הבלוג של לחלום מציאות- ייעוץ שינה לילדים ותינוקות

לחלום מציאות- ייעוץ שינה לתינוקות וילדים בגישה החיובית

נעים להכיר- שמי שירלי פרי- כרם, נשואה ואמא לשני בנים (5,8) בעלת B.A בפסיכולוגיה וייעוץ חינוכי,גננת ויועצת שינה לתינוקות וילדים בגיל הרך. אשמח לשתף בחיי, חוויותי, ובגישה השונה והייחודית שלי לייעוץ שינה. הצצה ופתח לשנתם של... +עוד

נעים להכיר- שמי שירלי פרי- כרם, נשואה ואמא לשני בנים (5,8) בעלת B.A בפסיכולוגיה וייעוץ חינוכי,גננת ויועצת שינה לתינוקות וילדים בגיל הרך. אשמח לשתף בחיי, חוויותי, ובגישה השונה והייחודית שלי לייעוץ שינה. הצצה ופתח לשנתם של תינוקות וילדים ובעיקר לעולמם של הורים טריים וותיקים המתמודדים עם קשיים בתחום השינה.

עדכונים:

פוסטים: 21

החל מדצמבר 2013

“אוף איזה סיוט ההשכבה הזאת הולכת להיות”, “מחכה לי לילה לבן, אין מצב שהיא לא מתעוררת אצלי”, “הוא ילד קשה, אין מה לעשות” “הוא בשום אופן לא יכול לישון במיטה שלו”, “זה לא עובד , זה פשוט לא יעבוד איתה”….

08/12/2013

“אוף איזה סיוט ההשכבה הזאת הולכת להיות”, “מחכה לי עוד לילה לבן, אין מצב שהיא לא מתעוררת אצלי”, “הוא ילד קשה, אין מה לעשות” “הוא בשום אופן לא יכול לישון במיטה שלו”, “זה לא עובד , זה פשוט לא יעבוד איתה”….

תורות הניו- אייג’ קופצות אל מול עינינו בכל מקום, לאן שלא נפנה נמצא מישהו שיגיד לנו איך לחשוב “תחשוב טוב- יהיה טוב”, במה להאמין “אם תאמין זה יתגשם” ,ובכלל אם אפשר להוסיף איזה חיוך על הדרך” חייך והעולם כולו יחייך אלייך”- מה לי ולכל זה? מודה ומתוודה, כפסימיסטית מלידה, רואת שחורות בעברי  ופולנייה במוצאי (טוב רבע, אבל הוא משתלט על כל שאר החלקים…) זה יכול לפעמים לעצבן, ואפילו מאוד!!! כאדם שמתנגד מייסודו לטיולים במזרח (רק המחשבה על הודו עושה אותי חולה וגורמת לי מייד לרצות לקרצף את כל הבית על יושביו) לא היה לי שום צורך “להידבק” בתיאוריות הללו שייובאו היישר משם….

אבל מה לעשות שהחיים מובילים אותנו לכל מיני מקומות (לא, לא להודו אני עדיין מנקה) ובעוונותיי הרבים, התחתנתי עם בעלי היקר, שהוא,” השם ישמור”, אופטימיסט מושבע!

בשנים הראשונות עוד הייתי חזקה- ניבאתי לעצמי ציונים גרועים במבחנים באוניברסיטה, כשלונות בראיונות עבודה ובכלל שלל דברים איומים ונוראיים שרק מחכים לי מעבר לפינה! השתדלתי לשלב את המילים: “סיוט”, “עינוי”, “נורא” ולהרבות במילה “קשה” בכל הזדמנות.

אדוקה באמונתי המשכתי בדרכי כשבאמתחתי גם הסברים לוגיים שאמורים להניח את הדעת לגבי הגישה-” ככה אני לא מתאכזבת, אני מצפה לגרוע מכל ואז מופתעת לטובה”. ואף הגדלתי לעשות וניסיתי לשדל את בעלי להצטרף אלינו ל”כת”- הפסימיסטיים רואי השחורות- שחור זה גם מרזה וגם ממש תמיד נשאר באופנה!

התמודדתי בהצלחה עם כל ספרי “הסוד”, “הכח” נזירים שמכרו את הפרארי שלהם ושאר תופינים.

עם השנים הפכתי לאמא, בני הבכור נולד – לידה, הנקה, לילות נטולי שינה, זוגיות שחווה טלטול של ילד ראשון שנכנס למערכת- ניסיתי להישאר חזקה ,לפתח עמידות,… אבל…עם הילד הראשון זה כבר לא היה פשוט – מודה, נחלשתי עם השנים והזמן העובר והאופטימיות שתמיד הייתה שם ברקע.

“נדבקתי”- בחיי שהשתדלתי מאוד אבל זה פשוט לא עבד! חיידק האופטימיות הוא חיידק מדבק והאופטימיות מחלחלת  ובכלל ואולי עם כל הקשיים שעולים עם לידת הילד הראשון אנחנו מגיעים לצומת- הילד הוא ספוג, במידה מסויימת, שמציב לנו סוג של מראה מול הפנים- “אני בחיים לא אצליח את זה ” זו אמירה מטלטלת מפיו של הילד שלנו וזו אמירה שכאמא יכולה לשנות לנו תפיסה ארוכה של שנים ,שאתם יודעים מה, כנראה לא ממש שירתה אותי נאמנה.

אז כן, שלום, נעים מאוד! אני שירלי, אמא לשני בנים מקסימים (בני 8 ו- 5), גננת ויועצת שינה- נקייה מפסימיות כבר הרבה שנים (באמת שלא הצלחתי לתזמן בדיוק מתי זה קרה). ולחלוטין מכורה לאופטימיות!

נגמלתי לאט לאט ובהדרגה מחדשות מזוויעות, סרטים סוחטי דמעות על מחלות סופניות, כתבות עצובות ובכלל מכל מי שרוצה לחלוק עימי בשורות איוב -על רעידות אדמה צפויות, מחלות מדבקות חדשות,ומלחמות שבדרך ( אגב שמתי לב שלקראת כל קיץ צופים לנו מלחמה חדשה, כנראה שפינת התחזית בחדשות מתקצרת ופשוט צריך למלא קצת בתוכן את המהדורה…)

אני לא מנותקת מהמציאות אבל בהחלט מחליטה מה אני לוקחת אליי ומה לא ובמה אני מתמקדת.

עם השנים נתקלתי בהמון מצבים, התרחשויות ועשיתי בתחילה את ה”ניסויים” הקטנים שלי- אחד ועוד אחד קטן,מפלסת את דרכי בעולם האופטימיות כמדען מתחיל, ומה לעשות כשזה עובד ההתנגדות קטנה יותר ויותר, עד שהבנתי זאת הדרך ולחלוטין הדרך שלי!

כיועצת שינה לתינוקות וילדים בגיל הרך אני מיישמת את “הגישה החיובית” בייעוץ השינה ורואה ומאמינה בכוחן של המילים שיוצאות מפינו, במחשבות שלנו ובכלל בכל שינוי שאנחנו רוצים להשיג בשבילנו ובשביל יילדינו.אז מה איכפת לכם לנסות? הילדים שלנו משחקים כל הזמן- קחו את זה כמשחק,מקסימום- זה יהפוך למציאות חייכם…

שירלי פרי-כרם 0509005204

לחלום מציאות-ייעוץ שינה לילדים ותינוקות בגישה החיובית

עוד מהבלוג של לחלום מציאות- ייעוץ שינה לילדים ותינוקות

תצוגה מקדימה

המיתוס ושברו- איך הילד יישן רצוף/ יותר/ עד מאוחר/ עד 10:00 בשבת בבוקר ועוד...

יום יבוא ואני אוציא ספר. זאת תהיה אסופת המיתוסים הגדולה ביותר שנראתה. באיזה תחום? השינה כמובן, שנת ילדים ותינוקות. למה שינה דווקא? משום ששם צצים להם כל כך הרבה מיתוסים ואמונות ? יש מספר סיבות אבל הסיבה העיקרית היא שאנחנו...

תצוגה מקדימה

חוק ה- 21 או למה חשבנו שניסינו מספיק וזה פשוט לא עובד?

"ניסינו ניסינו, תאמיני לי שניסינו הכל זה לא עובד!" " הוא יישן רק בידיים- ניסיתי להוריד אותו וגם בעלי. כל פעם שניסינו הוא בוכה  ואין שום מצב שהוא יירדם". "כמה אפשר? כבר שבועיים אנחנו רוצים להרגיל אותה לישון במיטה שלה ולא בשלנו...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

תינוקות יונקים לא יישנים- מיתוס או אמת?

"הלו" אני עונה לשיחת הטלפון "שלום!  שמעתי שאני צריכה להפסיק להניק בשביל להתחיל..." "מה???" אני שואלת מבולבלת – "לא", אני מייד מתעשתת," אני לא יועצת הנקה, אולי התבלבלת- את צריכה המלצה על מישהי טובה? אשמח להפנות אותך". והאם מצידו...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה