הבלוג של אחז ישראלי

ahazisraeli

הי, אני אחז, בנוסף לתחביבי הרבים ועיסוקי המגוונים אני מאוד, אבל מאוד אוהב לקרוא ספרים. אז בא לי לכתוב על זה קצת, סבבה? ואם בא לכם לבקר בבלוג האישי שלי, אני הכי אשמח. http://saloona.co.il/abush-world/

עדכונים:

פוסטים: 22

החל מדצמבר 2015

ומעבר לסיפור של איה-אלה, בעיני, אחד הדברים הקסומים בספר הוא שאת העלילה, אשר קופצת בזמן, הלוך ושוב, מתאר לנו איזה מספר מסתורי אשר מנהל כל העת דיאלוג עם הסופרת על האופן בו הוא מספר את הסיפור ולמה הוא קופץ מנושא לנושא ולמה הוא מאחר את המוקדם או מקדים את המאוחר. בעיני זה מרתק.

12/01/2018

אתם כבר יודעים שבשנים האחרונות החלטתי לכתוב על הספרים שאני קורא, לתת מן הצצה קטנה לעולם שלי ולעולם הספר ואיפה הם נפגשים. ומאז, כשאני קורא ספר אני מתנהל בשני מסלולים מקבילים. האחד בתוך הספר, נהנה, והשני בפוסט שאכתוב עליו, גם פה נהנה. תמיד רצות המחשבות, איך אתחיל את הפוסט? מה אכתוב? מה אני חושב על הספר? איך הגעתי בכלל לקרוא אותו? כאלה. אז כשקראתי את הספר הזה היו לי בערך מיליון פתיחות שונות בכל מיני שלבים בקריאה ובגלל אלף ואחת סיבות, שכולן טובות, אבל צריך להחליט אז יאללה … התחלנו …

הרבה ספרים שאני רוכש, מקבל מתנה או מוצא בפינות מוצלות בגני שעשועים… קורה והם מחכים על המדף שלי חודשים, אם לא שנים (ע”ע הפוסט האחרון) אבל הספר הזה … לא. ברגע שהספר הזה הגיע אל תיבת הדואר שלי בדרך הכי לא צפויה (רמז: לא דואר ישראל) ידעתי שברגע שאסיים את הספר אותו אני קורא עכשיו הוא יהיה הבא בתור. (אתם כבר יודעים שאני לא ממקבל, נכון?)

ולמה הספר הזה כל כך סקרן אותי? ולמה דווקא הוא? ולמה עכשיו?

אחת: הסופרת כמובן. אותה אני מכיר באופן .. רציתי לכתוב אישי אבל זה לא באמת נכון, בחיי לא ראיתי אותה בלייב … אז אכתוב שאני מכיר אותה באופן וירטואלי, פייסבוק, ווטסאפ, הדיל הרגיל, נו? הי, אפילו דברתי איתה איזה פעם או פעמיים בטלפון. ואם אתם ממש מתעקשים, מסובבים לי את היד וגם מצמידים לי אקדח לרקה, אז גם ארמוז לכם בעדינות שהיא מככבת באחד הפוסטים הקודמים שלי. לפותר נכונה יוגרל … פותר שלא ענה נכונה. (ומי שלא מכיר, מוזמן להכנס לפה). אז מתוך ההיכרות שלי עם הסופרת, או יותר נכון מהאופן בו הסופרת בוחרת להציג את עצמה ברשתות, אז אין ספק שמדובר בדמות צבעונית, מרתקת, מסקרנת … והיא גם יפה, אבל זה לא קשור.

שתיים: העובדה שאין לי מושג איך הספר כתוב! גם בהתחשב שזהו ספר ביכורים, אז אין למה להשוות, גם בהתחשב שרכשתי אותו דרך מימון המונים (עוד לפני שהוא הושלם בכלל) אז קניתי בעצם חתול בשק וגם כי רסיסי המידע שהסופרת פזרה היו כל כך מסתוריים בעיני …

שלוש: לא יודע, אולי זה אנרגיות, אולי זה ריספקט, אולי משהו אחר אבל כל ספר שרכשתי ממש מהמחבר, תמיד קבל אצלי טופ פריוריטי.

אז כאמור הספר קיבל קידום ברשימת הקריאה ועכשיו דמיינו לכם, אני באוטובוס לצפון, ממש בתחילת החודש, בדרך למחנה אימונים של קפוארה ולפני שעתיים פלוס של נסיעה. אז הבאתי איתי ספר. והתחלתי לקרוא. ואני קורא וקורא וקורא … ופתאום קופץ לי בעיניים משהו … ישר ווטסאפ לסופרת. באם!

watsapp

וההערה שלה הזאת העיפה אותי! כי … היא אולי לא יודעת אבל היא מתעסקת עם הבן אדם הלא נכון! מספרים זה אני! תאריכים זה אני! אני פאקינג פריק של תאריכים. ולא … לא מדבר על האחד עשר בספטמבר, הארבעה בנובמבר (י”ב במרחשון למי שמתעקש), או כ”ט בנובמבר. זה קלללללל. אני מדבר על: שמונה בדצמבר, שבעה בדצמבר, ששה ביוני (מלא דברים קרו בתאריך זה) ואפילו העשרים וששה במאי 1997 (כשהייתי בדיוק בן 23). אז כן, בגלל ההערה הזאת שלה, כל תאריך ומספר בחנתי בשבע עיניים מחפש רמזים ורמיזות. וללא ספק מצאתי כמה, וזה מביא אותי לעוד דבר שמאוד אהבתי בספר. החיבור של הספר למוזיקה כל כך מובהק וכל בר דעת יבחין בו מיידית. גם אם בהקשר של אמנים המוזכרים בתאריכים ודמויות, גם אם אלו כלי המוזיקה אשר מלווים את כל הסיפור בצורה כל כך משמעותית, מפוחית הפה, הפסנתר הישן ועוד, ואפילו מועדון 27 המוזיקלי המפואר לא חמק תחת הרדאר.

ומה עם הסיפור? קצת טעימה ממנו? יאללה. תארו לעצמכם את העתיד הדי קרוב כעולם אפל, עיר אוכלת יושביה, מוניות אוויר בשמיים וגם אפליקצית זיונים אשר טינדר נראית לעומתה כמו תכנית טלוויזיה בחינוכית. ולתוך העולם הזה מתוך מעגל מוזיקה בלילה סוער נוצרה אלה-איה גיבורת הספר שלנו. ילדה, אשר איך לומר בעדינות, לא שפר עליה גורלה. גדלה באווירה בלתי אפשרית, מחליפה הורים מאמצים לא מהזן המשובח ביותר בלשון המעטה עם מוסד לחולי נפש ובתי ספר עם מורים כאלה שלא הייתם מאחלים לילדיכם. ילדה שקטה שקטה שקטה, עם זוג עיניים ירוקות בורקות, אשר ברגע יכולה להפוך להיות חיה טורפת ואז .. לא הייתם רוצים להיות בקרבתה, הו לא. ילדה אשר נדמה כי הדבר היחיד באמת שמחבר אותה לעצמה, מרגיע אותה וגורם לה להיות שלמה הוא המוזיקה … קבלו ציטוט:

“בזמן ששייטה בין הצלילים, והייתה בשום מקום ובכל המקומות בה בעת, עצר הסיפור שלנו מלכת לרגעים ארוכים, בבת אחת קפאו להם כל קווי העלילה, ולכמה דקות הכול נח. למעט המוזיקה ששלטה בכל. … גם כשנפרדה לבסוף לשלום מהאקורד האחרון, האצבעות עדיין המשיכו לנוע בחלל, מחפשות, מסרבות להפרד. אחר הנחיתה אותן שוב על הקלידים, ולא הרפתה.”

ומעבר לסיפור של איה-אלה, בעיני, אחד הדברים הקסומים בספר הוא שאת העלילה, אשר קופצת בזמן, הלוך ושוב, מתאר לנו איזה מספר מסתורי אשר מנהל כל העת דיאלוג עם הסופרת על האופן בו הוא מספר את הסיפור ולמה הוא קופץ מנושא לנושא ולמה הוא מאחר את המוקדם או מקדים את המאוחר. בעיני זה מרתק. (ואני דמיינתי לי את פרדי מינץ, עיתונאי ממקומון בדרום, ומי שלא מכיר את מאמי … קום ולך לעמוד בפינה!)

ואיך הכל נגמר? כאוס, מהפכה ו … לא. לא אעשה לכם ספוילרים.

ואם אסכם, זה הספר ממנו הכי נהניתי בשנים האחרונות, יש בו את כל מה שצריך, הוא אתגר אותי, הוא זרם לי, הוא השאיר אותי עם המון סימני שאלה.

נכון שאתם רוצים גם עותק? נכון? נכון?

אז בבקשה, רוצו לסניף סטימצקי הקרוב לביתכם, גם תהנו מספר טוב, גם תתמכו ביצירה ישראלית בכלל ובסופרת בפרט.

IMG_8801

כשקראתי, חשבתי שאסיים בשיר של ניל יאנג, אשר מאוד אהוב מאוד על מאיה. מאיה. לא ספרתי לכם שלסופרת קוראים מאיה? אבל מאיה לא הותירה לי ברירה באמת, אז שיניתי כיוון. קבלו את מייג’ור טום.

embedded by Embedded Video

עוד מהבלוג של אחז ישראלי

תצוגה מקדימה

לא ידעתי מה לעשות

"לא ידעתי מה לעשות!", כך הוא עונה על השאלה: "מהו המשפט שמופיע הכי הרבה במה שאתה כותב, בספרי הילדים, מבוגרים, דברים למגירה, וכאלה?" והוא זה הסופר ששואל את השאלה בעצמו. אז כן, קראתי עוד ספר, וכן גם הייתי בסדנת כתיבה עם הסופר...

תגובות

פורסם לפני 4 years

הפעם הראשונה שלי ...

שלום, נרשמת לאירוע בפייסבוק, אם תתקבל, תקבל בהודעה פרטית את הכתובת ואל תמסור אותה לאף אחד. כמו כן עליך לדעת ש: במפגש יהיו בין 6 ל-8 אנשים כל הנוכחים במפגש מקריאים זה לזה עליך להביא כל טקסט שהוא ספר, שיר, כתבה באינטרנט, בלוג,...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

בואו נשחק בכאילו

הכרוז מכריז: "בהתאם לרצונם הידוע והמתועד של הרייך ושל בני הרייך הגרמני הגדול לחיות בשלום ובביטחון עם מדינות העולם, ובעקבות התייעצות מקיפה עם בעלות הברית שלנו בקהילה האירופית, שלח היום שר החוץ של הרייך, בשם הפיהרר, הזמנה...

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה