הבלוג של allbiz

allbiz

עדכונים:

פוסטים: 7

החל מנובמבר 2014

בית למכירה, היא משימה מאתגרת שעשויה לטמון בחובה מכשולים רבים, ובשל כך מצריכה עבודת הכנה מוקדמת, התמצאות בתחומים כגון מצב השוק, מיסוי על נדל”ן,אספקטים הנוגעים להיבטים המשפטיים, ובעיקר, אורך רוח.

אספנו מספר טיפים שיסייעו לכם לבצע מכירת בית מוצלחת:

         ·            בירור אינפורמציה מדויקת – איסוף ובדיקה של כל המידע הרלוונטי למכירת הנכס. כגון: גיל הנכס, שטח המגרש,  גודל השטח הבנוי, זכויות בנייה נוספות, במידה ויש, מי הבעלים של הקרקע וכדומה.

         ·            בדיקה מוקדמת של היטלים ומיסים – עבור תקצוב נכון של הנכס, כדאי להכיר ולברר אודות המסים הנלווים. לעתים קרובות קורה שהיטלים לא נלקחים בחשבון, ומגיעים בשלב מאוחר יותר כהפתעה לא נעימה.

         ·             הפיכת הבית לאטרקטיבי – חשוב להכין את הנכס לקראת המכירה. לבדוק אלו ליקויים טעונים תיקון, צבע, חידוש משטחים שהתיישנו, ניקיון, טיפול בחצר והגינה, אם יש. לפעמים השקעה בשיפוץ קטן לפני מכירה, מתגלה כמשתלמת, ומעלה את ערך הנכס.

         ·            להתייעץ עם עורך דין – למכירת בית יש היבטים משפטיים רבים, ורצוי מאוד שיהיה ליווי משפטי כבר מתחילת הדרך, כדי לבצע את כל התהליך והרישומים באופן תקין, מסודר וחוקי, ללא הפתעות בהמשך.

         ·            התוודעות לשוק הנדל”ןהערכה של סביבת הנכס, מה התמחור של בתים דומים שנמכרו בסביבה, מה המגמות הרווחות בשוק בתקופת המכירה וכדומה.

         ·            הערכת הנכס ותמחורקבעו פגישה עם איש נדל”ן מנוסה, שיידע לתמחר את הבית שלכם בשכלול כל הנתונים הרלוונטיים.

         ·            שיווק הנכס להחליט באילו אמצעי פרסום לנקוט, ובאיזו מדיה.ופנייה לקהל יעד רלוונטי.

         ·            פרזנטציה בתקופת ההצגה של הנכס, חשוב להיות זמינים לקונים פוטנציאליים, להתפנות להראות את הנכס, ולעשות זאת באדיבות והתלהבות ככל האפשר.

         ·            משא ומתןניהול מו”מ מהווה סיטואציה לא נעימה, וגם דורש כשרון לא מבוטל. יש אנשים “שיש להם את זה” ואחרים פחות. אם אתם מאלה שלא נעים להם לדבר על כסף ולדרוש יותר, כדאי שתפנו לגורם מתווך.

         ·            בית למכירה – סגירת העסקה צריכה להיעשות לאחר שנסגרו המחיר וכל שאר התנאים לשביעות רצונם של כל הצדדים. במידה וניהלתם את תהליך ההכנה והמכירה באופן מבוקר והדרגתי, תוך התחשבות בכל הגורמים, צפויה לכם עסקה שתצאו ממנה בתחושה טובה וחיובית.

.

עוד מהבלוג של allbiz

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 5 years

מתי בפעם האחרונה הלכתם להצגה טובה?

לראות הצגה טובה - להרחיב את הדעת, הלב והדמיון מתי בפעם האחרונה ראיתם הצגה טובה? מערש התרבות האנושית היה לאדם צורך באמנות חזותית ובימתית, שתשקף את המציאות שלו על קשייה, משוחותיה, מאבקיה, ושמחותיה, ותהיה מקור...

תגובות

פורסם לפני 4 years

העסקת נשים בישראל

המאמץ להביא לשילוב הרמוני בין עבודת ההורות לבין עבודה מכניסה בשכר, הופך בהדרגה לרצוי ובעל חשיבות רבה ומובנת מאליה ברוב המדינות המתקדמות והאירגונים הבינ"ל. בעלי חברות גדולות ומעסיקים רבים בתחומים תחרותיים, מבינים כי...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה