הבלוג של alonabenari

alonabenari

אמא לשלושה ילדים מטפלת אנרגטית, מומחית לטיפול בתינוקות, בילדים ומבוגרים. טיפול אנרגטי מתמקד במקור חוסר האיזון הקיים בגוף, המתבטא כמחלה או כמצוקה רגשית, ומתקן אותו ברמה האנרגטית. רעיון הבסיס הוא כי הנפש כואבת הרבה לפני... +עוד

אמא לשלושה ילדים מטפלת אנרגטית, מומחית לטיפול בתינוקות, בילדים ומבוגרים. טיפול אנרגטי מתמקד במקור חוסר האיזון הקיים בגוף, המתבטא כמחלה או כמצוקה רגשית, ומתקן אותו ברמה האנרגטית. רעיון הבסיס הוא כי הנפש כואבת הרבה לפני הופעת המחלה הפיזית. זה איתות, כמו מנורה שמהבהבת ברכב כדי להתריע כי קיימת בעיה לפני שהאוטו עוצר. מה אנחנו עושים כשנורת הגוף מהבהבת? מכסים אותה? נלחמים בה? במקום לשאול מה יש מאחורי הסימפטום, למה כואב לי.

עדכונים:

פוסטים: 10

החל מינואר 2015

simpsons_guerra_comida

לקראת הפסח רבות אנחנו עוסקים בנקיונות, בעיקר בנקיונות החוץ: נקיון הבית, הגינה, המשרד וכו’. נקיון החוץ הוא חשוב לשמירת ההגיינה הוא משרה אווירת סדר, רוגע ונעימות אך אין הוא נשמר לאורך זמן.

אני מאמינה גדולה בחשיבות נקיון הפנים, נקיון הנפש. שגם הוא בדיוק כמו נקיון החוץ חשוב ביותר לשמירת בריאותנו הפיזית. נקיון הפנים בניגוד לנקיון החוץ נשמר לאורך זמן.

אז בעיצומם של נקיונות הפסח אני רוצה ללמד אתכם כלי שיעזור לכם להכיר את עצמכם, יעזור לכם לנקות ולחשוף את אותם הדברים שאתם אוהבים בעצמכם אך יותר חשוב יגלה לכם מהם הדברים שאתם לא אוהבים בעצמכם, אותן תכונות, מחשבות, אמונות, ערכים, דעות קדומות אשר מעקבים, מפחידים ומחלישים אתכם.

כדי ללמוד על עצמנו אין אנו צריכים להרחיק לכת ולטוס למזרח, להתבודד או למדטות במשך שעות, להיפך כל שעלינו לעשות הוא לפקוח טוב טוב את העיניים ולהתבונן על האנשים סביבנו, על מערכות היחסים בהן אנו נמצאים, על סיטואציות היום יום ולשאול את עצמנו:

?        מה הדבר שאני הכי פחות אוהב/ת בבן/ת הזוג שלי?

?        מה הכי מעצבן אותי בסיטואציה הזאת?

?        למה אני לא יכול/ה לסבול את הבוס שלי?

דוגמא לתשובה: כי הוא צועק כל הזמן, כי הוא קמצן.

מסקנה: אני צועקת כל הזמן, אני קמצנית.

מדוע זה כך? ובכן, אמנם ברמה האנרגטית כולנו מחוברים אבל לכל אדם יש אופי ומזג בלתי מודעים ודרך לחיות את החיים. זה יוצר דיסוננס אצל כל בני האדם ומשנה את האופן בו הם רואים את “המציאות”. במילים אחרות, אותו המצב בדיוק נראה שונה בהתאם לאדם החווה אותו, מאחר וכל אחד רואה את המציאות שלו.

 ”צועקת יותר מדי,” אין הכוונה שאני מעבירה את יומי בצעקות, אלא שבהיבט מסוים בחיים שלי אני צועקת, בין אם באופן פיזי, נפשי או רגשי. יכול להיות שבהיבט אחר יש בי צורך לצעוק, כלומר לבטא את עצמי.

 כל שעלינו לעשות הוא להתבונן על האנשים עמם אנו באים במגע, אם כי זה יכול להתבצע עם כל אדם שעיצבן או הכעיס אותנו, סיטואציה בה כעסנו, התעצבנו, יצאנו מהכלים, וכן הלאה. ואז לשאול עצמנו מה אנחנו לא אוהבים או מה אנחנו מאוד אוהבים באחר. את התשובה נחיל על עצמנו וכך נלמד להכיר את האני הפנימי האמיתי, ללא מסכות.

 את המראה אנחנו מקרינים כל הזמן ובעיקר בדברים הקטנים. מה קורה בי שכל כך מפריע לי באחר? במידה ומפריע לך שבעלך מבולגן, באותה המידה הוא יישאר מבולגן. ככל שנרצה יותר לשנות את המראה, כך המראה לא תשתנה. השינוי צריך להגיע מתוכנו. כל מה שאני רואה בחוץ זוהי שפיטה של מה שאני רואה בתוכי. ולכן אי אפשר לשפוט, משום שאי אפשר לראות אף אחד מלבד עצמי.

כשאני אבין שאני שונאת שבעלי מבולגן, אבדוק היכן בחיי יש אי סדר, היכן אני מבולגנת ואתחיל שם במקום האמיתי שמפריע לי לעשות סדר. הבלאגן של בעלי לא יפריע לי יותר או שהוא פתאום יתחיל להיות מסודר יותר. כשאנחנו הופכים מודעים ולוקחים אחריות הדברים מסתדרים מעליהם.

נצלו את תקופת החג אשר מזמנת לפתחכם מפגשים עם אנשים רבים כדי להכיר עצמכם טוב יותר, להפסיק להאשים את האחר ולצפות שהוא ישתנה, אלא לקחת את המושכות לידיים ולהתחיל להשתנות ולשנות.

חג שמח

עוד מהבלוג של alonabenari

כשהגוף זועק את שהנשמה שותקת

האם קיים קשר בין המחלות שלנו לבין אופן התנהלותנו היום יומית? הגוף שלנו הוא כמו ססמוגרף למצבנו הפנימי. כשאנחנו לא מתייחסים לעצמנו ולצרכים שלנו - הוא מתריע. אם הוא לא נענה הוא דואג לספק צרכים אלה - אבל בדרכים פחות...

תצוגה מקדימה

24 דרכים לשאול את ילדך איך עבר עליו היום

חינכו אותנו להאמין שכשאנו חולים וכואב לנו על המזור להגיע מבחוץ באמצעות תרופות, זריקות, וכו. אנו נוהגים להגדיר בריאות, באופן כללי, בהיעדרם של כאבים או מחלות למינהם. אולם סבלו של הגוף הוא בעצם מסכה שלובש השכל כדי להסתיר את...

תגובות

פורסם לפני 5 years

מה אומר לך כאב הגב שלך

מי מאיתנו לא סבלה מכאבי גב בזמן ההריון ולאחר הלידה? חלקנו תולות את האשם במשקל היתר בזמן ההריון, באפידורל, בניתוח הקיסרי, בהרמת הילדים, במנשא וכו' וכו'.אני טוענת כי אלו הם תירוצים "רציונליים" שלמדנו לתת לכל כאב או מחלה...

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה