הבלוג של לחלום מציאות- ייעוץ שינה לילדים ותינוקות

לחלום מציאות- ייעוץ שינה לתינוקות וילדים בגישה החיובית

נעים להכיר- שמי שירלי פרי- כרם, נשואה ואמא לשני בנים (5,8) בעלת B.A בפסיכולוגיה וייעוץ חינוכי,גננת ויועצת שינה לתינוקות וילדים בגיל הרך. אשמח לשתף בחיי, חוויותי, ובגישה השונה והייחודית שלי לייעוץ שינה. הצצה ופתח לשנתם של... +עוד

נעים להכיר- שמי שירלי פרי- כרם, נשואה ואמא לשני בנים (5,8) בעלת B.A בפסיכולוגיה וייעוץ חינוכי,גננת ויועצת שינה לתינוקות וילדים בגיל הרך. אשמח לשתף בחיי, חוויותי, ובגישה השונה והייחודית שלי לייעוץ שינה. הצצה ופתח לשנתם של תינוקות וילדים ובעיקר לעולמם של הורים טריים וותיקים המתמודדים עם קשיים בתחום השינה.

עדכונים:

פוסטים: 21

החל מדצמבר 2013

רוחות מלחמה, מתיחות גדולה , הורים לחוצים וילדים מפוחדים, שבהחלט קולטים את המצב בחיישנים ובחושים החדים שלהם.יש ילדים, שלצערנו, רגילים למצב ויש ילדים שחווים זאת בפעם הראשונה. מה עושים? מה עושים עם השינה? ומי בכלל יכול לישון במצב הזה? כמה טיפים על שנת ילדים ותינוקות ושנחזור במהרה להתעורר מבכי של תינוק ולא מאזעקה!

09/07/2014

רוחות מלחמה, מתיחות גדולה , הורים לחוצים וילדים מפוחדים, שבהחלט קולטים את המצב בחיישנים ובחושים החדים שלהם.יש ילדים, שלצערנו, רגילים למצב ויש ילדים שחווים זאת בפעם הראשונה. מה עושים? מה עושים עם השינה? ומי בכלל יכול לישון במצב הזה? כמה טיפים בקצרה:

עד כמה שניתן “לנרמל” את המצב. לשמור בתוך כל הכאוס על מסגרת רגילה- אם הילד רגיל לישון בשמונה אז להשכיב בשמונה (במידת האפשר). לנסות ולהימנע מלתת לילדים לצפות בחדשות אל תוך הלילה- זה לא עושה טוב לא להם וגם לא לנו.

זמן מזרון- אם יש אפשרות לישון מראש בחדר הביטחון או במרחב המוגן שבבית – עדיף! הדריכות שבשינה בחדר אחר והכוננות הפיזיולוגית של הגוף לקימות ולאזעקות מפריעה לשינה. וייתכן שילדים שיישנו מראש בממ”ד לא יתעוררו בכלל מהאזעקות. במיוחד אם הם מכורבלים עם אמא ואבא (-:

מזרונים

 רוב הילדים אוהבים את המוכר והידוע, ובעיקר בשנתם. כמובן שלא נעביר את מיטות הילדים למקלט. אבל, חשוב לארגן את כל החפצים שהם קשורים אליהם בזמן שינה שיהיו לידם על המזרון בחדר המוגן. הדובי, השמיכה והכרית המוכרת בוודאי יוסיפו לתחושת רוגע וייקנו בטחון.

ראיתי ברשת המלצות רבות להפוך את “חגיגת המזרונים” למעין מסיבת פיג’מות. בפועל- לא להרבה הורים יש את הסבלנות והיכולת להקרין  עכשיו “מצב חגיגה”- זה לגמרי בסדר, רובנו מרגישים כך! מספיק שכולנו יחד – חיבוקים, נשיקות ועצם הנוכחות שלנו בהחלט יספיקו כרגע. לא ממליצה בשום מצב לזייף ארשת פנים שמחה ו”איזה כיף לנו חגיגה”-הקטנטנים שלנו קולטים כל כך מהר את ה”זיוף” שבעניין וזה רק מלחיץ אותם יותר וגורם להם לחוסר בטחון.

מותר לשדר לילדים “גם אני מפחדת, גם אני עצובה…” אבל, יחד עם זה להדגיש תמיד שיש מה לעשות! גם ברמת האמונה והחשיבה (לחשוב על דברים טובים, תכנונים לחופש הגדול לימים שלאחר המבצע… וכו’) וגם ברמת העשייה – וזה אף חשוב יותר כרגע! ועל זה בטיפ הבא-

ועוד לגבי המרחב המוגן/ הממ”ד- להדגיש לילדים את הבטחון שבמקום הזה. להסביר שכאן אנחנו מוגנים ובטוחים. ילדים לא מסתפקים בהסברים תיאורטיים ואין כמו המחשה שתרגיע אותם- להראות שהקירות עבים וחזקים מאוד, הדלת מפלדה, החלונות מיוחדים וכו’. הדגשה של הבטחון והחוזק שלנו והיכולת שלנו “לעשות משהו” כנגד המתקפה- תמנע את תחושת חוסר האונים ותקל על הפחד.

 עשייה היא המתכון לצאת מעצבות, פחד ומדכאון- תנו לקטנים להכין ציורים לחדר המוגן וקישוטי נייר, להעביר בעצמם משחקים שהם בוחרים לשם מהחדר שלהם, וגם לנקות קצת את החדר המוגן יהיה יותר נעים לכולם והבחלט יעסיק אותם.

 חלק מהילדים יזדקקו עכשיו לבטחון שבנוכחות שלנו לידם בזמן ההשכבה ובשינה- וזה בהחלט בסדר לחרוג מהשגרה ולאפשר להם את זה כרגע.

מאחלת לכולנו שיחזרו לנו כבר הלילות הרגועים ונתעורר מבכי של תינוק ולא מאזעקות!!!

שלווה ורוגע לכולם-

שירלי פרי-כרם 0509005204

“לחלום מציאות”-ייעוץ שינה לילדים ותינוקות בגישה החיובית

https://www.facebook.com/lahlom

מוזמנים להעלות שאלות, הרהורים ותהיות בהקשר למצב ולקטנטנים שלנו ואענה בשמחה!

 

עוד מהבלוג של לחלום מציאות- ייעוץ שינה לילדים ותינוקות

תצוגה מקדימה

המיתוס ושברו- איך הילד יישן רצוף/ יותר/ עד מאוחר/ עד 10:00 בשבת בבוקר ועוד...

יום יבוא ואני אוציא ספר. זאת תהיה אסופת המיתוסים הגדולה ביותר שנראתה. באיזה תחום? השינה כמובן, שנת ילדים ותינוקות. למה שינה דווקא? משום ששם צצים להם כל כך הרבה מיתוסים ואמונות ? יש מספר סיבות אבל הסיבה העיקרית היא שאנחנו...

תצוגה מקדימה

חוק ה- 21 או למה חשבנו שניסינו מספיק וזה פשוט לא עובד?

"ניסינו ניסינו, תאמיני לי שניסינו הכל זה לא עובד!" " הוא יישן רק בידיים- ניסיתי להוריד אותו וגם בעלי. כל פעם שניסינו הוא בוכה  ואין שום מצב שהוא יירדם". "כמה אפשר? כבר שבועיים אנחנו רוצים להרגיל אותה לישון במיטה שלה ולא בשלנו...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

תינוקות יונקים לא יישנים- מיתוס או אמת?

"הלו" אני עונה לשיחת הטלפון "שלום!  שמעתי שאני צריכה להפסיק להניק בשביל להתחיל..." "מה???" אני שואלת מבולבלת – "לא", אני מייד מתעשתת," אני לא יועצת הנקה, אולי התבלבלת- את צריכה המלצה על מישהי טובה? אשמח להפנות אותך". והאם מצידו...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה