הבלוג של אחז ישראלי

ahazisraeli

הי, אני אחז, בנוסף לתחביבי הרבים ועיסוקי המגוונים אני מאוד, אבל מאוד אוהב לקרוא ספרים. אז בא לי לכתוב על זה קצת, סבבה? ואם בא לכם לבקר בבלוג האישי שלי, אני הכי אשמח. http://saloona.co.il/abush-world/

עדכונים:

פוסטים: 22

החל מדצמבר 2015

כשתל אביב מופגזת בטילים, הדיו עוד לא יבשה על הכתובה, הבעל במילואים, ותוך כדי ויכוחי רשת קולניים על המצב הוא פתאום הגיח מתוך מרתפי הרשת החברתית, אפל ומסתורי, … ו … אאאממממ …

03/09/2017

והפעם אספר לכם על ספר מיוחד.

מאוד.

קומיקס. באמת נו. אמיתי.

אבל לא כזה קומיקס שהייתם רצים להקריא לילדים שלכם לפני השינה או כזה שהייתם ששים לראות על מדף הספרים של בני העשרה שלכם. (האמת: הלוואי והיו יותר ספרים לבת העשרה שלי באופן כללי). זה לא סופרמן, ספיידרמן או אפילו זבנג! (מי ילד של שנות ה-80 מי?)

אז מה זה הקומיקס הזה?

או! טוב שאתם שואלים. אבל בשביל זה אני אחזור קצת בזמן ואז עוד הפעם אחזור עוד יותר אחורה בזמן ואז אספר לכם, סבבה?

היום: יום שבת.

השעה: שעת ערב.

האירוע: היום האחרון של שבוע הספר.

האתגר: להתנייד עם שני צאצאים עייפים תל אביבה אחרי שבת עמוסה אל אירוע רב משתתפים ועמוס לעייפה ונדמה כאילו האירוע מעניין רק אותי.

התקווה: שהיא תהיה שם. כלומר, היא אמרה שהיא תהיה אבל לך תדע בדיוק תצא לאיזה חצי שעה לאכול או משהו דומה. ואני כל כך רציתי לפגוש אותה. גם כי רציתי לראות איך היא במציאות וגם רציתי חתימה.

המטרה: ספר הקומיקס שהיא יצרה ושיצא עכשיו לאור.

אז המטרה הושגה! גם ספר גם חתימה ואפילו סלפי איתה ועם החבר. אמנם זה עלה בשני ילדים מרוטים כשאחד עייף בטירוף של הלייף והמתבגרת … מתבגרת, אבל הי, הספר בידי. עכשיו נשאר רק לקרוא.

IMG_6225
IMG_6228

אבל רגע רגע רגע, לפני שאני מספר לכם על הספר, אספר לכם על תמר. ובשביל זה אחזור עוד קצת בזמן.

האמת, לא ממש מכיר אותה. כלומר לא באופן אישי. זוכרים שספרתי לכם על הפייסבוק ואיך הוא משפיע על החיים שלנו ומשנה לעיתים את תפיסות העולם שלנו? פה! וגם ספרתי לכם על קבוצה מאוד מיוחדת שמדברת בעיקר אבל לא רק על סקס, אז תמר היא חברה בקבוצה הזו. חברה! היא האדמינית השקטה של הקבוצה אשר קמה בעקבות הפותקאסט שגם עליו ספרתי לכם. היא גם כותבת טור בצורת קומיקס אלטרנטיבי ולא סטנדרטי בעיתון הארץ בשם קשקושי רחוב המלווה גם בשותף פייסבוקי תואם.

אז זאת תמר והיא כתבה ספר. מה? לא נרכוש איזה עותק?

טוב נו, אז על מה הספר?

וואייי …. ממש קשה לי לכתוב על הספר כי מצד אחד אני לא רוצה לעשות ספוילרים אבל כן הייתי רוצה שתטעמו מהסיפור ובאותה נשימה רוצה להשאיר אותכם עם טעם של עוד.

אז הספר הזה הוא הספר הכי עכשווי, הכי אלטרנטיבי, הכי בוטה והכי מיוחד שקראתי בתקופה האחרונה ואולי בכלל. טקסט אשר שוחט כל כך הרבה פרות קדושות, מערב סקס סמים ואלכוהול, והכל כאמור מלווה בציורי קומיקס מדליקים לאללה. בגדול מסופר על אשה שעוברת מסלול חתחתים ברכבת ההרים של החיים והיא עוד תכל’ס סוג של ילדה שמחפשת את עצמה בעולם כל כך דינמי ומשתנה. תמר? סוג של אוטוביוגרפיה עד כאן? אז אני קורא וחושב, פאק, זה בעצם מה שנשים וגברים בני עשרים פלוס ושלושים פלוס עוברים, כל תרבות הסלפי והפומו והלייקים והקומנטס והווטסאפ וה … הבנתם. מעניין, אבל באמת זה בעצם גם מה שאני עובר, כאילו, גם בגילי ובמעמדי יש פרשנות לכל לייק, לכל הערה, לכל סלפי.

טוב נו אז קצת מהסיפור, סבבה? כשתל אביב מופגזת בטילים, הדיו עוד לא יבשה על הכתובה, הבעל במילואים, ותוך כדי ויכוחי רשת קולניים על ה-”מצב” (עד כמה שהאינטרנט יכול לצעוק) הוא פתאום הגיח מתוך מרתפי הרשת החברתית, אפל ומסתורי, … ו … אאאממממ … ואז הנייד הפך להיות עולמה. כמו מגנט. ציטוט: “נזכרתי איך זה מרגיש כשצליל ההודעה בסלולרי גורם ללב לפרפור חם של התרגשות”. והאמת היא כשקראתי את הספר היו נקודות הזדהות עם מה שאני עברתי בשנים האחרונות. איכשהו הרגשתי שם גם כן קצת בתוך הסיפור עם התפקיד שלי וגם אני מנסה לשרוד בדיוק בעולם הדינמי והמשתולל הזה שהיא מתארת.

ואיך זה נגמר? האמת היא שזה לא ממש נגמר … כאילו יש סוף לסיפור וזה אבל היא עדיין באמצע חייה, משתדרגת כל פעם מחדש, כל פעם קצת, צוברת חבטות, שריטות, ריגושים וחוויות.

אין-א-ריליישנשיפ של תמר בלומנפלד. הנאה צרופה.

IMG_6226

עוד מהבלוג של אחז ישראלי

תצוגה מקדימה

לא ידעתי מה לעשות

"לא ידעתי מה לעשות!", כך הוא עונה על השאלה: "מהו המשפט שמופיע הכי הרבה במה שאתה כותב, בספרי הילדים, מבוגרים, דברים למגירה, וכאלה?" והוא זה הסופר ששואל את השאלה בעצמו. אז כן, קראתי עוד ספר, וכן גם הייתי בסדנת כתיבה עם הסופר...

תגובות

פורסם לפני 4 years

הפעם הראשונה שלי ...

שלום, נרשמת לאירוע בפייסבוק, אם תתקבל, תקבל בהודעה פרטית את הכתובת ואל תמסור אותה לאף אחד. כמו כן עליך לדעת ש: במפגש יהיו בין 6 ל-8 אנשים כל הנוכחים במפגש מקריאים זה לזה עליך להביא כל טקסט שהוא ספר, שיר, כתבה באינטרנט, בלוג,...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

בואו נשחק בכאילו

הכרוז מכריז: "בהתאם לרצונם הידוע והמתועד של הרייך ושל בני הרייך הגרמני הגדול לחיות בשלום ובביטחון עם מדינות העולם, ובעקבות התייעצות מקיפה עם בעלות הברית שלנו בקהילה האירופית, שלח היום שר החוץ של הרייך, בשם הפיהרר, הזמנה...

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה