הבלוג של alizagutman

הגלריה של עליזה גוטמן

עדכונים:

פוסטים: 10

החל מאוקטובר 2018

אז מה אם עברו כמעט 40 שנה? אהבה ראשונה היא אהבה ראשונה

16/02/2019

יום שישי בצהריים ואני בהכנות אחרונות לפני  יציאה  לבית היוצר בנמל תל אביב להשקה של ספר שירה חדש, ספר שציוריי מעטרים אותו.  השמחה כפולה ומכופלת, מעבר ליצירות שלי שמשתתפות בספר, מדובר בספר שהוא מחווה לשירה העברית, ומי שמכיר אותי יודע..אלתרמן שלונסקי ופן..זה אני !

הודעה שהגיעה מחברת ילדות ששלמה נפטר שיתקה אותי. הדם אזל מהגוף

וקפאתי.

הוא היה החבר הראשון שלי,  הייתי בת 16, וכמדומני שגם אני הייתי החברה הראשונה שלו. מעל לשנה היינו יחד .

רצתי לאלבומים הישנים (תמונות אמיתיות לא בנייד) ומצאתי מספר תמונות של מי שהיה היפה של הקריה, והיה החבר שלי.

הוריי לא השתגעו על הסיפור, הוא היה גדול ממני. ואז, בזמנים ההם לפני כמעט 40 שנה זה לא ככ עבר בשקט. אבל באהבה כמו באהבה נשארנו יחד.  החברות הטובות שלי מהכיתה מירי טרז לאה וציפי היו “הכיסוי” שלי בכל פעם שהלכתי אליו. זוכרת טיול לתל אביב, הפלגה בירקון ועוד מעט מאד פרטים. אבל הכי זוכרת שהוא היה היפה של הקריה, והוא אהב אותי.

לא זוכרת למה זה נגמר איך ומתי, עשרות שנים עברו ואני כבר מזמן לא גרה באותה עיר ולמיטב זכרוני לא פגשתי אותו לפחות 30 שנה.  ובכל זאת, משהו צבט בי.  הבטן התהפכה לי על מותו של חבר,  גבר צעיר שנפטר מהמחלה הארורה  השאיר אישה ילדים משפחה וחיים שלמים, והשאיר גם אותי תוהה ועצובה.

לא מכירה את אשתו וילדיו  ולא את עולמו בכל השנים הרבות הללו שעברו, ובכל זאת רוצה לחבק אותם ולהשתתף בצערם על האובדן הגדול שלהם, ובאיזשהו מקום גם על אהבת נעוריי.

 

שלמה יפרח

יהי זכרו ברוך

עוד מהבלוג של alizagutman

תצוגה מקדימה

קוקו שאנל ואני

עד לפני חודשיים הייתי בת יחידה להוריי, יש לי עוד שני אחים בנים, צעירים ממני הורסים אמיתיים, והם בנים-גברים, זה אחרת, אתם יודעים. לפני חודשיים בעודי פוסעת לבניין מקאן ברמת החייל למפגש הראשון של סלונה בנק לאומי וקורס...

תגובות

פורסם לפני 3 months
תצוגה מקדימה

בלוג היכרות

ציירת מהנשמה,מהלב והנשמה. כל ציור שלי הוא סיפור,וחלק הם מסיפורי חיי ממש. אני מאוהבת בשירה עברית,אלתרמן נתן יונתן גולדברג וביאליק,ומצאתי סיפוק עצום בחיבור בין קטע או שירה משיר של הגדולים מכולם ו...ציור שלי. בד"כ בוחרת...

תגובות

פורסם לפני 5 months

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה