עדכונים:

פוסטים: 2

החל מינואר 2012

אם אתם רוצים לעשות מילוי קמטים, אתם צריכים לדעת איזה חומר עדיף.

08/02/2012

בימינו מילוי קמטים נהיה מאד מקובל. עם הפיתוחים הרפואיים הקיימים במרפאות אסתטיקה, באמת אין צורך להתפשר. אפשר לקבל טיפול אפקטיבי ללא התערבות כירורגית, המסיר מספר שנים מהמראה. באם אתם שוקלים לטפל בקמטים בוודאי שמעתם על חומרים וטיפולים למילוי קמטים. בכתבה זו נסקור את החומרים הקיימים בשוק למילוי קמטים.

חומר וותיק: סיליקון

סיליקון נוזלי נמצא בשימוש רפואי שנים רבות. הסגולה של סיליקון היא שהחומר משפיע לתווך ארוך. עם זאת, אין הסכמה בקרב ציבור הרופאים לגבי בטיחות הסיליקון במילוי קמטים . בחו”ל רופאים נמנעים להזריק סיליקון, אבל בארץ השימוש הינו יותר נפוץ. מילוי קמטים עם סיליקון הינו בלי ספק הטיפול החסכני ביותר במחינת עלות, אבל כאשר מדובר בבריאות מומלץ לא להחליט על טיפולים רק על בסיס מחיר. השימוש בסיליקון למילוי קמטים נחשב למפוקפק עקב מספר סיבות. בספרות ישנם תיאורים של יצירת גושים קבועים בעור כתוצאה מהטיפול ונדידה של החומר רחוק מאזור ההזרקה. תופעות אלו יכולות להיות קבועות ובמקרים מסויימים מצריכות כריתה כירורגית.

סיליקון יכול להיות טיפול בטוח, אבל רק כאשר הוזרק על ידי רופאים מיומנים ביותר בשימוש בחומר. הטיפול מצירך מספר הזרקות באינטרוולים של בין חודש לחודשיים.

הזרקת למילוי קמטים

חומר חדש יחסית: ארטיפיל

ארטיפיל הינו חומר מילוי מלאכותי אשר אושר לשימוש בארה”ב לפני 5 שנים. הוא גם חומר קבוע ומשמש לרוב למילוי קמטים בין צידי האף לצידי הפה. החומר הפעיל נקרא פולימטילמטקרילייט ונמצא בתוך ג’ל. מילוי קמטים עם ארטיפיל נבדק על ידי מחקרים רבים ויסודיים ונמצא יחסית בטוח. מחקר נוסף אשר עקב אחר תוצאות ההזרקה לאחר חמש שנים הראה שתוצאת מילוי הקמטים שרדו היטב ועם תדירות נמוכה של תופעות לוואי. קיים סיכון ליצירת גבשושיות בדומה לסיליקון, אבל ברוב המקרים ניתן לטפל בהם על ידי הזרקת סטרואידים מקומיים.

חומר זמני לטיפול בקמטים עמוקים: רדיאס

מילוי קמטים עם רדיאס הינו מקובל בימנו. רדיאס מורכב מחומר סינטטי הנמצא בעצמות והוא חומר מילוי זמני. רדיאס נוטה להיות יותר ארוך תווך מאשר חומצה היאלורונית, עם השפעה ממוצעת של שנה. עם זאת, קיימת סיכון של יצירת גושי סידן לאחר הזרקה, במיוחד לאחר טיפול בקמטים שטחיים ובעיצוב שפתיים. רדיאס מתאים במיוחד למילוי קמטים עמוקים באנשים שמודעים לתופעות הלוואי הפוטנציאליות ובכל זאת רוצים תוצאה לתווך ארוך. רוב הרופאים מסכימים שרצוי לא להשתמש ברדיאס לעיצוב שפתיים או לטיפול בקמטים זעירים.

חומר מילוי מומלץ: חומצה היאלורונית

חומצה היאלורונית הינו החומר המקובל ביותר כיום למילוי קמטים. הסיבה לזאת עקב סלחניות החומר. החומר מביא לתוצאה זמנית של כ-9 חודשים בממוצע. תווך העליות של השפעת החומר הינו שנה וחצי. מילוי קמטים עם חומצה היאלורונית מצריך טיפול בפעם אחד ומומלץ לחזור על הטיפול כאשר ההשפעה חולפת.

יש מספר סוגים שונים של החומצה אשר משמשות לטיפול באזורים שונים ובסוגים שונים של קמטים. יש כמה חברות המייצרות את הג’ל והחומר מופץ תחת שמות כמו רסטילן, פרלן וג’ובידרם.

לפני ואחרי מילוי קמטים עם ג'ובידרם

עדיף לא להשתמש: ביו-אלקמיד

BIOALCAMID הינו חומר מילוי קבוע אשר עדיין לא אושר לשימוש בארה”ב. עוד לא בוצעו הרבה מחקרים שעסקו בבטיחות ועיליות החומר. כיום ביואלקמיד נמצא בשימוש מעוט למילוי קמטים. תוארו לא מעט מקרים בהם בחומר גרם לגושים אשר מאד בעייתיים לטיפול ולרוב מצריכים כריתה כירורגית. יש גם רופאים האומרים שביו-אלקמיד יכול לגרום לסרטן, אבל חשוב לאמור שדעה זו שנויה במחלוקת.

סקירת בחומרים נועדה ליידע צרכנים לגבי האופציות לגבי החומרים למילוי קמטים. אם רוצים לבחור את הטיפול בטוח ביותר, מומלץ מילוי קמטים על ידי חומצה היאלורונית. במידה ובטיחות החומר פחות קריטית לכם אז ניתן לחשוב על שימוש בסיליקון, ארטיפיל או רדיאס אשר מביאים לשיפור לזמן ארוך יותר.

רוצים לדעת עוד על רפואה אסתטית? ניתן לקרוא עוד מאמרים שנכתבו על ידי דוד בתחום רפואה אסתטית.

עוד מהבלוג של wrinkles

עוברים טיפול בבוטוקס? הנחיות ברורות שעלולות להציל את חייכם

בוטוקס הוא אחד מטיפולי האסתטיקה הטובים ובטוחים ביותר, במיוחד לטיפול בקמטי הבעה. לאחר הזרקת בוטוקס יש מספר הנחיות פשוטות שעלולות לתרום להנמיך את ההסתברות לתופעות לוואי. הנחיות אלו רלבנטיות גם למילוי קמטים באמצעות פרליין...