הבלוג של דנה בן דוד

על הא ודנה

דנה בן דוד

עדכונים:

פוסטים: 8

החל ממאי 2011

28/11/2011

האם שאלתם את עצמכם פעם למה לחיות בזוגיות?

פוליקר שר שחופשי זה לגמרי לבד, אני מניחה שזה משפט שעבר לכולכם בראש יותר מפעם אחת. הרי אנחנו חיים בעידן בו המימוש האישי, הקריירה, והכל כמעט סביב קדושת האינדיבידואל. תרבות השפע גורמת לנו להשתעמם בקלות, ולהיות ברדיפה מתמדת של סיפוקים מידיים וריגושים. הקלות המאוד נסבלת של הקיום מביאה לשיעורי גירושים שעולים ועולים. נשים וגם גברים שמביאים ילדים לבד, יבוא ילדים ממדינות עולם שני ושלישי הפכו שגרתיים וזמינים. מדי יום מומצאים הסדרים וחוזים שונים ומשונים להנפקת ילדים שלא במסגרת זוגית. הכל מקובל. הכל אפשרי. אז למה צריך לגדול, להתפשר ולקחת אחריות? למה לצאת מאיזורי הנוחות ולדפוק חשבון לעוד מישהו? למה לבחור במישהי או מישהו אחד? הרי יש קטלוג אינסופי של אופציות. כמה אנרגיה, כמה התמודדות, מותחן על גבול סרט האימה, למה צריך את זה בכלל?

מילדות התמודדתי עם השאלה הזו, כגיבורה של טרגדיה קומית שהיא קלאסיקה של הורים גרושים, ללא מודל לחיקוי לזוגיות בריאה גם לא במעגלים רחוקים יותר. לחלקכם זה ישמע מוכר. שם התחיל המסע שלי תוך חקירה פנימית בלתי פוסקת, להבין את הדו שיח הזה בין גברים לנשים, את המהות של מהי זוגיות טובה, ואם יש כזו חיה. לא הרבה יודעים על כך שנוסף להיותי מנהלת קריאייטיב, מרצה ובלוגרית, הנני מאמנת ב-NLP ולאחרונה התמחיתי באימון לזוגיות בבר אילן. לא סתם בחרתי בכיוון מרתק זה, שהפך עבורי אתגר ודרך חיים.

כך, כשהוזמנתי לערב הבלוגרים בנושא זוגיות בהנחית לינה גולדברג, במסעדת הטרקלין האהובה עלי, הסתקרנתי ונעניתי ברצון. לינה מאמנת לזוגיות בעלת נסיון רב שנים בתחום, בוגרת מכון אדלר להנחית הורים, מאמנת ומנחת סדנאות להורים בארץ ובחו”ל. היא אמא לשני ילדים בוגרים, ובעלת זוגיות טובה ומעוררת השראה, עם זיק בעיניים מהסוג ממנו עשויה אהבה. הפנים המאירות, העיניים הצוחקות והישירות שלה כבשו אותי מהרגע הראשון. מיד כשהחלה לפרוס את סיפורה האישי, יכולתי להרגיש כי היא אחת שיודעת, מבינה את ה-DNA הגברי והנשי, ואינה מפחדת לשאול ולהנחות בישירות בטוחה.

הדרך בה התבוננה בגיל 25 לאקס המיתולוגי שלה בעיניים שמצא לו זוגיות חדשה, ושאלה בלי מורא: “למה היא ולא אני?” התשובה שקבלה “כי היא לא התמסרה בקלות (ואין הכוונה למין)”, הביאה אותה למסע שלה, ולבן הזוג הנבחר שלה, שיחד אתו ראתה שאפשר אחרת.

השולחן עמוס המטעמים והיין, היה כמדורת השבט, ואנחנו כמעגל נשים מרותקות למילותיה הרכות. כל אחת עם הסיפור שלה, חכמות, קרייריסטיות, נאות, בשלבי חיים וגילאים כאלה או אחרים. מי בזוגיות, ומי ברווקות, מי רוצה למצוא, ומי רק מחפשת. כנשים תל אביביות באשמורת השניה והשלישית של שנות השלושים, נתקלנו וחווינו סוגים שונים ומורכבים של מערכות יחסים, בני זוג בפרקים מתקדמים, עם ילדים בלי ילדים, עם חריטות עמוקות מגירושים כואבים, צד אחד שרוצה ילדים, וצד שני שלא, גברים עם תסמונת פיטר פן עם פחד אמיתי ממחויבות, בני זוג שנשארים יחד מהפחד להיות לבד. כל קשר והמורכבויות שלו, וההתמודדויות הייחודיות לו. מה שניכר היה שבכל שלב, התחלתי או מתקדם, ולא משנה איזו כברת דרך נעשתה, זוגיות היא תחום משמעותי ומאתגר.

לינה כמו קרן לייזר קילפה את השכבות, בישירות ובחדות עמתה כל בחורה עם האמונות המגבילות שלה, עם האגדה בה היא מאמינה, והותירה אותנו עם סקרנות ורצון לדעת. הנושאים שעלו היו רבים ומוכרים, איך לפנות מקום לזוגיות בחיים מלאים, איך להיות מדויק בבחירות שלנו בבן זוג, בהתאם לצרכים האמיתיים שלנו. למה יש נשים שממשיכות לצאת עם אותו הטיפוס בעטיפה שונה, ונופלות לאותו בור פעם אחר פעם. היכולת להסתכל מה אנחנו משדרות, ומה מושכות מבחוץ. להבין היכן אנו נאחזים בפנטזיה של פרינס צ’ארמינג, ושלפעמים דווקא מה שנראה בתפיסה הראשונית כצפרדע, הוא למעשה הנסיך האמיתי. בכלל איך להיות נסיכה, דבר שהרבה נשים עצמתיות ועצמאיות שכחו, ואיך לתת למלך, באמת לכבוש, ולצוד, לחזר ולדאוג ולהתחבר לשורשי הגבריות המסוקסת שלו.

אף אחד מאיתנו לא נולד עם Manual ביד, ועם נוסחאות מדעיות כיצד לגרום לקשר להצליח. כי מערכת יחסים היא אורגניזם דינמי, שגדל ומשתנה. הפן שעניין אותי במיוחד, מתוך הזוגיות הנוכחית שלי, מתוך קשרי עבר, ובעיקר מתוך מערכות היחסים הלא פשוטות שחווים אנשים בסביבה הקרובה לי, הוא דווקא העבודה היומיומית על הקשר. כל שלב במערכת הזוגית והאתגרים שלו. איך לשמור על איזון בקשר, איך להניח יסודות חזקים, החל משלב הבדיקה ההדדית (לא רק כלבים מרחרחים) למחויבות, למגורים משותפים, לנישואים, לשמירה על האינטימיות והאש הבוערת גם כשמתווספים ילדים למשוואה, וגם תחת תלאות החיים. לקיחת אחריות על הצד שלנו בלבד, איך מתקשרים את הצרכים, איך שואלים שאלות. איך מונעים ומתגברים על שחיקה.

אז כן, גם אני נוסעת בתוך הטיול הזה שנקרא זוגיות, ומתקדמת, מתבוננת, רוקדת טנגו עם השדים שלי, נופלת, קמה, שואלת, וכל הזמן מתפתחת, והכל באהבה. כי בתפיסה שלי זוגיות טובה היא גם דרך נפלאה לצמיחה אישית, ואחת הדרכים המומלצות לצעוד בה, היא באמצעות מורי דרך ומאמנים מופלאים. לינה גולדברג היא באמת אחת כזו.

אז למה כן זוגיות?

על כך תוכלו לענות בעצמכם, ולקרוא גם כאן, http://bit.ly/u9XmN6

חוץ מזה כדאי לדעת שזוגיות מאריכה ב-13 שנה את תוחלת החיים, וגם טובה לעור הפנים.

פגישת יעוץ ראשונה עם לינה גולדברג ללא תשלום ללא כל התחייבות.

הבלוג של לינה, שמכיל פוסטים רבים ומחכימים, נקודות למחשבה, תובנות על מערכות יחסים, ופרטי התקשרות:

http://linagoldberg1.wordpress.com/

לעמוד הפייסבוק של לינה:

https://www.facebook.com/LinaGoldberg.BishvilHazugiyut

עוד מהבלוג של דנה בן דוד

תצוגה מקדימה

קאווה נגילה! או יש חיים משוגעים גם בעיר עם תחתית.

היה זה אחר צהריים חרפי בהיר, באופק הרחוק ארבו עננים כבדים, כשהזר המסתורי ואני נכנסנו לרכבו השחור בדרך העולה למטרופולין חיפה. ההזמנה המסקרנת שהגיעה במייל כשבוע קודם, גרמה לנו לעזוב את כור מחצבתנו התוססת (תל אביב, בואך רמת...

תצוגה מקדימה

Natural Sea Beauty. קרם לפנים

אני מודה שאני קצת בררנית בהעדפתי למוצרים שיגעו בעור הפנים שלי. אז נכון שהאל חנן אותי בגנים לא רעים, אבל מה לעשות כבר לא בת עשרים. השבוע הוזמנתי להשקה המחודשת של Natural Sea Beauty מותג טיפוח דרמו-קוסמטי לעור הפנים והגוף,...

תצוגה מקדימה

מעלילות דנה בננה בר המתחדשת

יום ראשון בערב, נווה צדק. ננה בר. לא רציתי להיות בשום מקום אחר. את המקום אני מכירה היטב ואוהבת, בר מסעדה מהיפים במחוזותינו. כבר כשאני נכנסת לפואיה עם כלי השחמט, הסוס על השולחן הקלאסי עם הספות המפנקות, המראה עם הפיתוחים על...

תגובות

פורסם לפני 8 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה