הבלוג של לחלום מציאות- ייעוץ שינה לילדים ותינוקות

לחלום מציאות- ייעוץ שינה לתינוקות וילדים בגישה החיובית

נעים להכיר- שמי שירלי פרי- כרם, נשואה ואמא לשני בנים (5,8) בעלת B.A בפסיכולוגיה וייעוץ חינוכי,גננת ויועצת שינה לתינוקות וילדים בגיל הרך. אשמח לשתף בחיי, חוויותי, ובגישה השונה והייחודית שלי לייעוץ שינה. הצצה ופתח לשנתם של... +עוד

נעים להכיר- שמי שירלי פרי- כרם, נשואה ואמא לשני בנים (5,8) בעלת B.A בפסיכולוגיה וייעוץ חינוכי,גננת ויועצת שינה לתינוקות וילדים בגיל הרך. אשמח לשתף בחיי, חוויותי, ובגישה השונה והייחודית שלי לייעוץ שינה. הצצה ופתח לשנתם של תינוקות וילדים ובעיקר לעולמם של הורים טריים וותיקים המתמודדים עם קשיים בתחום השינה.

עדכונים:

פוסטים: 21

החל מדצמבר 2013

“זה לא עובד”- הכריז בני הגדול באחת מהפעמים הראשונות בהן ישב על הסיר… באותו רגע חייכתי וכמובן מיהרתי לתעד את “פנינת החוכמה” במחברת האימרות החכמולוגיות השמורה לילדים בכורים עם הורים פנויים (יחסית). זאת המחברת שמונחת ממש לצד ערימות ציורים והדבקות ,שוב זכות השמורה לבכורים בלבד. עם הילד השני צרור היצירות עובר תקופת הצטננות בבית- למקרה שהילד ייזכר ויישאל, ומייד אחר כך- סופן ידוע, במקרה הטוב הן מונחות אחר כבוד בפח למיחזור ניירות ….

16/01/2014

זה לא עובד”- הכריז בני הגדול באחת מהפעמים הראשונות בהן ישב על הסיר…

באותו רגע חייכתי וכמובן מיהרתי לתעד את “פנינת החוכמה” במחברת האימרות החכמולוגיות השמורה לילדים בכורים עם הורים פנויים (יחסית). זאת המחברת שמונחת ממש לצד ערימות ציורים והדבקות ,שוב זכות השמורה לבכורים בלבד. עם הילד השני צרור היצירות עובר תקופת הצטננות בבית- למקרה שהילד ייזכר ויישאל, ומייד אחר כך- סופן ידוע, במקרה הטוב הן מונחות אחר כבוד בפח למיחזור ניירות ….

כמובן שאחרי מספר מקרים בהם “הסיר לא עבד” באורח פלא התקלה תוקנה, הסיר והילד התיידדו, החיתולים נעלמו והיעד הבא לכבוש היה האסלה .

בתהליכי ייעוץ שינה, בעבודתי עם הורים, שוב ושוב אני נזכרת במשפט הזה- “זה לא עובד לנו” ניסינו, זה באמת לא עובד”  “ניסינו את כל השיטות ואת כל הגישות, כלום לא עובד” “זה לא מצליח לנו” “אנחנו לא יכולים”….

וכמו בחיים תחום אחד קשור לאחר ומכל תחום אפשר ללמוד- בעלי מאמן כושר, באחד מהאימונים שהוא העביר, בקבוצת הכושר שלו, במהלך ריצה אחד מהמתאמנים הפסיק כולו מתנשף ומזיע “אני לא יכול  לרוץ” הכריז תוך כדי נשימות מקוטעות “מתי?” שאל אותו המאמן ( כלומר הבעל) “אני לא יכול לרוץ!” חזר בקול רם יותר המתאמן, תוך כדי מאמצים להרים את קולו , הוא היה בטוח שאולי המאמן לא הבין, לא שמע אותו כמו שצריך. “מתי?” שאל שוב המאמן “מה זאת אומרת מתי?” התפרץ המתאמן בכעס. “מה זאת השאלה הזאת? מה זה בכלל קשור למה שאמרתי? אני לא יכול יותר לרוץ ע-כ-ש-י-ו !!!” צעק אותו מתאמן. “הבנתי” השיב המאמן “ובעוד 2 דקות?” “ומהעץ הזה רק עד לעץ הבא?”…

מה שלא עובד עכשיו אולי יעבוד בדיוק בעוד דקה, שעה, מחר או כעבור שבוע ואולי בדיוק רגע אחרי שכבר הרמנו ידיים…


בדור “האינסטנט” התרגלנו שהכל קורה מהר כאן מייד ועכשיו- לוחצים על כפתור במקלדת ומייד צץ על המסך כל מה שרק תירצו, בשניות אנחנו מגיעים לכל מקום בעולם, רוצים לחמם אוכל-דקה במיקרוגל והוא כבר חם, המרק נמס בכוס, השניצל קופץ בטוסטר, יש מניקור אקספרס , משלוחי קניות באינטרנט מגיעים מהר היישר עד הבית,  הכל מוכן בין רגע, ואם צריך לחכות יותר אנחנו כבר ממש לא יכולים! אז מה קורה כשאנחנו רוצים להכניס שינוי בבית  אצלנו או עם הילדים?

שינוי כזה אף פעם לא קורה בן רגע, אין אבקת קסמים (גם לא ליועצות שינה) ואין נוסחת פלא. שינויים כאלו אנחנו מכניסים בצורה הדרגתית, לוקחים את הזמן שצריך והכי חשוב :עקביות והתמדה- בכל שינוי אילו מילות ומפתח וכשאנו מנסים להקנות לילדים הרגלי שינה חדשים  זה בעצם הסוד. החלטנו שדי, אי אפשר וגם כבר ממש לא מתאים שהילד יירדם בידיים, במיטה שלנו , יישכב לישון בחצות או יקום לבקבוק כל שעה בלילה.

כשיש לנו מטרה לעשות שינוי ואנחנו יודעים שזה לטובת הילד, ההורים וכל המשפחה אנחנו צריכים להתאזר בסבלנות- השינוי קורה וייקרה אם נאמין בו ונהייה מוכנים לעבוד בשבילו!

אז לכבוד ט”ו בשבט- איך צומחים ומשנים? איזה שינויים הייתם אתם רוצים ליצור בהרגלי השינה של הילדים?


לילות שלווים לכולנו!

שירלי פרי-כרם 0509005204

“לחלום מציאות”-ייעוץ שינה לילדים ותינוקות בגישה החיובית

לטיפים נוספים, שאלות ולכל מי שרוצה להתייעץ- מוזמנים להכנס לדף הפייסבוק העסקי:

https://www.facebook.com/lahlom

עוד מהבלוג של לחלום מציאות- ייעוץ שינה לילדים ותינוקות

תצוגה מקדימה

המיתוס ושברו- איך הילד יישן רצוף/ יותר/ עד מאוחר/ עד 10:00 בשבת בבוקר ועוד...

יום יבוא ואני אוציא ספר. זאת תהיה אסופת המיתוסים הגדולה ביותר שנראתה. באיזה תחום? השינה כמובן, שנת ילדים ותינוקות. למה שינה דווקא? משום ששם צצים להם כל כך הרבה מיתוסים ואמונות ? יש מספר סיבות אבל הסיבה העיקרית היא שאנחנו...

תצוגה מקדימה

חוק ה- 21 או למה חשבנו שניסינו מספיק וזה פשוט לא עובד?

"ניסינו ניסינו, תאמיני לי שניסינו הכל זה לא עובד!" " הוא יישן רק בידיים- ניסיתי להוריד אותו וגם בעלי. כל פעם שניסינו הוא בוכה  ואין שום מצב שהוא יירדם". "כמה אפשר? כבר שבועיים אנחנו רוצים להרגיל אותה לישון במיטה שלה ולא בשלנו...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

תינוקות יונקים לא יישנים- מיתוס או אמת?

"הלו" אני עונה לשיחת הטלפון "שלום!  שמעתי שאני צריכה להפסיק להניק בשביל להתחיל..." "מה???" אני שואלת מבולבלת – "לא", אני מייד מתעשתת," אני לא יועצת הנקה, אולי התבלבלת- את צריכה המלצה על מישהי טובה? אשמח להפנות אותך". והאם מצידו...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה