הבלוג של alfa

alfa

עדכונים:

פוסטים: 2

החל מאוקטובר 2014

חיפוי הרצפה הינו בין החלקים המשמעותיים ביותר בכל בית. אין ספק כי ריצוף הבית יכול לשפר פלאים את מראהו או לחילופין, לפגוע בו משמעותית. בשל היותם בעלי מראה טבעי ונעים לעין והתחושה הרכה שהם מעניקים בדריכה עליהם, מהווים הפרקטים מוצר מבוקש ופופולרי בבתי עסק רבים ובבתים פרטיים מהודרים.
פרקט עץ מלא
פרקט עץ מלא הינו בעל מראה ייחודי וטבעי המכניס לבית אווירה ייחודית, רגועה ושלווה. פרקט העץ המלא כמעט שאינו מעובד ולכן משלב בבית אווירה נעימה והרמונית. בין העצים המשמשים לייצור פרקט מעץ מלא ניתן למצוא את הדובדבן והמהגוני, אגוז ואלדר, איפא, בוק ועוד אחרים וטובים. ניתן למצוא שני סוגי פרקט עץ מלא עיקריים. האחד הינו הפרקט הגושני העשוי גוש אחד של עץ ומאידך ניתן למצוא את הפרקט הרב שכבתי העשוי שכבות שונות של עצים.

 

אלפא פרקטים
פרקט העץ המלא מעניק תחושה חמימה וטבעית לבית. הפרקט מגיב לשינויי טמפרטורה ולחות ולכן ניתן לראות תופעות של התכווצות והתרחבות, דהייה או שינוי צבע בהתאם לתנאים החיצוניים. בשל היותו רגיש כל כך להשפעות חיצוניות ישנם מקומות בהם לא רצוי להשתמש בפרקט הטבעי אלא להתקין למינציה. כמו כן חשוב לשים לב כי פרקט העץ רגיש מאד לשריטות ומכות שונות ולא ניתן לתקן אותו לאחר שספג אי אילו מכות. חשוב להימנע משימוש בחומרים שומניים וכמו גם פוליש ואמוניה העשויים להזיק לפרקט.
פרקט למינציה
פרקט הלמינציה הינו למעשה שכבות על גבי שכבות של עץ דחוס אותו הדביקו ללוח אחד לצורך ייצוב העצים השונים. מעל שכבות אלו הונחה שכבה אחת עליונה המעניקה לעץ את מראה הפרקט היוקרתי. שכבת הלמינציה היא למעשה השכבה העליונה של הפרקט. טכנולוגיות מתקדמות לייצור פרקטים כיום הופכים כל אחד מסוגי פרקט הלמינציה ליצירת אמנות של ממש וניתן ליהנות מעיצוב ייחודי של דירת פרקט מרשימה.

 

פרקט למינציה
פרקט הלמינציה, כמו פרקט העץ הטבעי או הגושני רגיש גם הוא למים וללחות, אולם תודות לטכניקות הייצור ולחומרים ממנו הוא עשוי, פרקט הלמינציה רגיש הרבה פחות למים ולכתמים מאשר פרקט העץ הטבעי. חשוב לדעת כי פרקט הלמינציה אינו מבודד מפני קור וחום אולם בהחלט מציע עמידות בפני שריטות, מכות או שחיקה הנגרמת במהלך השנים ובשל כך הוא אידיאלי לבתי משפחות או בתים בהם יש בעלי חיים. פרקט הלמינציה מעניק לבית מראה צעיר ועדכני יותר ממראה הפרקט הטבעי והכפרי.

 

למידע נוסף אודות פרקטים מעץ ולמינציה בקרו באתר של אלפא פרקטים

עוד מהבלוג של alfa

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה