הבלוג של לחלום מציאות- ייעוץ שינה לילדים ותינוקות

לחלום מציאות- ייעוץ שינה לתינוקות וילדים בגישה החיובית

נעים להכיר- שמי שירלי פרי- כרם, נשואה ואמא לשני בנים (5,8) בעלת B.A בפסיכולוגיה וייעוץ חינוכי,גננת ויועצת שינה לתינוקות וילדים בגיל הרך. אשמח לשתף בחיי, חוויותי, ובגישה השונה והייחודית שלי לייעוץ שינה. הצצה ופתח לשנתם של... +עוד

נעים להכיר- שמי שירלי פרי- כרם, נשואה ואמא לשני בנים (5,8) בעלת B.A בפסיכולוגיה וייעוץ חינוכי,גננת ויועצת שינה לתינוקות וילדים בגיל הרך. אשמח לשתף בחיי, חוויותי, ובגישה השונה והייחודית שלי לייעוץ שינה. הצצה ופתח לשנתם של תינוקות וילדים ובעיקר לעולמם של הורים טריים וותיקים המתמודדים עם קשיים בתחום השינה.

עדכונים:

פוסטים: 21

החל מדצמבר 2013

“שמנו אותה ב- hold לכמה שנים הקרובות”. את מי? אני מנסה להבין. “את הזוגיות” היא עונה באיטיות, כאילו הייתה לפניה תלמידה קשת הבנה במיוחד. אבל למה? אני מתעקשת והיא בשלה ממשיכה, מתבוננת בי קצת ברחמים ונראה שהיא מתחילה לאבד את סבלנותה, “זה לא מתאים עכשיו, הילדים קטנים אני סביבם כל הזמן ובעבודה ובעלי מבין, גם הוא עסוק בעבודה ובלילה אנחנו רק רוצים לישון כמה שעות לפני שהם מתחילים לקום”.

07/01/2014

“שמנו אותה ב- hold לכמה שנים הקרובות”. את מי? אני מנסה להבין. “את הזוגיות” היא עונה באיטיות, כאילו הייתה לפניה תלמידה קשת הבנה במיוחד. אבל למה? אני מתעקשת והיא בשלה ממשיכה, מתבוננת בי קצת ברחמים ונראה שהיא מתחילה לאבד את סבלנותה, “זה לא מתאים עכשיו, הילדים קטנים אני סביבם כל הזמן ובעבודה ובעלי מבין, גם הוא עסוק בעבודה ובלילה אנחנו רק רוצים לישון כמה שעות לפני שהם מתחילים לקום”.

החלטנו שבשנים האלה כשהילדים עוד קטנים אנחנו סביבם, אנחנו איתם”. ומה עם קצת זמן לבד? לזוגיות? זמן שהוא רק שלכם? סרט בערב? צימר? סתם בית קפה? “בשביל מה?” היא שואלת “אנחנו מורידים סרטים באינטרנט וממילא נרדמים באמצע, קפה יש לנו גם בבית ואפילו השקענו במכונה משובחת ובואי בואי תראי את חדר השינה”- היא מושכת אותי בזרוע, “הוא מסודר ממש כמו בצימר- עשינו פרקט יש לנו מיטת קינג סייז מושקעת ותראי עשינו גם ג’קוזי קטן במקלחת הצמודה” . מן המיטה מציצות זוג רגליים מתוקות, רגע זה שתי זוגות בעצם ‘וארנב ומוצץ שנפל והנה “שמיכי” מונחת על הכר…. “ששש….” אני אומרת לה “בואי. הילדים ישנים כאן לא?” שששש…

אני בטוחה שאני שומעת ציפצוף ברקע, רגע אולי זה לא ציפצוץ זה צליל מונוטוני כזה מתמשך, מזכיר אזעקה – יש איזה תרגיל היום ? לא הודיעו כלום בחדשות והילדים הם תיכף יתעוררו מזה. הלו???? זה בתוך הראש שלך! אני אומרת לעצמי. מוכר הצליל הזה- זו אזעקה, אזעקת זוגיות גוססת….


לא, אני לא בתפקיד של יועצת זוגית, עדיין לא. אבל, במסגרת עבודתי עם הורים קשה שלא להבחין לעיתים בוויתור שמתחיל בקטן ובשקט, אבל השקט הופך לרועם עם הזמן. וגם אם נדמה שיש כאן הסכמה בין שני הצדדים,לרוב צד אחד פגוע, כואב ובעיקר מרגיש מוזנח…

כולנו בני אדם וככאלו יש לנו צורך שייראו אותנו, יבחינו בקיומנו- צורך בסיסי שכזה.

כמה שזה קל, להניח להזניח, לשים בצד לרגע או כמה רגעים- הרי יש פלא קטן שנולד והוא, מה לעשות, עדיין לא יודע להסתדר לבד בעולם הזה. הכל די חדש לו וגם לנו כהורים טריים וכן הזוגיות שקודם הייתה “גולת הכותרת”  מחווירה קצת אל מול הפלא החדש. אבל, הימים הופכים לשבועות והשבועות לחודשים ואיך שהוא, מבלי ששמנו לב, נשארנו קצת לבד כל אחד עם עצמו ועל המרחק לפעמים כבר קצת קשה לגשר’ אם עוד נותר רצון שכזה.

מה הפיתרון ואיך מחזקים את הזוגיות – זה כבר ליועצי הזוגיות למינהם ואני בתחום שלי ממליצה על מספר חוקים בסיסיים, אני יודעת חוקים זה לא ממש רומנטי אבל אם תיישמו אותם לפחות ייתפנה לכם זמן ומקום, לכם כזוג.ומשם- זאת כבר העבודה שלכם-

  • חוק מספר 1- ואם לא זוכרים אותו אפשר להדפיס, להדגיש, להגדיל ולתלות על המקרר: גם לנו מגיע, מגיע כבני אדם מגיע כבודדים ומגיע לנו בזוג!
  • אם לא קיבלתם החלטה זוגית על לינה משותפת עם הילדים- ושוב מתוך החלטה ובחירה, ולא כי זה מה שקרה בפועל ולשם “התגלגלנו”.  אז תהיו בטוחים שלאחד מבני הזוג זה לא מתאים, ממש לא מתאים- ולא זה לא ייעלם מעצמו.
  • יש שעת השכבה בבית- לכל ילד בהתאם לגילו יש זמן ובו הוא הולך לישון. כי , כי הילדים זקוקים לשינה ( לזכרון, להתרעננות הגוף, לגדילה, למצב הרוח, לריכוז ולימוד…), הם זקוקים למספר שעות שינה המתאימות לגילם ולשעת השכבה מוגדרת שמציבה להם גבול ומסגרת בעולמם. וכי ההורים זקוקים לזמן זוגי וזמן משלהם בערב. זה מסר נפלא לילדים- “עכשיו הזמן של אבא ואמא ביחד” – מתוך זה הם לומדים שלכל אחד במשפחה יש מקום,שיש להם הורים שאוהבים אותם וגם אחד את השני , והם לומדים לכבד ולתת מקום לאדם האחר.
  • לא, זה לא מכבד אתכם לישון במיטה של הילד, בספה בסלון או על הרצפה והשטיח, לא כסידור קבוע ומתמשך (אלא אם כן כך בחרתם מכל מיני טעמים…). המסר שעובר לילד כשאנו מוותרים על המיטה שלנו ועוברים לשטיח בשבילו הוא- “אני לא חשוב בבית הזה”, למעשה אני סוג של שטיח בעצמי. תחשבו לכמה תחומים אחרים המסר מחלחל ומה הילדים שלנו לומדים מזה.
  • ולא, לא יקרה אסון עם הילדים יישארו עם בייביסיטר או סבתא ואנחנו נצא בערב- נכון אולי יהיה להם קצת קשה בהתחלה להסתגל, וקצת קשה להיפרד. אבל, בואו נסתכל על זה  אחרת- הם מרוויחים קושי להתמודד איתו, הם מגלים בעצמם כוחות חדשים ודרכים להתמודד, וכן הקושי מחזק אותם. תאמינו בהם תשדרו להם מסר, שאתם יודעים שקשה להם אבל בטוחים שהם יצליחו להתמודד עם הקושי. אתם סומכים על הכוחות שלהם, ונותנים להם לגלות תעצומות נפש בעצמם. כמובן שחשוב  לא להשאיר את הילד לבד בפעם הראשונה עם הבייביסיטר, חשוב שיכיר אותה לפני וייתחבר אליה בשעות העירות שלו ואפילו רצוי מספר פעמים לפני שנשאר איתה בשעות הערב. אם הילד קטן ועדיין לא ניתן להסביר לו שתגיע הבייביסיטר כשיישן עדיף שהיא תגיע כשהוא עדיין ער ולא יתתעורר בלילה ופתאום ייראה פנים אחרות מאלו שהיו שם לפני שהלך לישון.

ולבסוף, תתפלאו- הילדים לא רוצים שנוותר בשבילם, נקריב למענם ונעלים את כל רצונותינו האישיים והזוגיים. פעם שמעתי שיחה בן אם לביתה המבוגרת, האם דיברה בכאב ובמרירות והטיחה בפני הבת ” את כל השנים שלנו נתנו לכם, לא עבדתי, לא יצאנו בערבים, אף פעם לא נסענו בלעדיכם לחופשה מה את עוד רוצה?” והבת מילמלה בשקט- “מי ביקש, מי ביקש בכלל “….  איזה נטל כבד זה על כתפיים של ילד (גם אם הוא כבר מבוגר) כל ההקרבה הזאת? ובעצם באמת, מי ביקש בכלל????

הילדים שלנו יישמחו לקבל הורים מאושרים, עם תחומי עניין משלהם ועם חיבור זוגי טוב ואוהב- הרי משם התחילה כל המשפחה הזאת, לא?

לילות שלווים לכולנו!

שירלי פרי-כרם 0509005204

“לחלום מציאות”-ייעוץ שינה לילדים ותינוקות בגישה החיובית

לטיפים נוספים, שאלות ולכל מי שרוצה להתייעץ- מוזמנים להכנס לדף הפייסבוק העסקי:

https://www.facebook.com/lahlom

עוד מהבלוג של לחלום מציאות- ייעוץ שינה לילדים ותינוקות

תצוגה מקדימה

המיתוס ושברו- איך הילד יישן רצוף/ יותר/ עד מאוחר/ עד 10:00 בשבת בבוקר ועוד...

יום יבוא ואני אוציא ספר. זאת תהיה אסופת המיתוסים הגדולה ביותר שנראתה. באיזה תחום? השינה כמובן, שנת ילדים ותינוקות. למה שינה דווקא? משום ששם צצים להם כל כך הרבה מיתוסים ואמונות ? יש מספר סיבות אבל הסיבה העיקרית היא שאנחנו...

תצוגה מקדימה

חוק ה- 21 או למה חשבנו שניסינו מספיק וזה פשוט לא עובד?

"ניסינו ניסינו, תאמיני לי שניסינו הכל זה לא עובד!" " הוא יישן רק בידיים- ניסיתי להוריד אותו וגם בעלי. כל פעם שניסינו הוא בוכה  ואין שום מצב שהוא יירדם". "כמה אפשר? כבר שבועיים אנחנו רוצים להרגיל אותה לישון במיטה שלה ולא בשלנו...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

תינוקות יונקים לא יישנים- מיתוס או אמת?

"הלו" אני עונה לשיחת הטלפון "שלום!  שמעתי שאני צריכה להפסיק להניק בשביל להתחיל..." "מה???" אני שואלת מבולבלת – "לא", אני מייד מתעשתת," אני לא יועצת הנקה, אולי התבלבלת- את צריכה המלצה על מישהי טובה? אשמח להפנות אותך". והאם מצידו...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה