הבלוג של אף פעם

אין מה לאכול בבית הזה

אמא אחת, שלושה מתבגרים וערימת חברים. רעבים.

עדכונים:

פוסטים: 12

עוקבים: 5

החל מיולי 2015

הגיל מביא איתו ניסיון חיים, פרופורציות וחן. את מגרעותיו אפשר להחביא חלקית בעזרת קצת צבע. אבל העור זוכר הכל ומשקף את תלאות הדרך

26/07/2017

אור על העור

 

חציתי את גיל 50 והגעתי לשלב המכונה בנימוס “גיל המעבר”. יאמר לזכותו שבסך הכל הוא מתייחס אלי ברחמים. אין לי גלי חום, סתם חם לי כל הזמן,  אבל זה כנראה חום יולי אוגוסט. את השיער אני צובעת כבר 20 שנה, כך שאין לי מושג כמה הוא באמת האפיר תחת שכבות הצבע. המשקל נאנק תחתי, אבל בואו נודה על האמת, מעולם לא סבלתי מתת תזונה. ניסיון החיים משחק לטובתי ומביא איתו אופטימיות ופרופורציות שלא היו שם קודם. בסך  הכל הכל טוב.

חוץ מהעור. הקמטים סביב העיניים עושים תחרות פרועה עם הכתמים על הידיים והעור הרפוי בצוואר ובינתיים לא נקבע מנצח. רוב הזמן אני מצליחה להתעלם מהם, עד הרגע בו אני נעמדת מול המראה ואז מתגנב לו ללב דיכדוכון קטון על העוולות שמביא איתו הגיל.

אז במקום ליפול לעצבוביות מיותרת, הצטרפתי לבית הספר לגיל המעבר של אלטמן וסלונה #עוברות_את_זה_יחד. במפגש השני לקח חלק הרוקח ברי גולדברג עם הרצאה עתירת מידע על העור והדרכים לשמר ולטפח אותו בכלל ובפרט בגיל המעבר.

פוסט 1

העור העוטף את גופנו, מגן עליו מפני זיהומים ומסייע בוויסות טמפרטורת הגוף, מורכב מ3 שכבות. עולם הרוקחות והיופי, מטפל בשתי השכבות העליונות; השכבה העליונה – אפידרמיס בה נמצאים, בין השאר, תאי פיגמנטים והיא הסופגת לחות מחוץ ומפנים והשכבה השנייה – דרמיס המורכב מרשת סיבים אלסטית ובו נמצאים זקיקי השיער, תאי שומן וכלי דם ועצבים מרובים. מרבית הקרמים והמשחות בהם אנו משתמשים, נספגים רק בשכבה העליונה. חדירה לדרמיס חשובה ברוקחות לטיפול מכוון ומבוקר. עובדה מעניינת היא שצבע קעקועים חודר לדרמיס ועל כן הם אינם נמחקים לעולם ואילו מה שמכונה בטעות “איפור קבוע”, חודר רק לאפידרמיס ולכן נעלם אחרי מספר שנים.

פוסט 2

ישראל מתייבשת

עם הגיל סופח עורנו פחות מים ובגיל המעבר אנחנו סובלות יותר מיובש בעור המתעצם בחורף. סיבות נוספות ליובש העור נובעות ברחצה אגרסיבית, טיפול תרופתי ובעיקר מחסור בשתייה. אם כך, שתייה מרובה חשובה לבריאותנו תמיד, אבל השפעתה על העור היא מידית. שתו מים, רק מים.

הצרה הגדולה שבאה על העור בקיץ היא יובש בכפות הרגליים. למען הגילוי הנאות אני כבר לא אזכה כנראה בתואר מלכת הטיפוח, אבל סדקים בכפות הרגליים הם מראה שקשה לי להתמודד איתו. אנחנו צועדות כ216,000,000 צעדים בשנה, חלקנו עושות זאת על עקבים ובנוסף מעמיסות על הרגליים משקל נאה.  הנה כמה טיפים לשיפור המצב: יציבה נכונה, גרביים ונעלים טובות, אוורור הנעלים, הימנעות מהליכה יחפות על משטחים קשים או חמים, אמבט חמים, טיפול מידי בסדקים או פטריות וקרם טוב יעשו את העבודה.

אם את הרגליים אפשר להחביא בנעליים לפחות חלק מהזמן, הידיים שלנו חשופות כל השנה ולכל פגע. את פגעי הזמן אפשר להחביא כמעט בכל מקום, עד שזה מגיע לכפות הידיים (ולרוע המזל גם לצוואר). אז מה עושים? דואגים לטיפוח לאורך כל השנה. קרם הגנה לפני כל יציאה מהבית, כן גם בחורף. קרם שומני להגנת העור לפני שאנחנו פוצחות בניקיונות, כן, גם אם את רק מעבירה ויש עם אקונומיקה, העור זוכר הכל. שימוש במים פושרים והימנעות מחומרים המכילים אלכוהול, לא עוד ג’ל ניקוי. כפפות בחורף וקרם לחות בכל תיק. כל אלו יכולים לסייע ולמנוע את הידרדרות המצב.

פוסט 3

יצאתי מההרצאה חכמה יותר, שתיתי כוס מים, מרחתי פלקסיטול וכל שנותר לי הוא לשמור על פרופורציות ואופטימיות.

עוד מהבלוג של אף פעם

תצוגה מקדימה

פלפלים ממולאים לילדים צמחוניים שונאי ירקות

3 הודיע לפני כמה חודשים שזהו, הוא צמחוני. ממש מוסרי אבל עומד בסתירה מוחלטת לעובדה שבבית הזה חי עדר של טורפים קרניבורים ו3 בעצם לא אוהב שום דבר שצומח מהאדמה. בסופו של דבר הוא השתכנע שאורז לא צומח מהאדמה והאחים שלו הכריזו שלא...

תגובות

תגיות:

פורסם לפני 3 years
תצוגה מקדימה

עוגה שמתחילה בגרנולה

פעם באיזשהו זמן יש לי התקף בריאות, שזה כמו התקף שפעת - קטלני, אבל עובר מהר ולא משאיר סימנים. זה מתחיל בעליה על המשקל וזעזוע עמוק מהתוצאות,  ממשיך במסע קניות פרוע של עלים...

תגובות

פורסם לפני 3 years
תצוגה מקדימה

ילדים לא אוהבים חצילים

אצל אמא שלי במטבח רווחה המדיניות הידועה בשם "אל תגעי, זה לאורחים". תחת ההגדרה הזו התקבצו עוגות, תופינים וכל מיני דברים קטנים וממולאים שנדף מהם ניחוח שאין לעמוד בפניו של...

תגובות

פורסם לפני 3 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה