הבלוג של allbiz

allbiz

עדכונים:

פוסטים: 7

החל מנובמבר 2014

כאשר בחברה, עסק, או ארגון, מתקיימת ההבנה כי יש צורך לשנות, ללמוד, לשפר, לייעל או להעצים את ההתנהלות בהווה למען ההישגים העתידיים, ניתן להתחיל בתהליך של פיתוח ארגוני.

פיתוח ארגוני יכול לסייע להתמודד עם תהליכים של שינוי שהתרחשו מסיבות כלשהן, כגון: שינוי הכרחי בכוח האדם, שינוי מקום, שינוי במציאות העסקית, מיזוג חברות וכדומה, ויכול להוות את הצעד הראשון בדרך לשינויים יזומים עתידיים, וארגון מחדש של סביבת העבודה וסדרי העבודה המוכרים על מנת לעמוד ביעדים ובמטרות שהוצבו ולעתים הוגדרו מחדש במסגרת התהליך.

פיתוח ארגוני הוא תחום רחב, הכולל בתוכו מספר תתי תחומים , ביניהם:

אבחון ארגוני – תהליך בו מתבצעת בדיקת עומק של המבנה, התוכן והתרבות הארגונית.לאחר מיפוי כל ההתרחשויות בארגון וזיהוי נקודות החולשה, החוזקה והפוטנציאל, מגבשים אסטרטגיה פרגמטית לשינוי ושיפור מקיף של התנהלות הארגון.

שינוי ובניית המבנה הארגוני- בהתאם לממצאי האבחון, לצרכים החדשים, ליעדים שהוצבו ועל פי האסטרטגיה שגובשה, מתבצע ליווי, מיסוד והטמעה של הסדרים, התפקידים ותהליכי העבודה החדשים.

ניהול משאבי אנוש – הגדרת תפקידים בהתאם לשינויים ולצרכים החדשים, גיוס כוח אדם, הערכה וקידום של עובדים, פיתוח שיטות שכר ותגמולים לעובדים ועוד.

תכנון המערך הניהולי – הכשרות והדרכות לדרג הניהולי, מיומנויות ניהול, כלים למנהיגות אפקטיבית ולניהול צוותי עבודה, פיתוח תכניות עבודה, וליווי ותמיכה ביישומן, בדרך להשגת המטרות.

 

ייעול ושיפור עבודת צוותים – דגש על יחסים ותקשורת בין אישית ליצירת אווירה פתוחה חיובית ומגובשת, כקרקע פוריה לשיתוף פעולה מתוך הדדיות ואמון. הקניית כלים ומיומנויות לניתוח ופתרון בעיות במצבים שונים בתהליכי העבודה.

 

פיתוח וניהול תהליכי מעקב, בקרה, ואיכות – מבדקים פנימיים, סקרים של שביעות רצון, בדיקת תלונות ומעקב על דרכי הטיפול בהן, פיתוח מדדים לשיפור והתייעלות ועוד.

 

 

מכון אופק לניהול עוסק בשרותי יעוץ ארגוני, פיתוח עסקי, ניהול פרויקטים והנדסת תעשייה וניהול. המכון הוקם בשנת 1973. בראש החברה עומדים פרופ’ חנה ופרופ’ אברהם אופק. צוות היועצים בחברה הינו בעל ניסיון מגוון בעבודה הן עם המגזר הפרטי והן עם המגזר הציבורי. החברה מובילה פרויקטים שונים בתחומי התמחותה בישראל ובחו”ל.
מכון אופק לניהול הינו בעל פעילות ענפה בייעוץ לארגונים שונים בסקטור העסקי- תעשייתי, במשרדי ממשלה, ברשויות מקומיות ובמערכת הביטחון בישראל.

 

 

עוד מהבלוג של allbiz

בית למכירה – עשרה מהלכים שחשוב לעשות כהכנה

בית למכירה, היא משימה מאתגרת שעשויה לטמון בחובה מכשולים רבים, ובשל כך מצריכה עבודת הכנה מוקדמת, התמצאות בתחומים כגון מצב השוק, מיסוי על נדל"ן,אספקטים הנוגעים להיבטים המשפטיים, ובעיקר, אורך רוח. אספנו מספר טיפים שיסייעו...

תגובות

פורסם לפני 5 years

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 5 years

מתי בפעם האחרונה הלכתם להצגה טובה?

לראות הצגה טובה - להרחיב את הדעת, הלב והדמיון מתי בפעם האחרונה ראיתם הצגה טובה? מערש התרבות האנושית היה לאדם צורך באמנות חזותית ובימתית, שתשקף את המציאות שלו על קשייה, משוחותיה, מאבקיה, ושמחותיה, ותהיה מקור...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה