הבלוג של mili bergman

אלכוהוליסטית לא אנונימית

רווקה עם חתולה בת 33, מתגוררת כרגע בתל אביב... ב-10.5.16, התחלתי תהליך של גמילה מאלכוהול, ספק מבחירה, ספק מכפייה. הבלוג נועד לתאר את התהליך המורכב הזה....

עדכונים:

פוסטים: 173

החל ממאי 2016

שלישי – רביעי, ה – 18-26/7/17. שנה + חודשיים ו-11 יום עד 19 יום לגמילה.

אז כיאה לסיומה של עליה מוצלחת, בשבוע הזה חיכתה לי נחיתה, רכה למזלי! את מעת הזמן הפנוי שנותר לי בסוף השבוע האחרון, הקדשתי להכנת שיעור עריכה ראשון לתלמידי חטיבות, חרשים וכבדי שמיעה.
מכווין ועדיין לא ידוע לי איזו תוכנת עריכה קיימת במקום או כמה מחשבים יש, אז השיעור הזה לא תלוי בדבר: קצת היסטוריה, קצת שפה קולנועית והרבה הכרות ביני לבינם. רציתי להכירם, לדעת איזה צורך יש להם לשימוש בעריכה ולקנח עם משימת צילום אישית לשיעור הבא.

השבוע ממשיך ואני עדיין חשתי בלה לה לנד, יורה קרן אור לכל מקום מוצל… יש חזון כתוב אהההה (דמיינו תנועות של גורילה, מתופפת על בת החזה), יש לי ייעוד אאאהההה (אותם תנועות), אני מגשימה את רצון היקום אאאההה (הבנו כן?), אני מצליחה לתקשר!!! אאאההה, הדלות נפתחות בפניי אאאההה, אני רואה את הדרך, בא לי לתת לאחרים, אני מקבלת באהבה מאחרים…. אאאאאאההההההה!!! (מלא גורילות!)
אקסטזה במיטבה!!!

בתוך כל ה”היי” הזה התחיל לכרסם לו ספק, וככול שהימים עברו, ולא קיבלתי תשובה למייל האחרון לגבי הגעתי ביום שני הקרוב לשיעור ראשון, הוא גדל והתחזק.
המשכתי לטפח את האמונה שמה שצריך לקרות יקרה, וזה יקרה! כי זה צריך לקרות! אבל בתוכי המשיכה לכרסם המחשבה שהם פשוטים לא רוצים אותי שם! התחלתי לחשוב שהם קראו את הבלוג והחליטו שלא מתאים להם אלכוהוליסטית. מיד עלו הייסורים העצמיים, שלא הייתי צריכה להיחשף ככה, שזה רק יחבל לי בעתיד, עתיד?! איזה עתיד? אין לך מושג מה הצעד הבא שאת הולכת לעשות?!?!?!
התמלמלתי לגמרי.

בשני, בתוך כל ה”היי” והמילמול הזה, קיבלתי מייל עם מספר טלפון של הבחורה איתה אני צריכה לדבר כדי לתאם את השיעור.
שוב על המסלול, ידעתי שמדובר בחוסר זמן ואי הבנה.
אז שיחת טלפון!
כן לגבי זה….
ייתכן ולחלקכם זה משימה פשוטה, לא עבורי ובטח לא עבור החרדה החברתית שלי. אבל, “מאחורי הפחד קיימת ההצלחה”. עשיתי את כל מה שיש בכליי כדי להרגיע אותי: לקרוא את החזון, את משפטי נוגדי הפחד, לחשק וליקוד את ריקוד הפחד (ביחד זה די מגניב), אך כמובן, מה שבסוף הניעה אותי לעשות את השיחה, הייתה העובדה שהצבתי לעצמי תנאי: שלא אעשן עד שלא אבצע את השיחה, וממש התחשק לי שאכטה (פעם ראשונה שההתחזרות היתרה שלי עובדת לטובתי).

השיחה עברה בנעימים והבחורה אמרה שהיא כרגע בנהיגה, לכן תחזור עלי לתאם הגעה בהמשך היום.
המשך היום….
גם כן קטע מביך (פרצוף מבויש לגמרי), הייתי בטוחה משום מה שמדובר בערב תשע באב… מסתבר שהתבלבלתי בשבוע… אז הסתגרתי בחדרי, שמעתי טלוויזיה על שקט וחשבתי שהכל סגור סביבי.

שלישי קלטתי שהבחורה לא חזרה אלי וקיבלתי מייל נוסף לגבי שיעור לתיכוניסטים, בהתנדבות כמובן, ושם איבדתי את זה.
לגמרי.
מערבולת של מחשבות, מה עדיף? מה אני רוצה. האם אני רוצה? חשבתי שעברנו את הספק?!?! הסתבר שלא! בבת אחת שוב ערפל כיסה לי את הדרך, לא ראיתי איך אני מצליחה לממש את חזוני, לא הבנתי לאן עלי לפנות. במערבלות הזאת נכנסו מלא מחשבות של הפעם, תחושה שאני שמנה ושעלי להתבייש בעצמי. זה מדהים באיזה קלות אני יכולה לרדת מהענן של ארץ דובני אכפת לי ולחטוף שוב כפאה למציאות.

ברביעי הייתה לי משמרת צהרים חמה, ומלאת הפתעות משמחות ואנשים אהובים. הרגשתי שאני חוזרת לענן שמוביל ללה לה לנד, העננים פינו את הדרך, הסערה חלפה.
אני נשארת כרגע באי ידיעה, והרפיה ממחשבות, סוף שבוע של כאן ועכשיו!אחזור בראשון עם תוכנית להמשך…
שנדע שלווה!

World-Gone-Mad

עוד מהבלוג של mili bergman

תצוגה מקדימה

פוסט ראשון

אז ביום שלישי ה10/5/16 בדיוק לפני 10 ימים! קרסתי עוד פעם... שלוש שנים עברו מ TOTAL LOSS האחרון שלי, שלוש שנים, בהם עשיתי את מירב המאמצים שלי לא לקרוס... והנה, דווקא שאני בדרך למעלה, התרסקתי BIG TIME!!! אבל בהתרסקות הזו נפקחו עיני! פתאום...

תצוגה מקדימה

"9 חודשים וצעד תימני!"

שישי - ראשון, ה- 4-6/2/17. הימים ה-269-271 לגמילה. (270=99חודשים!!!!). אז בשישי, ללא שינה ומהורהרת קלות, נהגתי לצפון ארצנו בכדי לפגוש את "הגורו". הגעתי לביתו המהמם, ואחרי טור קל התיישבנו לדבר. מתוך שעה וחצי שהוקצבה למפגש זה, הייתה לי חצי...

תגובות

פורסם לפני 2 years
תצוגה מקדימה

"מי אני? מה אני? למה אני?"

שבת - ראשון, ה-11-12/6/16. היום ה-33 וה-34 לגמילה. אמ..... אני לא יודעת מה עובר עלי.  ביומיים האחרונים הצלחתי לישון טוב, אולי טוב מידי. שבת קמתי באזור שלוש וראשון אזור ארבע. נכון שעבדתי לילות לפני, נכון שהלכתי לישון באזור שמונה בבוקר,...

תגובות

פורסם לפני 3 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה