הבלוג של אמיר דולב

amirdolev

עדכונים:

פוסטים: 8

החל מינואר 2014

הייתי שמח לכתוב לך מכתב זה כמכתב פתוח ולצפות לתגובתך, אבל אני לא משלה את עצמי שבמידה ואיך שהוא מכתב זה יגיע אליך, סוללת עורכי הדין של פייסבוק תייעץ לך לא להגיב.

24/05/2015

בוקר טוב לך מנכ”לית פייסבוק ישראל עדי סופר-תאני. איך ישנת הלילה? טוב? כי משפחה אחת קמה הבוקר לתוך סיוט שהרשת החברתית שאת עומדת בראש נציגותה בישראל הכניסה אותם אליו בעל כורחם, לכאורה כמובן.

אני לא מכיר אותך אישית ובהחלט יתכן שאת אישה מקסימה וטובת לב (כך מעידים אנשים שמכירים אותך), אבל אני מתעב את מה שאת מייצגת.
את הציניות, הכוחניות, ההסתתרות מאחורי פרצות בחוק, כל אותם כלים שלי כאדם מן השורה אין את הזכות להשתמש בהם, אך לך כמי שמייצגת תאגיד מפלצתי וחזק יש.

אני למשל לא יכול לרשום בריש גלי שאני חושב שאתם בפייסבוק ישראל שותפים לרצח, מכיוון שפחות מ 24 שעות לאחר מכך תפתח נגדי תלונה במשטרה או תביעת דיבה, אבל אתם מרשים לכל זב חוטם להאשים אחרים בכך בפומבי ובתפוצה עולמית, מבלי שלנפגע יש אפשרות להתקרב אליכם, או לתבוע מכם את עלבונו באופן חוקי, שהרי פייסבוק ישראל לא באמת קיימת (בישראל זה רק הפרסומות), אתם בכלל פייסבוק אירלנד.

פייסבוק הביא המון טוב לעולמנו. שינויים חברתיים רבים קרו בזכותו, חיי אדם ניצלו, תופעות חברתיות חיוביות קיבלו דחיפה על ידו, אך בד בבד הביא עמו הפייסבוק גם ניצול לרעה, רוע, דיבה, חופש שיסוי והכפשה שאתם מתעקשים להתנער מאחריותכם לכך שאתם הפלטפורמה שמאפשרת אותו ובוחרים שלא לטפל בו.

כל כלי תקשורת חשוף לתביעת דיבה ולכן נזהר לפני שהוא מפרסם דברים אשר אין מאחוריהם יסוד, אך הפייסבוק פרוץ לחלוטין.
כמעט ושכחתי, לנפגע יש את הזכות ללחוץ על בקשה להסרת הפוסט המכפיש, אך עד שאתם בוחנים את בקשת ההסרה, הספיקו חייו של המושמץ להיחרב עד היסוד.

ואתם? מה לכם ולזה? מה לכם ולפשוטי העם? מה לכם ולמטומטמים האלה שמפרנסים אתכם ונותרים חשופים מפני כל הגנה? הם הרי רק הכלי להשגת המטרה ולכם אין שום מחויבות כלפיהם. אתם יכולים לחסום חשבון, לפרסם פרטים אישיים ולעשות מה שבא לכם מבלי שלנו המשתמשים יש לאן לפנות או אפשרות להתגונן.

אני לא מאיים שאפרסם את פרטיך האישיים, גם לו היה לי אותם, כי אני לא מאמין שהתשובה להתנהגות האלימה של התאגיד שאת מייצגת היא אלימות נגדית.
אני גם לא אפרסם את עמוד הפייסבוק שלך, כי… אין לך כזה (ומה זה אומר על מה שאת חושבת על התאגיד שאת מייצגת?), אבל אני כן מאשים את התאגיד שלך ואותך כמי שעומדת בראשו בישראל בבריונות, בקהות חושים ובשימוש בחוק באופן סלקטיבי כך שהוא מגן עליכם, אך לא מגן מפניכם.

אז שיהיה לך חג שמח גברת סופר-תאני, לך ולכל עובדי פייסבוק ישראל.
תבלו עם משפחותיכם, תאכלו מאכלי גבינה, תיהנו מכל רגע עם בעליכן, נשותיכם וילדיכם. אבל רק לרגע אחד, לדקה אחת, תקדישו מזמנכם למחשבה על משפחה אחת שעבורה החג הזה הפך לסיוט, הודות להכפשה מכוערת אחת שמחקה שנים של עבודה בשירות הציבור במחי לחיצת share, שהתאגיד שלכם נתן לה במה.

הייתי שמח לכתוב לך מכתב זה כמכתב פתוח ולצפות לתגובתך, אבל אני לא משלה את עצמי שבמידה ואיך שהוא מכתב זה יגיע אליך, סוללת עורכי הדין של פייסבוק תייעץ לך לא להגיב.

וממי שקורא את הדברים ומסכים עמם, אחרוג ממנהגי ואבקש לשתף.
אולי זו הדרך היחידה לגרום לגברת לחרוג משתיקתה, בדרכים לגיטימיות, בלי להתלהם ולקלל.
בנשק היחיד שיש לנו כגולשים: כפתור ה Share

עוד מהבלוג של אמיר דולב

תצוגה מקדימה

אני אמיר, בן 43 ואני הק"ר*

(*הק"ר = כינוי מקובל בפורומים לאדם הסובל מהפרעת קשב וריכוז) בגיל ארבעים עמדתי בצומת דרכים מקצועית. פוסט שהעלה לפייסבוק אברי גלעד הפך את מה שהדחקתי כל השנים לעובדה שלא...

תגובות

פורסם לפני 3 years
תצוגה מקדימה

אבא, אמא ומערכת החינוך

למחרת יום כיפור אבא לקח חופש מהעבודה. אמנם הוא גמר כבר את ימי החופש שלו כשטסנו לבורגס בקיץ, אבל יש לו קומבינה אצל הרופא אז הוא הוציא ימי מחלה וסיפר לבוס שלו שיש לו...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

פועלים לשנות

עוד בעל מנייה מאושר ישנם כאלה שיראו את אשר יכתב כאן כלא יותר מטור על כדורגל, אבל התייחסות כזו תהיה שטחית וחוטאת למטרה. הדברים אשר יכתבו כאן הם לא פחות מתקווה גדולה שדווקא מהם, מאוהדי הכדורגל יצמח משהו חדש שיתן תקווה...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה