הבלוג של allbiz

allbiz

עדכונים:

פוסטים: 7

החל מנובמבר 2014

עיצוב פנים הוא תחום שנגזר מאדריכלות, ובניגוד לאדריכלות, הוא עוסק בתכנון החללים הפנימיים של המבנים, “ברזולוציה” גבוהה, ולא בבניינים עצמם ובתכנון אורבני. עיצוב פנים בוחן את קיום האדם בחלל הבנוי ובסביבה הפנימית של המבנה, כלומר את ההיבטים הפונקציונליים, הפיזיים והמנטליים של הקיום הזה.זה יכול להיות בבית המגורים, בו הוא מבלה את מרבית שעות היממה, במשרד, במבני ציבור למיניהם, או במקומות בילוי וכדומה. תפקידו של עיצוב הפנים הוא לתת מענה לבעיות ניצול שטח וחלל ולצרכים הבסיסיים של האדם בתוך חלל הבית, למשל, בראש ובראשונה, הגנה מפני פגעי הטבע ופרטיות, שינה, בישול ואכילה, רחצה, צרכי הגוף וכו’, ועד אירוח, עבודה, גידול ילדים ובילוי זמן פנוי.

מעצב פנים מלומד ומקצועי, אמור לשלוט בידע מקיף בתחומים רבים, כגון: תכניות עבודה וחומרים, אינסטלציה, מיזוג אוויר, חשמל ותאורה, תורת הצבע, תכנון ונגרות רהיטים, טקסטיל, ועוד.

 ישנן אסכולות שונות בעיצוב פנים, ובכירי המעצבים נודעים בסגנון משלהם, ולמרות שתפקיד המעצב הוא לשרת את רצונו וצרכיו של הלקוח, שפת עיצוב ייחודית ומובהקת תמשוך אל אותו מעצב לקוחות שבחרו בו במיוחד בשל היכרות עם עבודתו. מעצבים ואדריכלים רבים, גם בעולם המערבי, שואבים השראה וידע מהפאנג שווי, שהיא שיטה סינית, בת אלפי שנים, שמטרתה להביא להרמוניה וזרימה בחללים סגורים ובגינות, באמצעות סידור של החפצים, או המבנים בחלל, והקשר שלהם עם הטבע.

 עיצוב פנים במרכזלא תרצו לצאת מהבית

 עם כל התורות, הידע ורוחב ההבעה, בסופו של דבר, הדייר, מזמין העבודה, הוא זה שיצטרך לחיות בבית המעוצב, ולא המעצב, ולכן חלק ארי מעבודת המעצב היא הכרת עומק עם דיירי הבית, ההרגלים שלהם, אורחות חייהם, והפתרונות שהם מחפשים לבעיות שונות, כגון מקום אחסון, חלוקה של החלל, יצירת פינות לעבודה, משחק והתרגעות, או אפילו, הוספת חדר שירותים. בית שמשקף את נפש דייריו ועונה על צורכיהם כמקום מפלט מעומס העבודה וקצב החיים, כמקום כינוס משפחתי, כקן חמים ומחבק, ולפעמים אף כספינת שעשועים למשתים עולצים ומרובי משתתפים, הוא בעל ערך מוסף שלא יסולא בפז. הוא הופך להיות הרבה יותר מהמקום שהולכים לישון בו, שומרים בו את החפצים האישיים וצופים בו בחדשות, הוא מקום שההיעדרות ממנו מעוררת געגוע, ותחושה שמחה ובטוחה, כי יש לאן לחזור.

 עיצוב פנים במרכזלימור לריאה

 לימור לריאה, מעצבת פנים במרכז, מחויבת ללקוח, כמיהותיו, צרכיו וגם מגבלותיו מבחינת גודל חלל, תקציב וכדומה, למן המפגש הראשון. היא מצליחה באמצעות פתרונות יצירתיים, מקוריים ומקצועיים, לשלב בין פונקציונליות לאסתטיקה. בתהליך שכולל ליווי אישי, משלבי ההיכרות, התכנון, הביצוע, העבודה מול הספקים ואנשי המקצוע השונים, ועד לשלב ההום סטיילינג והלבשת הבית, השלב בו מתחולל הקסם, ובו אלמנטים כגון, תאורה, צבעים, טקסטיל, וחפצי אמנות שונים, תופסים את מקומם בחלל, ויוצרים ממנו מקום חדש הרמוני ומרחיב לב, והעיקר, תפור בדיוק למידותיהם של האנשים החיים בו.

עוד מהבלוג של allbiz

בית למכירה – עשרה מהלכים שחשוב לעשות כהכנה

בית למכירה, היא משימה מאתגרת שעשויה לטמון בחובה מכשולים רבים, ובשל כך מצריכה עבודת הכנה מוקדמת, התמצאות בתחומים כגון מצב השוק, מיסוי על נדל"ן,אספקטים הנוגעים להיבטים המשפטיים, ובעיקר, אורך רוח. אספנו מספר טיפים שיסייעו...

תגובות

פורסם לפני 4 years

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 4 years

פיתוח ארגוני כפתח לשינוי, צמיחה ושגשוג

כאשר בחברה, עסק, או ארגון, מתקיימת ההבנה כי יש צורך לשנות, ללמוד, לשפר, לייעל או להעצים את ההתנהלות בהווה למען ההישגים העתידיים, ניתן להתחיל בתהליך של פיתוח ארגוני. פיתוח ארגוני יכול לסייע להתמודד עם תהליכים של שינוי...

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה