הבלוג של alonabenari

alonabenari

אמא לשלושה ילדים מטפלת אנרגטית, מומחית לטיפול בתינוקות, בילדים ומבוגרים. טיפול אנרגטי מתמקד במקור חוסר האיזון הקיים בגוף, המתבטא כמחלה או כמצוקה רגשית, ומתקן אותו ברמה האנרגטית. רעיון הבסיס הוא כי הנפש כואבת הרבה לפני... +עוד

אמא לשלושה ילדים מטפלת אנרגטית, מומחית לטיפול בתינוקות, בילדים ומבוגרים. טיפול אנרגטי מתמקד במקור חוסר האיזון הקיים בגוף, המתבטא כמחלה או כמצוקה רגשית, ומתקן אותו ברמה האנרגטית. רעיון הבסיס הוא כי הנפש כואבת הרבה לפני הופעת המחלה הפיזית. זה איתות, כמו מנורה שמהבהבת ברכב כדי להתריע כי קיימת בעיה לפני שהאוטו עוצר. מה אנחנו עושים כשנורת הגוף מהבהבת? מכסים אותה? נלחמים בה? במקום לשאול מה יש מאחורי הסימפטום, למה כואב לי.

עדכונים:

פוסטים: 10

החל מינואר 2015

מי מאיתנו לא סבלה מכאבי גב בזמן ההריון ולאחר הלידה? חלקנו תולות את האשם במשקל היתר בזמן ההריון, באפידורל, בניתוח הקיסרי, בהרמת הילדים, במנשא וכו’ וכו’.אני טוענת כי אלו הם תירוצים “רציונליים” שלמדנו לתת לכל כאב או מחלה המופיעים בגוף. אולם, כאב הגב מסמל הרבה מעבר לכך, הוא בא להצביע על דבר כלשהו המטריד, מעסיק, מציק לנו ודורש התייחסות ומענה.

הנפש שלנו מתקשרת איתנו באמצעות הכאבים והמחלות. מה אם כן, היא רוצה להגיד לנו באמצעות כאבי הגב?

 הגב הוא אחד האזורים הפגיעים ביותר. עמוד השידרה הוא החלק הקשיח במערכת הנושאת את משקל פלג הגוף העליון ותפקידיו העיקריים הם להגן על חוט השדרה ולאפשר יציבות לגוף. עמוד השדרה הוא ההמשך של היסודות שלנו. ברמה האדריכלית מהווה הוא את הקירות העיקריים של הבית. לכן הוא מייצג את החיים שלנו, את מחשבותינו, פעולותינו, אופן ההתערות וההתחברות שלנו עם הסביבה, צורת התקשורת והקשר שלנו עם האחר, זהו בעצם המבנה שלנו. כבר בזמן ההריון ובטח לאחר הלידה קירות הבית משתנים, דייר חדש מתווסף לבית, מערכת החוקים משתנה, אופן ההתנהלות בבית משתנה, מערכות היחסים משתנות, סדרי היום משתנים, סדרי העדיפויות מוחלפים. כל כך הרבה שינויים, בפרק זמן כה קצר.

 באופן כללי, בעיות גב לעתים קרובות מעידות על חוסר תמיכה. לרוב, אנשים הסובלים מכאבי גב מעמיסים עצמם בעבודה ובלחץ, יותר ממה שהם מסוגלים לשאת. נשיאת יותר מדי אחריות על גבינו מגלה כמיהה נסתרת לגדולה או אולי אף תסביך נחיתות.

ניתן להתמקד בשלושה איזורים עיקריים של הגב:

    • בעיות בגב העליון: מעידות על חוסר תמיכה וביטחון רגשי.
    • בעיות במרכז הגב: מצביעות על תחושת אשמה. תקיעות בעבר. תחושה של נטל.
    • בעיות בגב התחתון: זהו פחד הקשור בכסף/פרנסה.

 

הסברים אלו הינם כללים ומהווים טעימה קלה לקשר המופלא בין הגוף והנפש. בקליניקה שלי אני מסייעת לאנשים להבין ולאבחן את משמעות הכאב/ המחלה באופן המדוייק והנכון ביותר עבורם.

מאפשרת להם להבין מהו אותו מקור רגשי שהוביל להופעת המחלה בגוף. כאשר אנו מבינים את סיבת הכאבים כבר צעדנו חצי מהדרך אל עבר הריפוי. המחלה אם כן הינה הזדמנות.

 הגוף הינו כלי נגינה המזמר לך את המזמור הפרטי שלך. למדי להקשיב לו.

עוד מהבלוג של alonabenari

כשהגוף זועק את שהנשמה שותקת

האם קיים קשר בין המחלות שלנו לבין אופן התנהלותנו היום יומית? הגוף שלנו הוא כמו ססמוגרף למצבנו הפנימי. כשאנחנו לא מתייחסים לעצמנו ולצרכים שלנו - הוא מתריע. אם הוא לא נענה הוא דואג לספק צרכים אלה - אבל בדרכים פחות...

תצוגה מקדימה

24 דרכים לשאול את ילדך איך עבר עליו היום

חינכו אותנו להאמין שכשאנו חולים וכואב לנו על המזור להגיע מבחוץ באמצעות תרופות, זריקות, וכו. אנו נוהגים להגדיר בריאות, באופן כללי, בהיעדרם של כאבים או מחלות למינהם. אולם סבלו של הגוף הוא בעצם מסכה שלובש השכל כדי להסתיר את...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

חולה? דברים שאת יכולה לעשות כדי להרגיש טוב יותר

אנחנו גופינו, מצב ההוויה שלנו הוא תוצאה ישירה של תקשורת בין היבטים שונים של קיומנו בשילוב החוויות שלנו. כאשר אנו אומרים כי נקענו את הקרסול, או כי כואבת לנו הכתף, למעשה...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה