הבלוג של alonabenari

alonabenari

אמא לשלושה ילדים מטפלת אנרגטית, מומחית לטיפול בתינוקות, בילדים ומבוגרים. טיפול אנרגטי מתמקד במקור חוסר האיזון הקיים בגוף, המתבטא כמחלה או כמצוקה רגשית, ומתקן אותו ברמה האנרגטית. רעיון הבסיס הוא כי הנפש כואבת הרבה לפני... +עוד

אמא לשלושה ילדים מטפלת אנרגטית, מומחית לטיפול בתינוקות, בילדים ומבוגרים. טיפול אנרגטי מתמקד במקור חוסר האיזון הקיים בגוף, המתבטא כמחלה או כמצוקה רגשית, ומתקן אותו ברמה האנרגטית. רעיון הבסיס הוא כי הנפש כואבת הרבה לפני הופעת המחלה הפיזית. זה איתות, כמו מנורה שמהבהבת ברכב כדי להתריע כי קיימת בעיה לפני שהאוטו עוצר. מה אנחנו עושים כשנורת הגוף מהבהבת? מכסים אותה? נלחמים בה? במקום לשאול מה יש מאחורי הסימפטום, למה כואב לי.

עדכונים:

פוסטים: 10

החל מינואר 2015

חינכו אותנו להאמין שכשאנו חולים וכואב לנו על המזור להגיע מבחוץ באמצעות תרופות, זריקות, וכו. אנו נוהגים להגדיר בריאות, באופן כללי, בהיעדרם של כאבים או מחלות למינהם.

אולם סבלו של הגוף הוא בעצם מסכה שלובש השכל כדי להסתיר את מה שסובל באמת.

כלומר?

לכל מחלה או כאב פיזי יש משמעות. כל מחלה וכל תסמין פיזי מטרתם לספר לנו את סיפור הנפש. הם שליחים של הרגש שלנו, של תת המודע שלנו.

כשטראומה רגשית מתרחשת, אנחנו יכולים לבחור אם להתמודד עם המצב או להתרחק ממנו. כשאנחנו בוחרים להתרחק, עלינו לעשות משהו עם האנרגיה שנוצרה – להדחיק ולדכא את הרגשות שעלו, לבטא אותם או להסיח את דעתנו באמצעות משהו אחר.

אחת הדרכים הנפוצות להתמודדות עם רגשות בלתי נעימים היא דיכוי או התעלמות. אלה הם מנגנוני התמודדות נורמליים במוחנו המשמשים אותנו ומסייעים לנו להתמודד עם מצבים שאנחנו לא רוצים או מפחדים להתמודד עמם. כשרגשות חזקים חודרים לתודעתנו, בדרך כלל משהו בתוכנו אומר: “זה הולך לפגוע באושר שלי, אני לא אוהב את זה, ולכן אתמודד עם זה אחר כך”. הבעיה היא שאחר כך אינו מגיע אף פעם ורגשות אלה נדחקים למטה הרחק מהמודעות שלנו.

אנחנו יכולים להדחיק את הרגשות במשך זמן רב, ואף שהם עוזבים את המודעות שלנו הם אינם נעלמים לחלוטין. אי אפשר להתעלם מרגשות ומחוויות מציקות ובלתי נעימות לאורך זמן. גם אם נדחיק את הרגשות הלא נעימים בסופו של דבר הם יתבטאו בכאבים, במחלות או במצוקות רגשיות.

 

כלומר, המחלה הינה תוצר של רגשות. אין המחלה מגיעה משום מקום ואיננה עונש. בנו טמון הכח לריפוי ומיגור המחלה מהגוף בצורה מלאה.

בכדי לסייע לך להבין מה עבר על ילדך במשך היום, כדי שתוכלי לדעת אם קיים רגש מודחק כלשהו בטרם המצוקות הרגשיות יהפכו למחלה פיזית, להלן 24 דרכים יצירתיות לשאול את ילדך ואכן להבין איך עבר עליו היום בגן או בביה”ס.

שאלות אלו יובילו לתשובות אמיתיות מעבר לתשובה השגורה והמוכרת “היה כייף”.

magnifying-glass-68207_640 (2)

 1. מה היה הדבר הכי טוב שקרה היום בבית הספר? (מה היה הדבר הגרוע ביותר שקרה היום בבית הספר?)
 2. ספר לי משהו שגרם לך לצחוק היום.
 3. אם היית יכול לבחור ליד מי לשבת בכיתה, במי היית בחור? (ליד מי לא היית רוצה לשבת? מדוע?)
 4. מהו המקום הכי מגניב בבית הספר?
 5. תגיד לי מילה מוזרה ששמעת היום. (או משהו מוזר שמישהו אמר)
 6. אם אתקשר הערב למורה שלך מה היא תספר לי עליך?
 7. איך עזרת למישהו היום?
 8. איך מישהו עזר לך היום?
 9. ספר לי דבר אחד שלמדת היום.
 10. מה גרם לך לצחוק היום?
 11. מה גרם לך להשתעמם היום?
 12. אם חללית של חייזרים היתה מגיעה לכיתה שלך ולוקחת ילד אחד, את מי היית רוצה שהם יקחו איתם?
 13. עם מי היית רוצה לשחק בהפסקה, מישהו שאיתו מעולם לא שיחקת?
 14. ספר לי משהו טוב שקרה היום.
 15. איזו מילה המורה שלך אמרה הרבה פעמים היום?
 16. מה אתה חושב שאתה צריך לעשות / ללמוד יותר בבית הספר?
 17. מה אתה חושב שאתה צריך לעשות / ללמוד פחות בבית הספר?
 18. למי בכיתה אתה חושב שאתה יכול להיות נחמד יותר?
 19. איפה אתה הכי אוהב לשחק בהפסקה?
 20. מי הילד/ה הכי מצחיק/ה בכיתה שלך? למה הוא/היא כל כך מצחיקים?
 21. מה אהבת היום בארוחת הצהריים?
 22. אם היתה לך הזדמנות להיות המורה מחר, מה היית עושה?
 23. האם יש מישהו בכיתה שלך שצריך פסק זמן?
 24. ספר לי על שלוש פעמים שונות בהן השתמשת היום בעיפרון שלך.

חלק מהשאלות עשויות לעבוד טוב יותר עבור חלק מהילדים ואחרות עבור ילדים אחרים כמובן בהתאם לגילם, לאופיים, וכו’. בתור אמהות אנחנו רוצות לדעת מה קורה בחיי ילדינו ואיך אנחנו יכולות לעזור להם.

אז … תמשיכי לשאול … ולשאול … ולשאול … תשתמשי בשאלות מהרשימה המתאימות לך ולילדייך, תמציאי שאלות אחרות. מה שאת מוצאת כי הינו הכי מתאים ונכון לך ולילדייך. כל שאת צריכה הוא למצוא את השאלות הנכונות אשר יגרמו לילדייך להתחבר אליהן ולשתף אותך בחוויות היום שלהם.

בהצלחה

עוד מהבלוג של alonabenari

כשהגוף זועק את שהנשמה שותקת

האם קיים קשר בין המחלות שלנו לבין אופן התנהלותנו היום יומית? הגוף שלנו הוא כמו ססמוגרף למצבנו הפנימי. כשאנחנו לא מתייחסים לעצמנו ולצרכים שלנו - הוא מתריע. אם הוא לא נענה הוא דואג לספק צרכים אלה - אבל בדרכים פחות...

מה אומר לך כאב הגב שלך

מי מאיתנו לא סבלה מכאבי גב בזמן ההריון ולאחר הלידה? חלקנו תולות את האשם במשקל היתר בזמן ההריון, באפידורל, בניתוח הקיסרי, בהרמת הילדים, במנשא וכו' וכו'.אני טוענת כי אלו הם תירוצים "רציונליים" שלמדנו לתת לכל כאב או מחלה...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

חולה? דברים שאת יכולה לעשות כדי להרגיש טוב יותר

אנחנו גופינו, מצב ההוויה שלנו הוא תוצאה ישירה של תקשורת בין היבטים שונים של קיומנו בשילוב החוויות שלנו. כאשר אנו אומרים כי נקענו את הקרסול, או כי כואבת לנו הכתף, למעשה...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה