הבלוג של agam_shilon

agam_shilon

אגם שילון. קידום עסקים ברשת ייעוץ עסקי ייעוץ שיווקי ייעוץ טכנולוגי מנטורית מכירות

עדכונים:

פוסטים: 39

החל מנובמבר 2015

זכיינות מהי?

זכיינות היא שיטה ניהולית-שיווקית המתעסקת בהעברת זכויות בין המזכה לזכיין, או בשפה פשוטה, בין המפעיל לבעל הזכויות של הקניין.

השיטה הזו היא דרך מעולה להתבסס כמותג ולהעניק גלובליות לכל עסק בתחומו, והחלה את קיומה בתחילת המאה ה19 , עם תהליך המודרניזציה והרצון להנגשה מצד חברות רבות שראו פוטנציאל רב בקהל לא ממומש. בשלהי שנות החמישים של החברה האמריקאית, הייתה זו קוקה קולה שהחלה בתנופה הזכיינית והפיצה את מוצרייה לכל עבר ובכך בעצם חיזקה את מעמדה המוכר לכולנו עד היום.

הקהל האמריקאי לבדו גורף מליוני דולרים בשנה רק מצורת עבודה זו של זכיינות , המאפשרת לכל זכיין להעמיד סניפים של מותג במקומות שונים ומאפשר למותג לגדול ולקבל הנגשה לקהל רחב יותר באיזורים שאינה מצוייה.

למי היא טובה?

לכולנו.

שיטת הזכיינות מאפשרת לאנשים שאינם רוצים להתעסק עם הקמה של מודל חדש שאינו קיים או לקיחת סיכונים שאינם מתאימים להם.

באמצעות הזכיינות, כולנו יכולים לקבל מוצרים שלא היו זמינים באיזורנו בקלות מכל מקום תוך כדי שמירה על אחידות בעלות

יתרונות מול חסרונות

הכל שאלה את מי שואלים, לעסקן המודרני מדובר בברכה, מכיוון ואין כאן צורך להקים משהו ללא יסוד או קווי מנחה מוכרים, לכל זכיון לרוב ניתן למצוא קווי הגדרה של אופן הפעולה, אפיון המותג וקהל היעד שכבר בהישגו.

כך אין לזכיין את הצורך לשבור את הראש בלנסות להגיע לפילוח שוק שכלל לא ידוע לו.

כמו כן, יתרון נוסף הוא האפשרויות לגדול וללמוד ממודל קיים ולרוב משגשג (אחרת לא היה חוכר זכיונותיו לגורמים שונים)

החיסרון שניתן להרגיש היטב הינו העלות, לעיתים מדובר על עלויות גבוהות שאין לכל זכיין כהתחלה, או זכיון שיכול בסופו של יום לגרוע ממנו וליצור תחרות למוצר שעתידו שבתהליכי הגדילה.

אך עם זאת, היתרון הגדול הוא האופציה להתרחבות של המותג ויצירת שוק תחרותי יותר מסביב, ככל שיהיו יותר זכיינים של מוצר מסויים, כך מוצר מתחרה שבבעלותו זכיונות יוכל לנסות וליצור סביבת מחירים תחרותית יותר ובכך לייצר עבורנו שירות במחיר אטראקטיבי לכל נפש.

עוד מהבלוג של agam_shilon

תצוגה מקדימה

קורס יזמות עסקית 054-6613375 | להקים מיזם תוך כדי הקורס! INVplace - פיתוח עסקי

התחרות היא גדולה, אין ספק. כולם רוצים להצליח, כולם רוצים להיות המארק צוקרברג הבא. לכולם יש רעיונות עסקיים טובים, כולם חכמים, כולם מוכשרים, אבל רק מעטים מצליחים להפוך את המיזמים שלהם לרווח אמיתי , ובודדים מצליחים להגיע למצב...

תצוגה מקדימה

טיולי פנויים פנויות - הפלגות פנויים פנויות | חבילות שייט לרווקים ולרווקות - נקודה למחשבה.

 טיולי פנויים פנויות - חבילות שייט עבור מפגשי פנויים פנויות - איך זה עובד? נתחיל מקצת מידע סטטיסטי. בישראל , 65% מקרב צעירים בישראל הינם רווקים, 46% מהצעירות בישראל הן גם רווקות. ואנחנו מדברים רק על צעירי ישראל, ומה עם...

מדפסת משולבת מומלצת | קופי קיט - 03-5187452 |

במסגרת הבלוג שלי, אני ממליצה רבות על עסקים, שירותים, וחידושים ברשת, והיום ארצה להמליץ לכם על חברת קופי קיט, חברה למיכון משרדי המציעה שירותי השכרת מכונות צילום,מוצרי ...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה