הבלוג של mili bergman

אלכוהוליסטית לא אנונימית

רווקה עם חתולה בת 33, מתגוררת כרגע בתל אביב... ב-10.5.16, התחלתי תהליך של גמילה מאלכוהול, ספק מבחירה, ספק מכפייה. הבלוג נועד לתאר את התהליך המורכב הזה....

עדכונים:

פוסטים: 173

החל ממאי 2016

רביעי – חמישי, ה-5-6/10/16. הימים ה-149 וה-150!!! לגמילה!

ברביעי התעוררתי בהתרגשות! שוב חלמתי את חלומי החוזר אך, הפעם קרה דבר שמעולם לא הצלחתי לעשות בחלומותיי לפני כן, והוא: לנעול את דלת השרותים הציבוריים!!!!
מאז ומתמיד בחלומותיי אני צריכה להתפנות ולא מוצאת תא שרותי שאפשר לנעול או מקום ללא אנשים שמפריעים. והפעם נעלתי את תא השרותים המרופט!!!
ברור לי שעצם החלום מעיד על שינוי בתת המודע, משהו מתרחש בתוכי, אני רק עוד לא מבינה מה.

יצאתי למפגש והסתובבויות עם “תאומתי הקטנה”. אחרי שנפרדתי ממנה החלטתי לקנות שוב את צמח הרודיולה, אני מרגישה שאני בשליטה ואם זאת בדיכאון, והוא זכור לי כמרומם מצב רוח.

אני שוב רוכבת למשמרת “בסקסמוכר”. לרגע הרגשתי “היי” קטן, חשבתי לעצמי “הי! הרודיולה עובד!” אבל מצב רוחי שקע בחזרה.
בתום המשמרת אני חוזרת לגגי לעשות את “האתגר היומי”.
שכחתי לציין, קצת לפני שטסתי לפראג נתקלתי באיזה אתר שביקש לאתגר את קוראיו עם התרגיל ה”פלאנק” ל-28 יום.
להלן: http://www.agogo.co.il/plank/
לא זוכרת למה אבל האתגר התקבל! בכל מקרה, בהתחלה היה לי ממש קשה, ברמת הבלתי נסבל מהשניה הראשונה! ביום ה-12 לאתגר נאבקתי עם ה-90 שניות בקושי רב חובל!!! והנה היום, ביום ה-14 לא הרגשתי את כל הדקה הראשונה… זה המם אותי!!!
בהתרגשות התחלתי לחשק עד שבחמש בבוקר נזכרתי שיש לי מפגש עם המתקשרת בעשר!!!
מפה לשם….
אופסי….

בחמישי התעוררתי בעזרת המלאך השומר שלי (לא תכננתי להירדם ולא שמתי שעון מעורר, חייב להיות הוא שהעיר אותי בזמן), השעה הייתה תשע וחצי. אין מצב!!!! אבא אין שום של מצב!!! צחצחתי שיניים הרמתי את הבגדים מליל אמש וטסתי לעצור מונית. אבבבבאאאא!!! למה??? אני לא רוצה להגיע אליה הפוכה… הדמעות מעט זלגו לי, הרגשתי שאני מחבלת לעצמי.
רצה הגורל הטוב וברוב טיפשותי שכחתי שקבענו לעשר וחצי, אז הספקתי לשתות קפה.

מה שלומי? הכל טוב, אבל עושה רושם שאני בדיכאון, עונה בחיוך שמשמש מגלשה לדמעות שגולשות. סיפרתי לה על החלום, ושבדקתי במילון וזה קשור לפרטיות. אולי בגלל שהתחלת להציב גבולות? דרינג רינג (סאונד של אסימון נופל), איך משהו שטותי כזה יכול להשפיע ככה על התת מודע שלי??? העיקר שמשהו שם משתנה.

הנושא שקיבלתי: ניקוי רעלים.
לא הפתיע אותי, הרי זה בדיוק מה שהרגשתי שיוצא ממני, שהשד אוחז בי. אנחנו עולות על המזרן לעבוד.
מילה ראשונה: לרכוש. המילה הזו עלתה באחד ממפגשנו הקודמים, בזמנו עניתי שמדובר במר תפו”א, הפעם עניתי אותו הדבר בדיוק, (מטומטמת!!!). אבל הוספתי שאני לא מבינה למה…
מילה שנייה: חשיפה. מצד אחד, אני כאן בבלוג כביכול הכי חשופה שיש. מצד שני, אני לא מסוגלת לבטא ולשתף חצי מהמחשבות, בטח לא פנים מול פנים.
קיבלנו תחום חיים: תקשורת. אכן מסתמן שיש לי בעיית תקשורת רצינית עם אנשים.

היא בדקה אותי עם המטוטלת שלה וראתה איזה אזורים אצלי בגוף מלאים ברעלים: כבד – יש! כבר ציינתי שזה מקומו של הכעס. כליות – יש! אני משייכת את זה לאלכוהול. טחול – יש! מפתח הלב – יש! בקיצור בית החזה שלי עד הגרון מורעל!!! היא עשתה לי טיפול שאני לא יודעת איך לתאר, היא הניחה עלי דברים, ועשתה לי סוג של דמיון מודרך: הלכתי בשביל למקום בטוח עבורי, שם פגשתי בדמות, הוא נתן לי מתנה ואני נתתי לו.
בתום הטיפול אנחנו מנתחות את הדמיון, אני מרגישה הרבה יותר טוב, מבינה שהמלחמה שלי עוד ארוכה אבל צריכה להתמקד ב”יש”, להעריך את הקיים.

בחזור אני עושה סידורים אחרונים למסיבת הרווקות שתערך על גגי הקסום מחר, ויוצאת לחשק בפארק. גם פה הפתעתי את עצמי! הצלחתי לעלות את החישוק מהרגליים לצוואר ולהפך!!! הזעתי! זה דרש המון מאמץ!!! אבל נהנתי!!! נתתי לרעל לצאת!!!

אני הולכת לישון בתחושה שאני: “shifting”, המילה הכי קרובה לזה בעברית זה תחושה של “תזוזה”. כמו אצל הרובוטריקים, רגע לפני שהם משנים צורה… משהו זז בתוכי ומפנה מקום למשהו שהיה בתרדמת להיכנס.

שנדע שלווה.

preview-789569457

עוד מהבלוג של mili bergman

תצוגה מקדימה

"מתגייבר"

יום שישי, ה-21/10/16. היום ה-165 לגמילה. אני בטוחה שכולכם הדרתם שינה מעינכם כל הסופ"ש הזה, אז לא אשאיר אותכם במתח. הפרק לו כולנו חיכינו: "המפגש עם הפסיכיאטר!". אז לא רק שהיה לי קשה להירדם, גם לא ממש הצלחתי לישון. התעוררתי מוקדם עם...

תגובות

פורסם לפני 3 years
תצוגה מקדימה

פוסט ראשון

אז ביום שלישי ה10/5/16 בדיוק לפני 10 ימים! קרסתי עוד פעם... שלוש שנים עברו מ TOTAL LOSS האחרון שלי, שלוש שנים, בהם עשיתי את מירב המאמצים שלי לא לקרוס... והנה, דווקא שאני בדרך למעלה, התרסקתי BIG TIME!!! אבל בהתרסקות הזו נפקחו עיני! פתאום...

תצוגה מקדימה

"אהבה נמצאת בטייץ של מלחמת הכוכבים!"

שני - חמישי, ה- 5-9/2/17. הימים ה- 272-275 לגמילה. בשני הרגשתי שחזרתי לעצמי לגמרי, שאני לא מכווצת יותר. החלטתי שאני לא ממשיכה בקבוצת המדיטציה. רציתי לסמס ל"הגורו", אבל הרגשתי שזה לא מספיק מכובד, שאני צריכה להתקשר, לדבר אתו, למרות...

תגובות

פורסם לפני 2 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה