הבלוג של לחלום מציאות- ייעוץ שינה לילדים ותינוקות

לחלום מציאות- ייעוץ שינה לתינוקות וילדים בגישה החיובית

נעים להכיר- שמי שירלי פרי- כרם, נשואה ואמא לשני בנים (5,8) בעלת B.A בפסיכולוגיה וייעוץ חינוכי,גננת ויועצת שינה לתינוקות וילדים בגיל הרך. אשמח לשתף בחיי, חוויותי, ובגישה השונה והייחודית שלי לייעוץ שינה. הצצה ופתח לשנתם של... +עוד

נעים להכיר- שמי שירלי פרי- כרם, נשואה ואמא לשני בנים (5,8) בעלת B.A בפסיכולוגיה וייעוץ חינוכי,גננת ויועצת שינה לתינוקות וילדים בגיל הרך. אשמח לשתף בחיי, חוויותי, ובגישה השונה והייחודית שלי לייעוץ שינה. הצצה ופתח לשנתם של תינוקות וילדים ובעיקר לעולמם של הורים טריים וותיקים המתמודדים עם קשיים בתחום השינה.

עדכונים:

פוסטים: 21

החל מדצמבר 2013

יום יבוא ואני אוציא ספר. זאת תהיה אסופת המיתוסים הגדולה ביותר שנראתה. באיזה תחום? השינה כמובן, שנת ילדים ותינוקות. למה שינה דווקא? משום ששם צצים להם כל כך הרבה מיתוסים ואמונות ? יש מספר סיבות אבל הסיבה העיקרית היא שאנחנו כהורים, ובעיקר כהורים לילדים צעירים ותינוקות, צמאים כל כך לשינה, משוועים לשינה וברגעים מסויימים מוכנים למכור את אמא, אבא, כלייה או את החמות (הכי טוב את החמות אם כבר…) רק בשביל לקבל כמה רגעים קסומים של שינה מתוקה .

18/12/2013


יום יבוא ואני אוציא ספר. זאת תהיה אסופת המיתוסים הגדולה ביותר שנראתה. באיזה תחום? השינה כמובן, שנת ילדים ותינוקות. למה שינה דווקא? משום ששם צצים להם כל כך הרבה מיתוסים ואמונות ? יש מספר סיבות אבל הסיבה העיקרית היא שאנחנו כהורים, ובעיקר כהורים לילדים צעירים ותינוקות,  צמאים כל כך לשינה, משוועים לשינה וברגעים מסויימים מוכנים למכור את אמא, אבא, כלייה או את החמות (הכי טוב את החמות אם כבר…) רק בשביל לקבל כמה רגעים קסומים של שינה מתוקה .

יצא לי בעבר לשמוע הרצאה מדהימה של מרצה כריזמטי ומוביל בתחומו. מנטור, שעוסק באימון אישי הגשמה עצמית ופריצת גבולות. איש מדהים, באמת משכמו ומעלה ומרצה בחסד עליון, הוא סיפר על אנשים עם מטרות, מטרות על, יעדים ובכלל אנשים שממלאים את ייעודם ומגשימים את עצמם. במהלך ההרצאה הוא שאל אם מישהו מכיר את הבחור הזה,בחור צעיר בן 30 פלוס מינוס שכל מה שהוא רוצה זה לישון- לישון ולנוח או לחילופין לנוח ולישון. תשאל אותו בכל שעה של היום, מה היית הכי רוצה לעשות עכשיו? כל דבר? והוא בתשובה, תעזוב אותי בשקט תן לי רק לישון, שעה שעתיים , לישון! לישון ולנוח!

מה יקרה לו בסוף? אותו מרצה שאל, לאן הוא יגיע? מה המטרה שלו בטווח הארוך ?מנחשים?   המרצה הרחיב והסביר שלאותו בחור עייף ונחוש לישון יש גם תיכנון ומטרות לטווח הארוך כן- יעברו השנים כי הזמן עובר ולא מחכה לנו ואותו הבחור ישיג הוא ישיג את המטרה שלו- הוא ייצא לפנסיה….

לא אומרת חלילה שאלו צריכות  להיות המטרות שלנו וכמובן שלנוח ולישון לא ייקדם אותנו למטרת שיא ופריצת הגבולות שלנו, א- ב- ל אני כל כך מבינה את הצורך הזה בשינה שמערפל את הכל, מגמד את הכל סביב וגורם לנו לחזור אל אותם הצרכים ההישרדותיים שלנו, הצרכים הבסיסיים ה”חייתיים” אם תרצו. לישון זה בהחלט אחד מהם!!!

ומהצורך הזה’ הנואש כל כך, צמחו להם אותם המיתוסים לכל  ההורים הצעירים והעייפים שמסתובבים טרוטי עיניים ומפנטזים על מיטה, כרית  ופוך …

בכל פינה ומאחורי כל עץ רענן תוכלו למצוא סבתא, דודה או את החמות (אם לא מכרתם עדיין…) מספקת לכם שלל עיצות לשנת לילה רגועה ושלווה. חלקן בוודאי טובות ונפלאות אך בינהן  מסתובבים להם שם לא מעט מיתוסים.

אז מה אתם אומרים אולי הגיע הזמן להפריך כמה מהם?

  • דייסה או ארוחה כבדה לפני השינה תורמת לשינה עמוקה וארוכה יותר- לא נכון, מה לעשות? הארוחה הכבדה מכבידה על הקיבה ועל מערכת העיכול ולעיתים אף מובילה לתוצאה ההפוכה- מחבלת ביכולת של הפעוט להירדם . העובדה שהגוף משקיע מאמצים בפירוק ועיכול המזון מפריעה להרפיית הגוף, הדרושה לשינה נינוחה וטובה.
  • אם נוריד את שנת הצהריים הילד יישן טוב יותר בלילה- שוב טעות, הילדון יגיע מותש לשנת הלילה, במצב של עייפות יתר ואז ייתקשה מאוד להירדם. כמו שקורה לנו המבוגרים פעמים רבות. שנת הצהריים (כל עוד הילד זקוק לה) דווקא תורמת לשנת לילה רגועה ולהירדמות קלה.
  • אם נאחר את שעת ההשכבה בערב הילד יישן ויתעורר מאוחר יותר בבוקר- לא תקף בשבת, חג וגם לא בכל יום אחר… מצטערת. לרוב הגוזל שלנו יתעורר באותה השעה בא הוא רגיל לקום מידי יום ולעיתים, קבלו בונוס- בעקבות ההשכבה המאוחרת הוא יהיה עייף יותר ייתקשה להירדם ושנתו בלילה תופרע.
  • בעיות השינה ייפתרו לבד כשהילד יגדל, בסוף הוא יילמד לישון- בעיות השינה לצערנו לא נפתרות מעצמן, תינוק וילד שאינו יודע להירדם באופן עצמאי ותלוי בגורמים חיצוניים, ייתקשה גם להירדם בבגרותו ויהיה זקוק לאמצעים כמו טלויזייה ברקע, וכו’.
  • אם נעייף את הילדים ונשתולל איתם לפני ההשכבה הם יישנו טוב יותר בלילה- תשתוללו ותיהנו עם הילדים אחר הצהריים בכיף זה בריא ואף רצוי, אבל לקראת ההשכבה חשוב מאוד לעשות את המעבר מהיום, מלא הגירויים, אל הלילה הרגוע והשקט. כבר לאחר ארוחת הערב ולקראת המקלחת כדאי לעמעמם מעט את האורות בבית, להוריד את הווליום (שלנו, של הטלוויזיה וכו’) ולעבור לאט לאט להשכבה רגועה (סיפור, עיסוי, ליטופים ושאר פינוקים שקטים) שתתרום להירדמות קלה ושינה שלווה.
  • אם לא ניתן לתינוק בקבוק חלב בלילה אלא מים במקום, הוא יפסיק להתעורר- מה שקורה בפועל זה שהתינוק או הילד מפתח תלות בבקבוק המים במקום בבקבוק החלב, ולאט לאט אף מגדיל את כמות השתייה- לשתות מים זה דבר נהדר וחשוב אבל בלילה בעיקר מוביל לעוד ועוד התעוררויות.
  • אם בגן יילמדו אותו להירדם לבד אז גם בבית הוא יצליח-  שוב לא נכון, הילד שלנו חכם ויודע להבחין בין הסביבות השונות והמטפלים השונים (אבא, אמא, סבתא, גננת וכו’) הילד לומד שמה שמתאפשר בבית (ידיים, נדנוד בעגלה, לשבת לידו שעה) לא מתאפשר בגן ולהיפך. ובבית עדיין לא נרדם באופן עצמאי.

בטוחה שישנם עוד מיתוסים- ואשמח להפריכם בהמשך ולשמוע מכם על עוד מיתוסים שאתם מכירים. מתנצלת אם קילקלתי… ואגב, אם למישהו עובד משהו עם המיתוסים הנ”ל הוא מוזמן להמשיך וליישם, כולנו פשוט נעמוד סביבו ונתבונן בקנאה…

מבטיחה לא רק להפריך מיתוסים, אלא גם לתת טיפים שאכן עובדים לשנת לילה שלווה ורגועה של הפעוטות ושלנו ושיהיו לכם לילות קסומים!

לילות שלווים לכולנו!


שירלי פרי-כרם 0509005204

“לחלום מציאות”-ייעוץ שינה לילדים ותינוקות בגישה החיובית

לטיפים נוספים, שאלות ולכל מי שרוצה להתייעץ- מוזמנים להכנס לדף הפייסבוק העסקי:

https://www.facebook.com/lahlom

עוד מהבלוג של לחלום מציאות- ייעוץ שינה לילדים ותינוקות

תצוגה מקדימה

חוק ה- 21 או למה חשבנו שניסינו מספיק וזה פשוט לא עובד?

"ניסינו ניסינו, תאמיני לי שניסינו הכל זה לא עובד!" " הוא יישן רק בידיים- ניסיתי להוריד אותו וגם בעלי. כל פעם שניסינו הוא בוכה  ואין שום מצב שהוא יירדם". "כמה אפשר? כבר שבועיים אנחנו רוצים להרגיל אותה לישון במיטה שלה ולא בשלנו...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

תינוקות יונקים לא יישנים- מיתוס או אמת?

"הלו" אני עונה לשיחת הטלפון "שלום!  שמעתי שאני צריכה להפסיק להניק בשביל להתחיל..." "מה???" אני שואלת מבולבלת – "לא", אני מייד מתעשתת," אני לא יועצת הנקה, אולי התבלבלת- את צריכה המלצה על מישהי טובה? אשמח להפנות אותך". והאם מצידו...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

לגרש את המפלצת?- על ילדים ופחדים בשנת הלילה....

"כשנכנס הדבר המפחיד לחדר שלי בלילה שהייתי חולה, קראתי מהר לאבא והוא בא, אבל לא מצא, כי בדיוק כשהוא נכנס- הדבר יצא" מתוך "והילד הזה הוא אני"- הספר הקסום והנצחי שכתב יהודה אטלס ואייר, בכישרון רב, דני קרמן. ...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה