עדכונים:

פוסטים: 2

החל מינואר 2012

מספר הנחיות פשוטות שבאות לוודא שתהליך הטיפול בבוטוקס יהיה בטוח ונעים יותר.

12/01/2012

בוטוקס הוא אחד מטיפולי האסתטיקה הטובים ובטוחים ביותר, במיוחד לטיפול בקמטי הבעה. לאחר הזרקת בוטוקס יש מספר הנחיות פשוטות שעלולות לתרום להנמיך את ההסתברות לתופעות לוואי. הנחיות אלו רלבנטיות גם למילוי קמטים באמצעות פרליין ונגזריו.

למה מתרחשות תופעות לוואי?

תופעות הלוואי התדירות ביותר, הן של הזרקות בוטוקס והן של מלוי קמטים, מתרחשות בעקבות הההזרקה עצמה. עובדת פציעת העור והרקמות שמתחתיו עם מחט עלולה להביא כאב, גרד, נפיחות, סימנים אדומים וחבורות. תופעות אלו לרוב קורות מפגיעת ורידים או נימים זעירים.

בשעות ובימים הראשונים לאחר ההזרקה יתכן שהתופעות שהוזכרו יקרו ואף יחמירו בימים הראשונים. כדי להפחית את רצינות תופעות הלוואי כדאי להשתדל למנוע הרחבת כלי הדם באזור שעבר הזרקה.

1. רצוי להימנע מפעילות מאומצת לאחר הטיפול

במשך יום שלם לאחר הזרקות בוטוקס מומלץ להימנע מפעילות ספורטיבית. פעילות זו מביאה לעליית הדופק ומגבירה את הספקת הדם לאזור. הדבר עלול להגביר את הסיכוי ליצירת סימנים כחולים ונפיחות.

2. אחרי בוטוקס יש להימנע משתיית משקאות חריפים

אלכוהול מביא להתרחבות כלי דם. האם שמתם לב שלאחר ששותים משקאות המכילים אלכוהול הפנים נהיים אדומים? זה כתוצאה מהרחבת כלי הדם. כמו פעילות מאומצת, זה מסוגל להגביר את האפשרות לנפיחות, סימנים כחולים ואדמומיות.

3. לא להסתובב בשמש לאחר טיפול בוטוקס

לאחר הזרקות בוטוקס רצוי לא להיחשף באופן קיצוני לטמפרטורה גבוהה, ובפרט לא לחום גבוה. בדומה לשתיית משקאות חריפים ופעילות ספורטיבית, חום גורם להתרחבות נימים וכך עלול להביא לנפיחות לאחר הטיפול.

4. חל איסור לעסות את אזורי הטיפול

הזרקות בוטוקס ממוקמות לתוך שרירים ספציפיים שאחראיים להבעות פנים ולקמטים. עיסוי אזור ההזרקה יכול להביא לבוטוקס לצאת מאזור ההזרקה ולהשפיע על שרירים אחרים. יש שני שרירים עיקריים שנוטים לגרום לתופעות לוואי.

השריר המשמעותי ביותר שמעורב בתופעות לוואי של הזרקות בוטוקס הינו השריר להרמת העפעף. דליפה של בוטולינום טוקסין לשריר זה עשוי להחליש את השריר ולגרום לנפילה זעירה של העפעף העליון. באופן כללי זה לא יפריע לראייה, אך זה יכול להזיק בהיבט האסתטי. והיה וזה מתרחש, אין צורך לדאוג. מומלץ לחזור למפגש אצל הדוקטור המטפל. תופעה זו תעלם מעצמה בין 3-6 שבועות.

עוד שריר שיתכן להיות מעורב בסיבוכים זה שריר הפרונטאליס שבמצח. החלשה של סיבי השריר צמוד לגבות עלול , באנשים מסוימים, להוביל לנפילה קלה של הגבות. תופעה זו תעבור מעצמה אחרי מספר שבועות.

ע”מ למנוע את תופעות הלוואי שהוזכרו, מומלץ במשך 6 שעות לפחות לאחר הזרקות בוטוקס לא להתעסק עם אזורי ההזרקה. זה יסייע למנוע דליפה של בוטוקס לתוך שרירים אחרים באזור.

5. נקודות אחרונות שמעוררות מחלוקת

יש מספר הנחיות שיש לגביהם מספר דעות שונות. יש כירורגים שממליצים לא לשכב במשך שלוש עד ארבע שעות אחרי הזרקות בוטוקס ולהפעיל את שרירי ההבעה שלתוכם הזרקות בוטוקס נעשו. רופאים אלו אומרים שפעולות אלו יכולים לעזור לצמצם התפשטות מקומית של הטוקסין. הרעיון מאחורי הפעלת השרירים הוא שפעולה זו תתרום לספיגת בוטוקס לתוך שרירים האלו במקום לשרירים אחרים.

ההנחיות הללו מאד פשוטות ליישום וחשוב להקפיד לפחות לגבי ארבעת ההנחיות הראשונות.  זה יביא להורדה בשיעורי תופעות לוואי ולבסוף לחוויה יותר נעימה. בוטוקס הוא טיפול מעולה, אבל בכל זאת הינה פרוצדורה רפואית וחשוב להתייחס אל הפעולה בכבוד הראוי.

עוד מהבלוג של wrinkles

תצוגה מקדימה

חומרים למילוי קמטים

בימינו מילוי קמטים נהיה מאד מקובל. עם הפיתוחים הרפואיים הקיימים במרפאות אסתטיקה, באמת אין צורך להתפשר. אפשר לקבל טיפול אפקטיבי ללא התערבות...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה