחזתי אותו בשתי ידיים והתפללתי בשקט שזה לא הסוף. אבל זה היה הסוף, מתוק ומקסים ומפתיע.

ועכשיו לחלק הטכני;

הספר מקבל את מלא הניקוד לדמויות, שהיו מורכבות ונהדרות.

השפה מקבלת ממני רק 2 כוכבים, כי היה בה משהו מאוד מאוד מסורבל. אין לי מושג אם זה ככה במקור או התרגום לעברית, אני אצטרך להשוות בהזדמנות.

מבחינת העלילה, אני אתן לספר הזה 4 כוכבים, כי באמת קיוויתי שימצאו לאלייזה יעוד בחיים שלא קשור ברומנטיקה. אבל נו שוין, הרומנטיקה הייתה שווה את זה (כשזה מגיע מבן אדם קר ואפל כמוני, זאת בהחלט מחמאה. אני ורומנטיקה בדר”כ מסוכסכים).

אז לסיום, הספר היה טוב. הוא מילא את יעודו של ספר: לרתק אותי, לתת לי לחוות הרפתקאה, ולקחת איתי תובנה כזאת או אחרת על החיים.

תודה רבה להוצאת דני ספרים על העותק קריאה (למרות שקראתי את העותק בקינדל, מהכסף שלי, כי טיול)

צורת המים

עוד מהבלוג של אמירוס

היושות!

ברוכים\ות הבאות\ים לבלוג שלי! אם אתם\ן פה, כנראה שיש לכם\ן אהבה מיוחדת לספרים, ואני ממש מקווה שנוכל לטפח אותה יחד    ...

תגובות

פורסם לפני 2 years
תצוגה מקדימה

באמצע הרחוב

[caption id="attachment_28" align="aligncenter" width="300"] אם תסתכלו טוב, יש לי חתולים על הציפורן![/caption] ...

תגובות

פורסם לפני 1 year
תצוגה מקדימה

דווקא רציתי לצאת מגדרי,אז רציתי

כשהייתי בתיכון, הרבתי להתחמק מבית הספר. לא כי לא אהבתי ללמוד, אלא להיפך. הייתי הולך לבית אריאלה, ויושב שם במשך שעות ארוכות. קראתי מחקרים היסטוריים, אנציקלופדיות, לקסיקונים ועוד. כשהציעו לי את דווקא רציתי לצאת מגדרי, קפצתי...

תגובות

פורסם לפני 1 year

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה