הבלוג של alonabenari

alonabenari

אמא לשלושה ילדים מטפלת אנרגטית, מומחית לטיפול בתינוקות, בילדים ומבוגרים. טיפול אנרגטי מתמקד במקור חוסר האיזון הקיים בגוף, המתבטא כמחלה או כמצוקה רגשית, ומתקן אותו ברמה האנרגטית. רעיון הבסיס הוא כי הנפש כואבת הרבה לפני... +עוד

אמא לשלושה ילדים מטפלת אנרגטית, מומחית לטיפול בתינוקות, בילדים ומבוגרים. טיפול אנרגטי מתמקד במקור חוסר האיזון הקיים בגוף, המתבטא כמחלה או כמצוקה רגשית, ומתקן אותו ברמה האנרגטית. רעיון הבסיס הוא כי הנפש כואבת הרבה לפני הופעת המחלה הפיזית. זה איתות, כמו מנורה שמהבהבת ברכב כדי להתריע כי קיימת בעיה לפני שהאוטו עוצר. מה אנחנו עושים כשנורת הגוף מהבהבת? מכסים אותה? נלחמים בה? במקום לשאול מה יש מאחורי הסימפטום, למה כואב לי.

עדכונים:

פוסטים: 10

החל מינואר 2015

ככלל, אנחנו לא מקדישים תשומת לב רבה למילים בהן אנו משתמשים. אנחנו נוטים לחשוב שאנחנו בוחרים בהן באקראי, בהתאם לנסיבות, אבל הוכח שלכל אחד יש צורת דיבור ייחודית, מעין “הטבעה מילולי”.

 מחקר שנערך באוניברסיטת VU באמסטרדם, גילה שאנשים מוחצנים בוחרים במלים מאוד שונות, מאנשים מופנמים. המופנמים מעדיפים לדבר במונחים ספציפיים ומוגדרים יותר, ולהשתמש בשפה זהירה יותר “אולי” ו”כנראה”, בעוד שהמוחצנים בוחרים במלים ערטילאיות ומופשטות יותר. הם מבטאים ישירות את הרצונות שלהם.

הדיאלוג שאנו מקיימים עם עצמנו הופך בסופו של דבר למציאות שלנו, ולכן חיוני שלא נאפשר לו להיות מושפע מסטריאוטיפים חברתיים או צורות דיבור שלמדנו בילדות.

 10 המילים הרעילות שמחבלות באושר שלך:

 1. אשמה. אנו מאשרים לעתים קרובות שאנו חשים אשמים, אך איננו מודעים לחלוטין להשלכותיה של מילה זו. תחושת האשמה מרמזת על כך שיש משהו לא בסדר אצלנו, תחושה המייצרת מחנק קיומי עמוק. אנחנו צריכים להשתמש במילים מדויקות יותר, כגון “אני מצטער על מה שעשיתי”, כלומר התנהגותי היתה בלתי נהותה או נכונה. ולא שמשהו לא בסדר איתי.
 2. תבוסתנות. הנרי פורד אמר כי “התמוטטות היא הזדמנות אדירה להתחיל מחדש עם יותר אינטליגנציה”. האסון אינו קיים, יש רק חוויות חיים שמובילים אותנו בדרך זו או אחרת. חשיבה על תפיסת התבוסה פירושה קבלת מידות החברה והתאמתם לדפוסי ההצלחה שלנו, כך שאם לא נשתלב, נכשלנו. לפיכך, במקום לדבר על התמוטטות, אנחנו צריכים לדבר על חוויות החיים.
 3. צריך. המילה צריך היא אחד הקשרים החזקים שהמציאה החברה כדי ליצור בנו תחושת אשמה כשאנחנו לא רוצים לעשות משהו, כאשר הדחפים והרצונות שלנו הולכים בכיוון ההפוך ואנו לא מוצאים שום תועלת במעשה הזה. אנשים רבים הרסו את חייהם כי תמיד ובכל הנסיבות הם השתמשו “בצריך” במקום “אני רוצה”. החיסרון של “צריך” הוא שזה גורם לנו לתפקד כמו רובוטים, דוחקים בנו לעשות משהו שאנחנו לא רוצים. הפתרון הוא למצוא את המשמעות בכל דבר ולהחליף את “אני חייב” ב”אני רוצה”.
  מצאו מה מלהיב אתכם, ואפשרו לאנשים סביבכם לעשות את אותו הדבר.
 4. בלתי אפשרי. אין הכוונה לאמץ פוזיטיביזם נאיבי, חשוב להיות מציאותיים. עם זאת, אנו משתמשים לעתים קרובות מדי בצמד המילים בלתי אפשרי. לעתים קרובות מאוד הן מחליפות את המילים בסבירות נמוכה או בלתי סביר. אנו הופכים את הבלתי סביר לבלתי אפשרי, ובכך אנו סוגרים ומצמצמים הזדמנויות, שיכולות להופיע או להתרחש בעזרת נחישות.
  בכל מקרה, עדיף להתרכז בהסתברויות מאשר להשתמש במילים כמו לעולם לא או בלתי אפשרי. קונפוציוס מציע לנו: “כאשר המטרה נראית לך בלתי אפשרית, אל תשנה את המטרה שלך; אלא חפש דרך חדשה להגיע אליה”.
 5. שנאה. שנאה גורמת נזק עצום, במיוחד לאלה שחווים אותה. ברור כי השנאה קיימת, איננו יכולים לדכא אותה, אך עלינו לוודא שאנחנו מדייקים בזמן קיטלוג רגשותינו. מן הסתם, מה שאנו מסווגים כשנאה הוא באמת טינה, תסכול או כעס, אבל תיוג הרגש כשנאה יגרום לה לשגשג ולהיות הרגש שגונב מאיתנו את השלווה והאושר.
 6. תמיד וככה זה. החיסרון של המילים האלה הוא שבדרך כלל הן יוצאות מפינו כשאנחנו מנסים לגנות מישהו: “אתה תמיד מתנהג ככה” או כאשר אנו מנסים להגן על משהו: “תמיד עשינו זאת ככה”.
  עם זאת, תמיד וככה זה, הם צורות של חוסר תנועה, חוסר התקדמות. מצב שאינו תואם את המציאות, פשוט כי הדברים משתנים ללא הרף. תמיד מציין התנגדות לשינוי, את הרצון להיאחז בעבר ולהכחיש את האבולוציה. לכן חשוב ללמוד להשתמש במילה זו בזהירות רבה.
 7. לעולם לא. באותו אופן כמו תמיד וככה זה, גם לעולם לא היא מילה מקבעת ולא משקפת נאמנה את המציאות, אשר משתנה כל הזמן.
  מילה זו משקפת חזון חזק שסוגר אותנו לאירועים או לדרכים החדשות היכולים להתגלות לפנינו. להשאר פתוחים לשינוי הוא דבר חיוני משום שהוא מאפשר לנו להתאים עצמנו. לחשוב כי משהו לעולם לא יקרה עשוי להוביל לאכזבה עצומה.
 8. חיסרון. למילה זו השלכות שליליות מאוד כי אנו מקשרים אותה למכשולים ולכישלונות. כאשר אנו כוללים אותה בדיאלוג הפנימי שלנו, המוח שלנו מגיב מיד על ידי כך שכל האזעקות מתחילות לפעול ומייצרות מצב של השתאות וחרדה. אנחנו יכולים להחליף אותה במילה “אתגר”. כל אחד מהחסרונות, בסופו של דבר, אלו הם רק אתגרים שמשמעותם שעלינו לשנות משהו. אנחנו יכולים לבחור אם להסתכל על ההיבט השלילי או להעצים את האפשרות לשינוי.
 9. יום אחד. מילטון אריקסון אמר כי “מטרה ללא נתונים היא רק חלום”.
  אם אתם מאותם אנשים שתמיד ובכל הנסיבות מאשרים לעצמם “יום אחד אני אעשה זאת”, זה אומר שהשהתם (שמתם על hold) את הפרויקטים החיוניים שלכם.
  מילים אלה נוטות להסתיר את הפחד מכישלון, יציאה מאזור הנוחות או חוסר אמון ביכולות שלכם. אם אנחנו באמת רוצים משהו, אנחנו חייבים להתחייב לכך ולגבש תוכנית פעולה.
  אחרת, יום אחד יהפוך ללעולם לא.
 10. כנראה. לעשות או לא לעשות, אבל אל תגידו כנראה שאעשה זאת. האמירה שאנחנו כנראה נעשה משהו פירושו שאנחנו לא בטוחים מספיק, שאנחנו לא מחויבים מספיק ו / או שאנחנו לא מסוגלים מספיק. בכל מקרה, זה אומר שאנו מתחילים ברגל שמאל. נכון שהדברים לא תמיד קורים כמתוכנן ולא תמיד ובכל הנסיבות אנחנו יכולים להשיג את המטרות שהצבנו, אבל אנחנו חייבים להתחיל עם גישה חיובית.

זכרו זכות הבחירה לעולם שלכם.

אלונה בן ארי

עוד מהבלוג של alonabenari

כשהגוף זועק את שהנשמה שותקת

האם קיים קשר בין המחלות שלנו לבין אופן התנהלותנו היום יומית? הגוף שלנו הוא כמו ססמוגרף למצבנו הפנימי. כשאנחנו לא מתייחסים לעצמנו ולצרכים שלנו - הוא מתריע. אם הוא לא נענה הוא דואג לספק צרכים אלה - אבל בדרכים פחות...

תצוגה מקדימה

24 דרכים לשאול את ילדך איך עבר עליו היום

חינכו אותנו להאמין שכשאנו חולים וכואב לנו על המזור להגיע מבחוץ באמצעות תרופות, זריקות, וכו. אנו נוהגים להגדיר בריאות, באופן כללי, בהיעדרם של כאבים או מחלות למינהם. אולם סבלו של הגוף הוא בעצם מסכה שלובש השכל כדי להסתיר את...

תגובות

פורסם לפני 5 years

מה אומר לך כאב הגב שלך

מי מאיתנו לא סבלה מכאבי גב בזמן ההריון ולאחר הלידה? חלקנו תולות את האשם במשקל היתר בזמן ההריון, באפידורל, בניתוח הקיסרי, בהרמת הילדים, במנשא וכו' וכו'.אני טוענת כי אלו הם תירוצים "רציונליים" שלמדנו לתת לכל כאב או מחלה...

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה