הבלוג של אחז ישראלי

ahazisraeli

הי, אני אחז, בנוסף לתחביבי הרבים ועיסוקי המגוונים אני מאוד, אבל מאוד אוהב לקרוא ספרים. אז בא לי לכתוב על זה קצת, סבבה? ואם בא לכם לבקר בבלוג האישי שלי, אני הכי אשמח. http://saloona.co.il/abush-world/

עדכונים:

פוסטים: 22

החל מדצמבר 2015

כך הסיפור מתחיל … והאמת היא שזה מחזיר אותי לילדות שלי, אמנם יערות הם לא חלק מנופי ילדותי המדברית, אבל בהחלט ילדות שמחה, נטולת מסכים ברובה, ילדות מלאה במשחקי חצר, גולות, גוגואים, מחבואים וכמובן כדורגל. תקופה בה הייתי הולך יחף רב הזמן, כן, גם על שברי זכוכיות כמאמר השיר. וכרגיל … גלשתי.

20/12/2017

נכון לפעמים ישנה תקופה שאתם רוצים קצת שקט מכל הרעש וההמולה, מכל המרוץ של החיים, המרדף אחרי משהו שאנחנו אפילו לא יודעים מהו. אפילו ברשימת הספרים שלי יש כבדות כזו, של … ספרי העצמה, ספרי איכות, קצת פילוסופיה בגרוש או במיליון דולר, מה זה חשוב? לפעמים בא לי סתם לקרוא ספר מתח טוב. כזה שלא יספק תובנות עמוקות על משמעות החיים, או מסקנות נחרצות לגבי מה עלי לעשות מ-ע-כ-ש-י-ו בכדי לשפר את חיי ולקדם את עצמי. מן תחושה כזו שבא לי להיות עכשיו קומפורטאבלי נאמב. (אבל בקטע טוב, בלי לחץ), אזהרת מסע. הקליפ מדליק לאללה אבל לא לבעלי לב חלש.

embedded by Embedded Video

והאמת … שחיכה לי על המדף בדיוק ספר כזה. ספר שהתקציר שלו הבטיח, ספר מתח בלשי טוב, יוצא מן הכלל, כתוב להפליא ומפתיע עד העמוד האחרון. תכל’ס, ראיתם פעם ביקורות רעות על הכריכה האחורית? דמיינו לכם … “זה ספר חרא, לא הייתי לוקח אותו בחינם”. או … “כזה שעמום כבר מזמן לא היה לי. אם יש לכם בעיות שינה, זה הספר בשבילכם” … או …. “מעולם לא קרה שלא הצלחתי לסיים ספר. הספר הזה הוא הראשון שלא הצלחתי לסיים אותו. ניסיתי כבר חמש פעמים וכל פעם הוא ייבש אותי מחדש”. לא ראיתם, הא?

איכשהו, לי, הספר הבטיח רגיעה והנאה מסיפור טוב וזהו. וזה בדיוק מה שרציתי. בלי מחשבות מיותרות. אבל מה זה הספר הזה בכלל? מאיפה הגרלת אותו? נחמד ששאלתן כי בדיוק רציתי לספר לכן. זוכרות לפני הרבה הרבה זמן, נראה כמו נצח, כששחקתי גמד ענק בקהילת הבלוגריות/ים של סלונה? אבל לא בשנה האחרונה, בזו שלפניה. אפילו כתבתי על זה. באמת. שני פוסטים שלמים. ההתחלה והסוף.

אז מי שזוכרת (לא באמת חשבתי שתזכורנה) או שמה לב לפרטים הקטנים תגלה שקבלתי במשלוח המנות שלי גם ספר. ואני? הגמדה שלי קלטה אותי. לגמרי. אני תמיד שמח לקבל ספר. אבל אז, בתקופה ההיא, כנראה הייתי במקום אחר. והתעסקתי בספרים אחרים. אבל הי הי הי … הספר חיכה לי, אפילו עבר איתי דירה, ובסוף בסוף הבליח מתוך המדף בדיוק אבל בדיוק כשהייתי צריך אותו.

קבלו: עיירה קטנה באירלנד, שנות ה-80, ושלושה ילדים מושלים בקיץ, בקיאים ביער כמו בכף ידם … “שולטים בטריטוריה בפראות ובאצילות כדרך בעלי חיים צעירים, הם זוחלים בין עצי היער ומשחקים במחבואים בגזעים חלולים כל היום, וכל הלילה בחלומותיהם”“ילדים אלה לא יגיעו לבגרות”!

כך הסיפור מתחיל …והאמת היא שזה מחזיר אותי לילדות שלי, אמנם יערות הם לא חלק מנופי ילדותי המדברית, אבל בהחלט ילדות שמחה, נטולת מסכים ברובה, ילדות מלאה במשחקי חצר, גולות, גוגואים, סכין (במלעיל), חממות, גע-גע-גע, מחבואים וכמובן כדורגל. תקופה בה הייתי הולך יחף רב הזמן, כן, גם על שברי זכוכיות כמאמר השיר. וכרגיל … גלשתי.

בקיצור, פאסט פורווארד עשרים שלושים שנה בערך, ושני בלשי משטרה משועממים, גבר ואישה, לוקחים על עצמם לטפל בתיק רצח, נערה נמצאה ללא רוח חיים באתר ארכיאולוגי ב … כן, באותה העיירה, בשולי אותו היער, שאותם הילדים משלו בו ביד רמה. והסיפור לוקח אותנו אחורה וקדימה בזמן, האם יש קשר בין שני האירועים מלבד זה שהתרחשו באותו המקום? למה כל כך חשוב לבלש ראיין התיק הזה והאם, האם בלש ראיין ובלשית מאדוקס ישכבו או לא?

ואני, שבסך הכל רציתי לרבוץ על הספה בסלון עם ספר טוב, קליל, אני חושב שקבלתי את מבוקשי. “בלב היער” ספר הביכורים של טאנה פרנץ’. יש מצב ואמשיך לקרוא את הנוספים שלה, מסקרן, ביחוד ספר המשך על בלשית מאדוקס, “דומות” (מוסיף לרשימת הקריאה)

IMG_8640

עוד מהבלוג של אחז ישראלי

תצוגה מקדימה

לא ידעתי מה לעשות

"לא ידעתי מה לעשות!", כך הוא עונה על השאלה: "מהו המשפט שמופיע הכי הרבה במה שאתה כותב, בספרי הילדים, מבוגרים, דברים למגירה, וכאלה?" והוא זה הסופר ששואל את השאלה בעצמו. אז כן, קראתי עוד ספר, וכן גם הייתי בסדנת כתיבה עם הסופר...

תגובות

פורסם לפני 4 years

הפעם הראשונה שלי ...

שלום, נרשמת לאירוע בפייסבוק, אם תתקבל, תקבל בהודעה פרטית את הכתובת ואל תמסור אותה לאף אחד. כמו כן עליך לדעת ש: במפגש יהיו בין 6 ל-8 אנשים כל הנוכחים במפגש מקריאים זה לזה עליך להביא כל טקסט שהוא ספר, שיר, כתבה באינטרנט, בלוג,...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

בואו נשחק בכאילו

הכרוז מכריז: "בהתאם לרצונם הידוע והמתועד של הרייך ושל בני הרייך הגרמני הגדול לחיות בשלום ובביטחון עם מדינות העולם, ובעקבות התייעצות מקיפה עם בעלות הברית שלנו בקהילה האירופית, שלח היום שר החוץ של הרייך, בשם הפיהרר, הזמנה...

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס