הבלוג של לחלום מציאות- ייעוץ שינה לילדים ותינוקות

לחלום מציאות- ייעוץ שינה לתינוקות וילדים בגישה החיובית

נעים להכיר- שמי שירלי פרי- כרם, נשואה ואמא לשני בנים (5,8) בעלת B.A בפסיכולוגיה וייעוץ חינוכי,גננת ויועצת שינה לתינוקות וילדים בגיל הרך. אשמח לשתף בחיי, חוויותי, ובגישה השונה והייחודית שלי לייעוץ שינה. הצצה ופתח לשנתם של... +עוד

נעים להכיר- שמי שירלי פרי- כרם, נשואה ואמא לשני בנים (5,8) בעלת B.A בפסיכולוגיה וייעוץ חינוכי,גננת ויועצת שינה לתינוקות וילדים בגיל הרך. אשמח לשתף בחיי, חוויותי, ובגישה השונה והייחודית שלי לייעוץ שינה. הצצה ופתח לשנתם של תינוקות וילדים ובעיקר לעולמם של הורים טריים וותיקים המתמודדים עם קשיים בתחום השינה.

עדכונים:

פוסטים: 21

החל מדצמבר 2013

המומחים טוענים שעל מנת שהתנהגות חדשה תיהפך להרגל צריך לבצע את הפעילות החדשה במשך 21 יום ברציפות. מה כל כך מיוחד ב21 יום אתם שואלים? מסתבר ש21 יום זה הזמן הנדרש ליצירת מסלול עצבי חדש בגוף ולמעשה ליצירת הרגל חדש. בגדול המומחים טוענים שמאוד מאוד קשה וכמעט בלתי אפשרי להיפטר מהרגלים שכבר לא משרתים אותנו, הרגלים ישנים. הדרך היחידה “למחוק” את אותם ההרגלים היא להחליף אותם בהרגלים חדשים . על מנת שההרגלים החדשים יתקבעו צריך לכוון אליהם המון המון אנרגיה ולמעשה להתמקד בהם כך שעם הזמן הרגלים אלו יחליפו את ההרגלים הישנים .

10/06/2014

“ניסינו ניסינו, תאמיני לי שניסינו הכל זה לא עובד!” ” הוא יישן רק בידיים- ניסיתי להוריד אותו וגם בעלי. כל פעם שניסינו הוא בוכה  ואין שום מצב שהוא יירדם”. “כמה אפשר? כבר שבועיים אנחנו רוצים להרגיל אותה לישון במיטה שלה ולא בשלנו – כל הלילה מחזירים ומחזירים , התייאשנו!!!  בטח יש שיטה אחרת, יותר טובה, כי לנו- זה לא מצליח”.

אז כמה באמת ניסינו? נכון, לפעמים לילה אחד או שניים בהם אנחנו מנסים להכניס שינוי בהרגלי השינה של הקטנטנים – בהחלט מרגיש כמו נצח….. במקום התעוררות כל שעתיים הילד פתאום מתחיל לקום כל שעה ובמקום השכבה ארוכה שנמשכה חצי שעה בידיים, ההשכבה מתארכת לשעתיים…. ככה זה שמתחילים וזה באמת נראה ארוך ומייגע….

א-ב-ל וכאן מגיע האבל הגדול- כמה באמת ניסינו? ניסיתם לתעד את זה בכתב? ואולי במהלך השבועיים הארוכים, שעבדנו כל כך קשה להרגיל את הילד לחזור ולישון במיטה משלו- ויתרנו בשבת כי היינו אצל סבתא ובשלישי בכלל הבייביסיטר שמרה עליו אז מה פתאום שנפיל עליה התמודדות שכזו. ובראשון היינו פשוט גמורים וכשהילדון חזר אלינו למיטה בארבע לפנות בוקר (בהחלט שעה שמועדת לפורענות) העלמנו עין או בעצם עצמנו אותה וכולנו חזרנו לישון בשלווה מכורבלים ביחד….

מכירים את זה ששמרנו על דיאטה כל השבוע, ממש הרגשנו שהקפדנו ורוב הזמן גם היינו רעבים ממש ובסוף השבוע נשקלנו וגילנו שעלינו חצי קילו? למה??? באמת למה אנחנו שואלים ולפעמים קצת שוכחים את החטיף שנשנשנו בין לבין, את השאריות של הילדים שהיה חבל לזרוק לפח, את הרוטב ששפכנו בנדיבות על הסלט ועוד כמה פורענויות קטנות שאם לא רשמנו אז אולי הם לא ממש היו שם.

21

וכאן ממש נכנס מספר הקסם- חוק ה- 21: המומחים טוענים שעל מנת שהתנהגות חדשה תיהפך להרגל צריך לבצע את הפעילות החדשה במשך 21 יום ברציפות. מה כל כך מיוחד ב21 יום אתם שואלים? מסתבר ש-21 יום זה הזמן הנדרש ליצירת מסלול עצבי חדש  בגוף ולמעשה ליצירת הרגל חדש. בגדול המומחים טוענים שמאוד מאוד קשה וכמעט בלתי אפשרי להיפטר מהרגלים שכבר לא משרתים אותנו, הרגלים ישנים. הדרך היחידה “למחוק” את אותם ההרגלים היא להחליף אותם בהרגלים חדשים . על מנת שההרגלים החדשים יתקבעו צריך לכוון אליהם המון המון אנרגיה ולמעשה להתמקד בהם כך שעם הזמן הרגלים אלו יחליפו את ההרגלים הישנים .

אז נניח שהתינוקת שלנו בת השבעה חודשים התרגלה להירדם רק בידיים, כל הרדמה היא ארוכה ומתישה (וכן גם קצת כבדה) ובמהלך הלילה הקטנטנות מתעוררת שוב ושוב וזקוקה לעזרתנו ולמעשה לידיים על מנת לחזור ולישון. מה עושים? אנחנו מתחילים בהדרגה להרגיל למיטה ולהירדמות במיטה, תחילה עם עזרה שלנו- מגע ידיים במיטה, ליטופים, לחישות   וכמובן נוכחות שלנו לידה ועם הזמן מורידים את המגע ולאט לאט גם מתרחקים ומרגילים את הקטנה להירדם בכוחות עצמה. לעקביות ובעיקר לשגרה החדשה שניצור יש כוח והקטנטונת תתרגל לישון במיטתה. נכון שהתהליך עצמו לא פשוט ולפעמים נראה ארוך ומייגע אבל התוצאה לגמרי משתלמת!

ולסיכום: מתחילים בהדרגה, מתעדים בכתב את היומיום , יוצרים רציפות ועקביות של 21 ימים לפחות (נכון לפעמים מחלות מתערבות באמצע ומעכבות קצת את העיניינים) ובעיקר- לא מתייאשים! ושיהיו לכולנו לילות שלווים ורגועים!

שירלי פרי-כרם 0509005204

“לחלום מציאות”-ייעוץ שינה לילדים ותינוקות בגישה החיובית

https://www.facebook.com/lahlom

עוד מהבלוג של לחלום מציאות- ייעוץ שינה לילדים ותינוקות

תצוגה מקדימה

המיתוס ושברו- איך הילד יישן רצוף/ יותר/ עד מאוחר/ עד 10:00 בשבת בבוקר ועוד...

יום יבוא ואני אוציא ספר. זאת תהיה אסופת המיתוסים הגדולה ביותר שנראתה. באיזה תחום? השינה כמובן, שנת ילדים ותינוקות. למה שינה דווקא? משום ששם צצים להם כל כך הרבה מיתוסים ואמונות ? יש מספר סיבות אבל הסיבה העיקרית היא שאנחנו...

תצוגה מקדימה

תינוקות יונקים לא יישנים- מיתוס או אמת?

"הלו" אני עונה לשיחת הטלפון "שלום!  שמעתי שאני צריכה להפסיק להניק בשביל להתחיל..." "מה???" אני שואלת מבולבלת – "לא", אני מייד מתעשתת," אני לא יועצת הנקה, אולי התבלבלת- את צריכה המלצה על מישהי טובה? אשמח להפנות אותך". והאם מצידו...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

לגרש את המפלצת?- על ילדים ופחדים בשנת הלילה....

"כשנכנס הדבר המפחיד לחדר שלי בלילה שהייתי חולה, קראתי מהר לאבא והוא בא, אבל לא מצא, כי בדיוק כשהוא נכנס- הדבר יצא" מתוך "והילד הזה הוא אני"- הספר הקסום והנצחי שכתב יהודה אטלס ואייר, בכישרון רב, דני קרמן. ...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה