הבלוג של mili bergman

אלכוהוליסטית לא אנונימית

רווקה עם חתולה בת 33, מתגוררת כרגע בתל אביב... ב-10.5.16, התחלתי תהליך של גמילה מאלכוהול, ספק מבחירה, ספק מכפייה. הבלוג נועד לתאר את התהליך המורכב הזה....

עדכונים:

פוסטים: 173

החל ממאי 2016

שלישי – שבת, ה- 21-25/2/17. הימים ה- 287-2911 לגמילה.

היה לי הרבה מה לספר, תובנות והגיגים, אבל פשוט לא הספקתי לעצור ולכתוב….
בגלל שהכל כבר מעורפל לי אדבר בנקודות.

1. היה לי שבוע הפסקה מכוונת מסמים קלים והגעתי לכמה מסקנות חשובות:
הראשונה – אין לי שום בעיה להירדם בלי זה, אין לי קריז, אני לא חייבת את זה. (בעבר לגמרי היה לי!).
השניה – אני עושה את אותם הדברים, אותו הלוז, איתם ובלעדיהם.
השלישית – זה אומנם ידוע לכל אבל אני הספקתי לשכוח, זה עושה לי מאנצ’ים מטורפים! התיאבון האמתי שלי הוא הרבה יותר מועט ממה שחשבתי.
הרביעית – אחרי שבוע בלי הפרח השובב הזה, שמחתי ממש שיצא לי לקטוף אותו, החלטתי להוריד את התקציב היומי ל-0.5 ולא להתחיל עד השעה הגלובלית 16:20. הגיע הזמן לעצור את החזירות!

2. בעודי עומדת מול דוכן הירקות בסופר הקרוב למרחבי, קלטתי שאני לוקחת תמיד את אותם הירקות. בהחלטה נועזת! קבעתי לעצמי לקחת ירקות לא שגרתיים עבורי וכך יצא שקניתי: כרישה, סלק וקייל (כרוב העל!). לא הייתה לי תוכנית מיוחדת עבורם אבל יצא לי סלט לפנים!

3. היו לי כמה שיחות עם חברים שונים, שאמרו לי שהם זה לא אני, שהם לא יכולים, שאצלם זה מסובך…
המשותף להם הייתה תחושת התקיעות שלהם!
ולהם אני אומר: הם זה בדיוק אני!

התחלתי לחשוב מה? מה לעזאזל הייתה נקודת המפנה שלי?
הראשונה הייתה הפסקת השתייה, שם הרגשתי שמתתי ו”מינלדתי” מחדש (מילי נולדה). והשנייה ללא ספקת התחלת נטילת הסמים הפסיכיאטריים…
אני לא בטוחה שדווקא הם שעשו את השינוי כמו זה שעשיתי פעולה למרות ההתנגדות הגדולה שלי. עצם ההסכמה שלי לתרופות הייתה כניעה, הייתה אמירה של: אני מודה שאני לא יודעת כבר מה נכון לי, אני מודה שנכשלתי בדרכי, שטעיתי, שעשר שנים נאבקתי לשווא!
בשני המקרים מדובר בוויתור על עקרונות.
היום אני אומרת אז מה? זאת הייתה הדרך שלי כדי להביאני לפה, למדתי המון ואני מאמינה שהסבל שלי לא היה לחינם, שדברים טובים עוד יצמחו ממנו.

ברוב החומרים בהם אני נתקלת ברשת אומרים שצריך לקבל את ההתנגדות, לאהוב אותה! אני חושבת שזה מה שקרה לי, למדתי לאהוב את החרדה, היא עיצבה אותי למי שאני ולמדתי לאהוב את מי שאני.
זה מדהים שמלמדים אותנו שלאהוב את עצמך זה אגואיסטי… הרי כמו במטוס, רק שאתה לובש את מסכת החמצן ויכול לנשום בחופשיות, אתה יכול לשים את המסכה לילד הקט היושב לידך!
בעצם לשנוא את עצמך זה אגואיסטי, כי זה אומר שאין לך מה לתת, שאתה נאבק על האוויר שלך….

4. נתקלתי בסרטון הבא: https://www.youtube.com/watch?v=FspBM729R30 זה  גרם לי לחשוב שיש הרבה נשים עם שנאת נשים, אולי אפילו יותר מגברים… האם אנחנו לומדים לשנוא זו את זו מגיל צעיר? האם זה חינוך או חוסר ביטחון וקנאה?
בכל מקרה הצטרפתי לאחיותיי http://women.unify.org/ וגיליתי שהשמיני למרץ הוא יום  האישה ושיש מדיטציה נשית כלל עולמית! זה הרגיש לי כאלו לרגע קט ניתן להפוך לדובונית אכפת לי ולירות קשת בענן מהבטן!.

5. סיימתי את 21 הימים של המדיטציות האהבה שלי… במדיטציה האחרונה כשהתבוננתי פנימה, קלטתי שהתפנה בי מקום, קלטתי שהכאב כבר לא עמי… אתם קולטים?! לא שמתי לב שהוא הצטמצם עד כה לא היה… אני לא יודעת אם זה בזכות המדיטציות או לא… אבל זה וואוו! תחושה מדהימה! גם בלי כאב וגם בלי חרדה, פלא שאני הופכת להיות בן אדם?!

6. בשבת הבטתי על רשימת המבעים של “המתקשרת”:
קשב, תשומת לב, הערכה, נורמליות שלי בלי אשמה, סיבולת, ביטוי עצמי, מערכת יחסים ושמחה. חשתי שעסקתי בכולם השבוע בהצלחה יתרה.
אז מלאת הערכה אסיים להפעם,
שנדע שלווה ואהבה!

עוד מהבלוג של mili bergman

"שמישהו ייקח ממני את קול האגו הזה!"

ימים שלישי-חמישי, ה-18-20/10/16. הימים ה-162-164 לגמילה. בשלישי קמתי עם: בושה, עצב, כעס, תחושת כישלון, רצון להעלם מהעולם, חוסר רצון לתת או לקחת, חוסר רצון באנשים ודמעות. אם זה מנעד הרגשות שלי, למה לא לקחת כדורים שיעלימו אותם? אני...

תגובות

פורסם לפני 3 years
תצוגה מקדימה

פוסט ראשון

אז ביום שלישי ה10/5/16 בדיוק לפני 10 ימים! קרסתי עוד פעם... שלוש שנים עברו מ TOTAL LOSS האחרון שלי, שלוש שנים, בהם עשיתי את מירב המאמצים שלי לא לקרוס... והנה, דווקא שאני בדרך למעלה, התרסקתי BIG TIME!!! אבל בהתרסקות הזו נפקחו עיני! פתאום...

תצוגה מקדימה

"9 חודשים וצעד תימני!"

שישי - ראשון, ה- 4-6/2/17. הימים ה-269-271 לגמילה. (270=99חודשים!!!!). אז בשישי, ללא שינה ומהורהרת קלות, נהגתי לצפון ארצנו בכדי לפגוש את "הגורו". הגעתי לביתו המהמם, ואחרי טור קל התיישבנו לדבר. מתוך שעה וחצי שהוקצבה למפגש זה, הייתה לי חצי...

תגובות

פורסם לפני 2 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה