הבלוג של afrodiet

האשה החדשה

עדכונים:

פוסטים: 2

החל מיוני 2011

כשביקשתי ממנו לעזור לי לקנות אוטו חדש, הוא גייס  את כל ביטחונו העצמי על מנת להסתכל לי ישר בלבן של העיניים ולהגיד לי בקול סמכותי ותקיף, “אין בעיה מותק, תשאירי את זה לי”. שבוע וחמש סוכנויות רכב אח”כ היינו שנינו יותר מבולבלים מבהתחלה.

אלפי שנות אבולוציה עיצבו את הגבר הישראלי, דוגמה ומופת לגברים ברחבי העולם כולו, וסיפקו לו את שלושת כלי ההישרדות החשובים ביותר בארץ הקודש:

1. ביטחון עצמי מופרז – במיוחד עם נשים
2. ידע מולד בעשיית בשר על המנגל – בעיקר ביום העצמאות
3. הבנה מוחלטת ברכבים – קנייה, טיפול ומכירה

 על תכונה מספר 3 סמכתי כשביקשתי ממנו לטפל ברכישת הרכב החדש. היה לי ברור שיש כאן בעיה כשנזכרתי שתכונות מספר 1 ו – 2 חסרות אצלו לחלוטין. בטחון עצמי עם נשים מעולם לא היה לו ואותי הוא פגש במקרה כשהייתי מלצרית ושפכתי עליו קפה. על האש הוא שונא לעשות בגלל החום והריח של העשן, והסטייק במסעדה יוצא תמיד טעים הרבה יותר. והוא לא מבין כלום ברכבים. ובכל זאת, הבטחה זו הבטחה ויש גבול למידת השפל שמפלס הטוסטסטרון שלו מוכן לקבל.

הביקור בסוכנות הרכב הראשונה התחיל לא רע בכלל. איש המכירות היה סימפטי ביותר ונתן לי לעשות סיבוב על כל הדגמים, גם על אלו שהיו שתי רמות מעל יכולת הקנייה שלי. בלי להתניע, רק לשבת בכיסא ולסובב את ההגה, כמו ילד בלונה פארק. הגבר שלי התגלה, למרבה הפלא, כבעל יד ורגל בעולם הרכב ותיבל את הביקור בשאלות מקצועיות על הילוכים, נפח מנוע וכוח סוס. יצאתי עם תחושה ברורה שהנה, מצאתי את האוטו המושלם וכל מה שנשאר הוא לצאת ידי חובה ולהיכנס לכמה סוכנויות נוספות כדי לא להרגיש פראיירית.

הצרה החלה כשבסוכנות השנייה ואחריה בשלישית וברביעית הרגשתיו, בכל פעם, שמצאתי את עסקת הרכב המושלמת. בדרך מסתורית כלשהי הצליח כל סוכן רכב, שקיבל את פנינו בחיוך רחב וכוס קפה מהמכונה החדישה ביותר בשוק, להבהיר לי מעבר לכל ספק שהוא יודע בדיוק מה אני צריכה וחבל על כל דקה מיותרת שנבזבז בחיפושים. ותמיד כשהגענו, בדיוק היה מבצע.

מילא אני, הגבר שלי, יצא מכל סוכנות, כולו נלהב, עם מסקנה נחרצת שזהו זה, מצאנו ומקסימום כדאי לבקר בעוד מקום אחד, באמת, באמת רק כדי לא להרגיש שלא כיסינו את כל האפשרויות. שורש הבעיה נחשף במלואו בביקור בסוכנות החמישית. שם גם נמצא הפתרון.

איש המכירות בסוכנות החמישית היה כל כך משכנע, כל כך מקצועי, עד שכמעט הוצאתי את כרטיס האשראי בו במקום וסגרתי עסקה. הטעות שלו הייתה כששאל אותי האם היינו גם בסוכנויות אחרות. “בטח” אמרתי “ובכל מקום מצאתי בול את הרכב שרציתי”. כשאמרתי את זה בכל רם הבנתי הכל. היינו כל כך נלהבים, כל כך בעניין, מצאתי חמש מכוניות שהתאימו לי בדיוק. אצל כל סוכן זה נשמע כל כך טוב, כל כך זה. החזרתי את הארנק לכיס. התחלתי להרגיש עייפה מרוב התלהבות. החיים היו פשוטים יותר אם היה מקום בו מרוכזים כל הרכבים, מקום בו אפשר להשוות על המקום, דגמים, מחירים, ישר ולעניין ולקבל את ההחלטה הנכונה.

למזלנו, אותו סוכן אחרון סיפר לנו שבסוכות מתקיים יריד רכב (שבדיוק אתמול גם קראתי עליו!) בו יוצגו המון דגמים באולם אחד ענק. גם הוא יהיה שם, כך הבטיח, והולך לסגור איתי עסקה אז שלא אבריז לו. הבטחתי, אני לא מתכוונת לפספס את זה. אני הולכת לקחת את הגבר שלי איתי, להשתולל יחד, להתלהב יחד, להשוות יחד. אני הולכת להיכנס לכל הדגמים, לפלרטט עם כל הסוכנים, לפתוח מלחמת מחירים, לדבר עם כולם דוגרי, בלי שטויות. בסוף גם לקנות לי איזה אוטו חמודי

עוד מהבלוג של afrodiet

שלום עולם!

שלום, ברוכים הבאים לבלוגים של סלונה. שיהיה הרבה בהצלחה, ויש לנו גם כמה טיפים בעמוד הראשי של הבלוגים (הקישור הכי שמאלי בסרגל הניווט)....

תגובות

פורסם לפני 8 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה