הבלוג של ויקטוריה פופינס

סודות היזמת והאמא של המאה ה21

מגדלת 4 ילדי ADHD, בעל ADD, חתול עצלן, כלבה לברדורית המתאימה לאופי המשפחה אחוזת התזזית. גרה באזור יפייפה עם נוף מרהיב, ביישוב משמר דוד. רצה 10 ק"מ 3 פעמים בשבוע כשאני לא בתקופת המחזור החודשי, זה מתניע אותי לקרב הבא בחיי... +עוד

מגדלת 4 ילדי ADHD, בעל ADD, חתול עצלן, כלבה לברדורית המתאימה לאופי המשפחה אחוזת התזזית. גרה באזור יפייפה עם נוף מרהיב, ביישוב משמר דוד. רצה 10 ק"מ 3 פעמים בשבוע כשאני לא בתקופת המחזור החודשי, זה מתניע אותי לקרב הבא בחיי היזמות מלאי ההפתעות.

עדכונים:

פוסטים: 6

החל מדצמבר 2017

שאלה מטומטמת או חיזיון?

אני טוענת, שאמנות היא מונח מאוד רחב. כל תוצאה מרשימה של יצירה כלשהי, שאדם אחר יכול רק לחלום כדי להגיע לאותה תוצאה, נקראת אמנות. אם מדובר בציור, המוסיקה, הספורט, צילום, כתיבה ואם מדובר על יצירת מנה קולינרית יוצאת דופן במסעדה טובה, שגורמת לנו לחוות פרץ של עונג, או מנה מהסרטים של אדם בביתו. הרי רובינו לא באמת יודעים לבשל או לאפות טוב. רובינו לא באמת מכירים או מכירות את הטכניקות המדויקות לאפייה ולבישול, רובינו גם לא ממש נמציא טכניקות או מתכונים.

כמו שלא ניקח מצייר ציור בחינם, אלא נקנה אותו. לא נקבל מצלם תמונה בחינם, אלא נקנה אותה. לא נשתמש בשיר מוכר לפרסומת שלנו, אלא  נרכוש אותו, כך גם המתכונים לא אמורים להיות בחינם, גם את המתכונים תכננו גם על המתכונים עמלו.

32060622023_16815e2a04_k

 

בעבר רכשו ספרי בישול ואפיה, כלומר יש תוקף לכך שבעד מתכונים צריך לשלם.

 

IMG_3972

לעולם האינטרנט גוונים רבים, חלקם טובים חלקם טובים פחות, בדיוק כמו כל דבר.  היום בלית ברירה השפים בעולם מפרסמים מתכונים בחינם ברשתות השונות, כיוון שחנויות הספרים מוכרות ארבע ב-100, אז למה להם להפיק ספר? ואיך יגיעו לכל אותם האנשים שכבר רגילים כל היום לשוטט ברשתות?  פרסום המתכונים מאפשר לשפים להראות נוכחות ברשת כדי להשאירם בתודעה הציבורית ולקדם את המוצרים השונים שהם מוכרים, (סדנאות בישול ואפיה, מסעדות, לימודים בבית ספר לבישול ועוד), אך לא מפני שהם באמת אוהבים שהמתכונים שלהם ניתנים בחינם.

אם תשאלו את הבלוגרים בתחום האוכל, הם מרוויחים בעיקר מהפרסומות שהם מריצים באתרים שלהם, כי אם כל הכבוד לתחביב, צריך להתפרנס.

אך מה אם הגולשים בנוסף, היו משלמים סכום סימלי על כל מתכון של הבלוגר? לא מגיע ליוצרים? הבלוגרים עובדים לילות כימים, כדי לרקוח מתכון חדש ומעניין, לא מגיע להם קרדיט, כך זה היה בשוק הספרים. אז במקום ספר שלם נקנה שני מתכונים או צרור או רעיון ארוחה לחג ועוד.

2018-02-01 (1)

מתכונים נמכרים כבר במספר אתרים בעולם, אבל לכך אין עדיין בסיס איתן. הגיע הזמן למסד זאת בעולם, מגיע לכל היוצרים והיוצרות בתחום הקולינרי קצת יותר קרדיט.

עד שהפלטפורמה הבינלאומית הזו תושק, לפחות בואו נפרגן ליוצרים והיוצרות כשאנחנו מציינים למי המתכון שייך, כי אין באמת היום זכויות יוצרים למתכון, אגב גם על כך הפלטפורמה החדשה עובדת.

ובנתיים Bon Appétit

 

קרדיט תמונות:

www.flickr.com

SutterStock.com

אנוכי

 

עוד מהבלוג של ויקטוריה פופינס

תצוגה מקדימה

מספיק מתכון ילדות אחד אהוב במיוחד, שלא תעדנו בזמן ותחושת האשמה בקרבנו לעד. אם עדיין לא נפגשתם באפליקציית פודסייג'ר, זו הולכת להיות התמכרות. כל אחד צריך Food Sager

לפני כמה שנים גיליתי שאיבדתי את המתכון של סבתא שלי, מתכון פשוט לכאורה, אך זה לא רק המתכון, אלא כל הטכניקה של הכנת המתכון שסבתא הכתיבה לי בגיל 18. אהבתי את המאכל במיוחד וביקשתי שנכתוב יחד הכל, כדי שאמא תלמד מסבתא. אם רק היה...

תגובות

פורסם לפני 1 year
תצוגה מקדימה

מכתב לבלוגריות האוכל בישראל

מכתב לבלוגריות האוכל בישראל וגם לגידי גוב והשף הסטון  בלומנטל - פרייר מי שיורד מהבמה! אני מאלה שכותבת משימות וחלומות בדפי מחברת, למעשה אני עושה זאת מאז שהייתי בת 15. אם לא ארשום מבחינתי זה לא יקרה. אני מתה על האות  V. אני...

תגובות

פורסם לפני 1 year

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה