הבלוג של Aliza Lavie

alizalavie

חוקרת - יוצרת, פובליציסטית ופעילה חברתית. מועמדת ברשימת "יש עתיד" לכנסת

עדכונים:

פוסטים: 2

החל מדצמבר 2012

פעמים אדם ניכר בגדולתו דווקא כאשר אין מסכימים, דווקא כאשר תהום פעורה בינך ובינו – ואת או אתה רואים מן הצד השני, שמי שמדבר מתוך אמונה ושכנוע פנימי, אך בה בעת מוכן להקשיב לך, מתדיין איתך בכבוד, מקבל את זה שגם אתה מאמין באמת בדבריך. כזו הייתה ענת גוב, ועל כך אני יכולה להעיד מכלי ראשון. היה לנו דיון טעון ולא קל בנושא חרם האמנים על היכל התרבות באריאל, שענת הייתה מן התומכים בו – ואז ראיתי בה [בעוצמה] את אותן תכונות של כבוד, מחשבה ואצילות.

ענת הייתה אדם שכל הזמן למד, גם כאשר הנושאים היו לכאורה רחוקים ממנה ומעולמה. ענת הייתה ממנסחי אמנת כנרת שביקשו לארגן מחדש את היחסים בין קבוצות שונות בחברה בישראל. היוצרת שבענת הייתה נוכחת תמיד, גם כאשר לכאורה רק הגיבה על יצירותיהם של אחרים. הדו-שיח איתה היה מפרה, היא חייבה את בן-שיחה לחשוב וממילא להגיע לתובנות חדשות. דיברנו על נשים ותפילותיהן, ועל המעבר להמחזה והיא הקשיבה ושאלה והשיבה ותרמה.

עכשיו, אחרי שהלכה לעולמה, כדאי שנזכור את מה שענת לימדה אותנו בכל אותן שיחות וגם בכל אותם ויכוחים. היא לימדה אותנו לדבר זה עם זה, ועוד יותר חשוב – להקשיב זה לזה. בלי להתלהם, בלי לדרוש, בלי לאיים, בלי לצעוק, בלי לתקוף. עם חשיבה, עם הבנה, עם כבוד, עם נכונות. בלי חיפוש אחרי המפריד, אלא תוך חיפוש אחרי המאחד. בלי לשאוף לנצח, אלא תוך רצון להגיע לעמק השווה – גם אם משמעותו היא שכל אחד נותר בדעתו ובעמדתו. כמה שהתפיסה הזו חסרה לנו – בחיי היום-יום, בחיי הפרט, בחיי הציבור. מי שרוצה להנציח את ענת, טוב יעשה אם ילך בכיוון הזה.

עוד מהבלוג של Aliza Lavie

שלום עולם!

שלום, ברוכים הבאים לבלוגים של סלונה. שיהיה הרבה בהצלחה, ויש לנו גם כמה טיפים בעמוד הראשי של הבלוגים (הקישור הכי שמאלי בסרגל הניווט)....

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה