הבלוג של adva12

בטיחות לבית

עדכונים:

פוסטים: 2

החל מאפריל 2017

אם אתה חשוב שלעולם לא תיפול קורבן לפריצה בגלל שדברים כאלה לא קורים בשכונה שלך… תחשוב שוב! פריצה לבית יכולה להתרחש בכל שכונה. נתונים סטטיסטיים מראים כי בתים ללא מערכות אבטחה חשופים פי 3 לפריצה בהשוואה לבתים עם התקן של מערכת אזעקה. אנשים רבים לא מבינים כמה הם פגיעים בבתיהם עד שכבר מאוחר מדי.

המפתח למניעת פריצה הוא ידע. בעזרת התקנת מערכת אזעקה בביתך ישנו פחות סיכוי שתיפול קורבן לפריצה. להלן מספר דרכים שיעזרו לך להגן על השטח שלך ועל נכסיך.

סגור ונעל את כל הדלתות והחלונות

שודד בתים הם אנשים שמחפשים הזדמנויות. השארה של דלת או חלון פתוח מקלה על הפורץ להיכנס לביתך.

אבטח את דלתות ההזזה מזכוכית בעזרת הנחה של מוט מתכת או חפץ קשה כלשהו בתוך המסילה

התקנה של ברגים אנכיים גם תעזור למנוע מפורצים לפתוח את הדלת בכוח או להוציאה מהמסילה.

תמיד תנעל את הדלת למוסך הביתי

אל תסתמך על מערכת פתיחת הדלת האוטומטית למוסך הביתי שלך.

הקפד על תאורה טובה סביב ביתך

התקנה של פנסים חשמליים מחוץ לביתך היא דבר משתלם מבחינת עלות-תועלת להרתעת פורצים, כמו גם לתאורת הבית. חיישני תנועה חיצוניים שיכולים להפעיל את האזעקה או את הפנסים הם גם רעיון טוב.

לעולם אל תשאיר רמזים לכך שנסעת לטיול

תבקש משכן לחנות בחניה שלך או אל מוך ביתך. תשאיר כמה תריסים ווילונות פתוחים כדי שייראה כאילו מישהו נמצא בבית.

צור את האשליה שאתה נמצא בבית. השתמש בשעוני עצר להפעלה וכיבוי של פנסים, מכשירי רדיו וטלוויזיה. אם תגרום לביתך להיראות תפוס, אפילו כשאף אחד לא נמצא בתוכו, הדבר ירתיע פורצים.

לעולם אל תקליט הודעה בתא הקולי שלך שבה אתה מספר לאנשים שאתה לא נמצא בסביבה.

תפקיד לגזום היטב את השיחים והעצים והרחק אותם מכניסות ושבילי גישה לבית

שיחים מספקים מקומות מסתור לפורצים שזקוקים לדקה אחת בלבד כדי לפרוץ דרך חלון או דלת.

תארגן משמר שכונתי עם שכניך בכדי להגן על השכונה שלכם.

התקן מערכת אזעקה כדי להפוך את הבית שלך לפחות מושך בעיניי פורצים

זכור שכל מערכת אבטחה פשוט קונה עוד זמן. זה דבר חשוב שצריך לזכור אותו ולעולם לא לשכוח. מנעולים, אזעקות וגורמי הרתעה פשוט קונים לך זמן נוסף ואינם חסינים במלואם. מנעולים ניתן לפרוץ, אזעקות לא יכולות לשלוח התרעה מספיק מהר, ופורצים בעלי עין חדה יכולים להתחמק מגורמי אבטחה. במאמר זה, אנו מספקים מספר עצות לגבי הדברים שאותם באפשרותך לעשות כדי להגן על עצמך ועל משפחתך, וגם כדי למגן את ביתך כדי שלא ייפול קורבן לפריצה בקלות כה רבה.

פריצה לבית לעומת שוד

ישנו הבדל משמעותי בין שוד לבין פריצה לבית, וההבדל הוא הנוכחות שלך. אם אתה נמצא בבית, זאת פריצה לבית. אם אתה לא נמצא בבית, זה שוד. חד וחלק. פושעים לא תמיד יודעים לתוך מה הם נכנסים במהלך שעות היום, אך בשעות הלילה זה סיפור אחר לגמרי. מי יודע, בסרטון שלעיל הפושע היה יכול להיות מופתע בדיוק כמו בעלת הבית כשהיא ראתה אותו. סביר להניח שמי שמחפש את ההזדמנות הטובה ביותר לפרוץ אל תוך בית, יבחר בזמן המתאים ביותר לביצוע הפשע. כשאתה נמצא בבית זה בהחלט לא הזמן הטוב ביותר לביצוע הפשע, לא משנה עד כמה טיפש הפורץ.

פורץ שפולש אל תוך בית בשעות הלילה מצפה לסוג כלשהו של עימות. אנחנו מקווים שהעימות יהיה קצר ככל הניתן משום שתצליח לנטרל אותו, אך כפי שהזכרנו לפני כן, עליך תמיד להימנע מעימות, אם ניתן. בכדי להימנע מעימות, כדאי להשתמש בתכנון מקדים כדי למנוע מהפורץ את ההזדמנות לביצוע הפריצה.

ניתוח של פושע

חשוב להבין כיצד פושעים פועלים במהלך פריצה לבית ולהבין את מאפייניהם של הפושעים האלימים האלה. ראשית כל, הם שמים להם כמטרה בתים שבהם הם פחות צפויים להיתקל בעימות ולקבל גישה למידע חשוב כמו מספרי כרטיסי אשראי, תכשיטים, כסף מזומן, וכו’. כמו כן, יש סיכוי שהפושעים האלה פשוט מחפשים הזדמנות לעימות אלים או תקיפה מינית.

לא כמו שוד טיפוסי, פריצה לבית דורשות ביצוע מחקר, והפושעים האלה ייקחו את זמנם כדי לשים להם כמטרה אדם או בית כלשהו. רוב השודדים המיומנים יתצפתו על הבית כדי לראות מתי הבעלים לא נמצא בבית, אך פורצים ירחיקו לכת וילמדו את שגרת היום שלך. זה יכלול את מקום העבודה שלך, את מקומות הבילוי שלך ואת החנויות בהן אתה עושה קניות. כל המידע הזה ייאסף כדי לקבוע לא רק את ערך המטרה שלהם, אלא גם את העימות שבו הם עשויים להיתקל.

הפושעים יכולים להשתמש בהטעיה כדי לגשת אל ביתך על ידי התחזות לשליח, איש מכירות, או אפילו אישה שותפה לפשע שתדפוק על הדלת שלך בזמן שהפושע יחכה מחוץ לשדה הראייה. המצב הזה בדרך כלל יתרחש במהלך שעות היום וזאת טכניקה שבה הפושע משתמש לצורך סריקה. תמיד תחשוד באנשים שאותם אתה מכניס אל תוך ביתך, אנשים כמו מדבירים, מנקי שטיחים, טכנאים, וכו’. אם אתה חושד במישהו, בקש ממנו לצאת מביתך וצור קשר עם חברת השירות בכדי לבקש שיגיע איש מקצוע אחר, או תבחר בחברה אחרת. כמו כן, זה זמן טוב להזכיר להשתמש בחברה מכובדת שעליה המליץ לך אדם מהימן.

בעת ניסיון להיכנס אל תוך ביתך, פורצים ישתמשו בטכניקות שבדרך כלל מאפיינות CQB (קרב במתחמים סגורים), שהן מהירות, הפתעה ואלימות ישירה. די ברור מה זו מהירות והפתעה, אך אלימות ישירה מתייחסת לשליטה המדהימה שבה ישתמש הפושע כדי להדהים את קורבנותיו ולעורר פחד. זה יתרחש בתוך 60 השניות הראשונות של המגע הראשוני בין הפושע לקורבנותיו מאחר שהוא מעוניין להתמודד עם כל איום שעלול להקרות בדרכו.

עבודה בזוגות היא דבר סביר, לכן תמיד תצפה לכך. אם התמודדת עם איום אחד, יתכן שקיימים איומים נוספים, לכן תמיד סובב את ראשך לצדדים וזכור להיות מודע לסביבתך. אתה צריך להיות מוכן לכך שעשויים לכבול אותך בעזרת סרט דביק, חבל או כבלים אם הפושעים האלה יצליחו לקפוץ עליך. בעוד שהם לא אמורים להצליח לעשות זאת אם אתה מוכן לכך, אתה צריך לדעת כיצד להתמודד עם המגבלות האלה כאשר הן מתרחשות.

פושעים שפורצים לבתים ידועים הודות לעצלנותם, במהלך בזיזת הבית הם יושבים לאכול, מנמנמים, וכו’. והכל בזמן שאתה כבול ונאלץ לצפות ולא להאמין למראה עיניך. אנו מאוד מקווים שאתה לא קורא את זה כשכבר מאוחר מדי, אך במידה וכן אנו מקווים שאימצת דפוס חשיבה אחר ואתה חושב בהיגיון על הצעד הבא שלך במקום לשחק את תפקיד הקורבן.

באופן אירוני, סוחרי סמים הם המטרה הראשונה של פורצים. שפע הכסף המזומן, הסמים וחפצי הערך מאוד מושכים בעיני סוגים שונים של פושעים. לא שמפריעות לנו פריצות לבתים של סוחרי סמים. לא משנה מה מניע את המוטיבים של הפורצים, האיום הוא אמיתי וכזה שצריך להתייחס אליו ברצינות.

הכר את השכונה שלך

אין מספיק מילים בשביל לתאר את חשיבות הדבר. אך ורק אתה יודע כאשר משהו מחשיד או אינו כשורה, כמו מכונית של אדם זר שחונה כאשר נמצאים בתוכה נוסעים רבים. תמיד תשים לב לשינויים בסביבה. אם אתה יוצא בבוקר לעבודה ורואה מכונית מחשידה שחונה מעבר לפינה, אל תתעלם ממנה. תעשה מספר סיבובים סביב הרחוב כדי לראות אם היא עדיין תחנה שם כאשר תחזור. תאחר בכמה דקות לעבודה ותאשים בזה את הפקקים.

לקחת את הכלב לטיול זאת דרך נהדרת להכיר את השכונה שלך, ללמוד את דפוסי ההתנהגות של שכניך, באילו מכוניות הם נוהגים, כמה אנשים בדרך כלל נמצאים סביב הבית, וכו’. אפילו ריצה מהווה תירוץ טוב להכרת השכונה שלך. בעוד שזה לא דבר רע להיפגש עם השכנים שלך, אך לספר להם יותר מדי יכול להיות דבר טוב או דבר רע, תלוי איך אתה מסתכל על זה.

שים לב אילו מכונות בנייה וחברות גינון נמצאות לעתים קרובות בשכונתך. אל תפחד להתקשר למשטרה בכדי לדווח על אדם או כלי רכב מחשידים. עדיף להיראות כמו פרנואיד מאשר להתחרט על כך שלא מנעת התרחשות של פשע.

כפי שהוזכר לפני כן, פושעים מיומנים יתצפתו על שכונות, יעקבו אחר דפוסי ההגעה הביתה ועזיבת הבית של אנשים, וימצאו את הזמן הטוב ביותר לביצוע הפשע. אם משהו מרגיש לא כשורה בשכונה שלך, סביר להניח שאתה צודק. תסמוך על תחושת הבטן שלך, בגלל שאם לא תוכל לעשות זאת, אתה עלול להיתקל בבעיות גדולות.

מטרה קשה לעומת מטרה קלה

אנחנו נדון על רשימה של עצות בהמשך המאמר, אך כעת זה זמן טוב להתייחס להבדלים בין מטרה קשה למטרה קלה, מאחר שזה מה שהפושעים מחפשים. תחשוב לרגע על עסקים וכמות האבטחה שבה הם בדרך כלל משתמשים כיום. בדרך כלל לא תמצא את אותה רמת האבטחה בתוך בית, מה שהופך אותו למטרה קלה. בדרך כלל המשטרה עושה סיורים באזורי עסקים וברחובות ראשיים יותר מאשר בשכונות.

זה תקף גם לגבי יחידים, בעוד שמראה תמים יכול לפעול לטובתך, ישנם מקרים שזה דווקא יכול לפעול לרעתך. מראה לא מאיים יכול לגרום לך להיראות כמו מטרה קלה במצבים האלה. אם זאת המטרה שלך, נהדר. כמו כן, היה מודע ללבוש שלך, בגלל שפושעים יסתכלו על זה. ענידה של תכשיטים ושעונים יקרים או נסיעה במכוניות יקרות תמשוך אליך את תשומת ליבם של פושעים, לכן היה מודע לכך כאשר אתה מסתובב בחוץ. ללא ספק, נשים יחידות מהוות מטרה עיקרית, אז אם זאת את, המאמר הזה חשוב במיוחד עבורך.

הגן וחזק

ובכן, כיצד מחזקים את הבית כדי שיהפוך למטרה קשה ובאילו צעדים יש לנקוט להגנה עצמית? חינוך ותכנון הם תמיד המפתח, אז השתמש בעצות שלהלן כדי לצאת לדרך!

חוץ הבית

 • הקפד על תאורה מספיקה סביב ביתך כדי להרתיע פושעים פוטנציאליים. התקן סביב ביתך פנסים עם חיישני תנועה באזורים בעלי תאורה מעטה.
 • הדבק מדבקות ושלטי אזהרה על התפאורה החיצונית של ביתך. אפילו שלטי אזהרה מזויפים יכולים להוות גורם הרתעה.
 • אל תשאיר חפצים כבדים בחצר האחורית מאחר שניתן להשתמש בהם בכדי לזרוק אותם על חלונות, במיוחד פריטים כמו רהיטים במרפסת.
 • תשקיע במצלמות אבטחה עם חיישני תנועה, קרינה תת אדומה ומכשיר הקלטה יציב, כגון DVR. העלות שלהן הרבה יותר נמוכה מכפי שהייתה בעבר.
 • וודא שמערכת הקלטת המצלמות נמצאת בתוך תיבה ננעלת כדי שהפושע לא יוכל להוציא את הקלטת שתיעדה את הפשע שלו.
 • זוויות מצלמה רבות יכולות לעזור לצלם תמונות של פושע שסרק היטב את ביתך ומכיר דרך שבה הוא יכול לנתק את המצלמה לפני שתראה אותו.
 • מצלמות אינטרנט גם יכולות להוות אפשרות טובה אם אתה נמצא הרחק מביתך ועדיין רוצה לפקח עליו.
 • לכל הפחות, התקן מערכת ZoneAlarm  כדי שתתריע בפניך אם מישהו מתקרב לדלת או לחניה.
 • השתמש במספר בית מאוד בולט בכדי שהמשטרה תוכל למצוא את ביתך במהירות.
 • נעל את הדלתות על ידי שימוש במנעול אבטחה Abloy והשאר כמה הפתעות על צמרת הגדר אם הפושע יחשוב לטפס מעליה.
 • אל תיכנס לביתך אם נדמה לך שמישהו נכנס אליו באופן בלתי חוקי, צא מהשטח וצור קשר עם המשטרה.
 • היה מודע לפסולת שאותה אתה משאיר על שפת המדרכה. תפרק קופסאות ממכשירים שרכשת לאחרונה, כמו מכשירי טלוויזיה, והסתר אותן מהעין וממפנה האשפה.
 • כתבה מומלצת: כל מה שאתה צריך לדעת על מצלמות אבטחה לבית

חלונות

 • תמיד תנעל את החלונות, אפילו בקומה השנייה.
 • השתמש במכשירי נעילה משניים בחלונות בכדי למנוע מהם להיפתח מעל לגובה מסוים. עוד דבר שיקשה על פריצה לביתך.
 • וודא שלחלונות יש חיישני רטט או ניפוץ חלונות שמחוברים למערכת האזעקה.
 • תשקול להתקין קירות מסך סולאריים על החלונות שלך, אשר יכולים לחסוך לך את חשבונות החשמל ולספק לך פרטיות רבה יותר בכך שלא יאפשרו להתבונן מבעד לחלון אל תוך ביתך.
 • כמו כן, בדרך כלל קירות מסך סולאריים מוברגים אל תוך מסגרת החלון, מה שמקשה מעט על הסרתם.
 • התקן ציפוי מגן לחלונות אשר מונע ניפוץ. אם יש לך דלתות זכוכית, וודא שיש להם זכוכית כפולה וריבוד.
 • חזק את חלונות המרתף בעזרת סורגים וציפוי מגן לחלונות. אבטח את החלונות במקומות שבהם ישנו חיבור של מזגן.
 • הנח מוט גלילי במסילה של דלת ההזזה מזכוכית בכדי למנוע ממנה להיפתח אם המנעול נפרץ.
 • אבטח את הגישה אל הגג על ידי חומרה משודרגת או ציפוי מגן לחלונות.
 • היה מודע לשיחים שמקיפים את החלון מבחוץ. קוצים חדים (ביחד עם הרעש שהם יוצרים) ירחיקו פושעים מנקודות הגישה האלה.
 • תגזום את השיחים הנמצאים מחוץ לבית בכדי למנוע מהם לשמש כמקומות מסתור ותגזום את ענפי העצים שמעניקים גישה לקומה השנייה או לגג.
 • כתבה מומלצת: טיפים לאבטחת חלונות הבית ומניעת פריצות

דלתות

 • עבור הדלתות החיצוניות השתמש בעץ מלא, לרבות עבור הדלת למוסך הביתי שלך, אשר צריכה להיות מצוידת במנעול בריח.
 • הצטייד בחור הצצה רחב והשתמש בו לפני פתיחת הדלת, אך תשקול לכסות אותו כאשר אינך משתמש בו. יש מספיק אנשים שמביטים מבעד לחור ההצצה מהצד השני.
 • תשקיע בפתרונות שמונעים פתיחת דלת באמצעות בעיטה, כמו Door Devil בכדי למנוע כניסה בכוח. שרשרת לדלת לא תעזור לך כלל.
 • תשדרג את המנעולים שלך למנעולים בעלי איכות גבוהה. מנעולים עמידים בפני פריצות, מנעולי Medeco ואחרים כמו אלה שווים את ההשקעה. רוב המנעולים הרגילים שמותקנים בבתים יכולים להיפרץ בקלות.
 • לכל הפחות, עליך להתקין ברגים ארוכים יותר בצירי הדלתות שלך, בעדיפות ברגים באורך של 7.62 ס”מ (3 אינץ’).
 • החבא מפתח רזרבי במקום לא שגרתי מחוץ לביתך, ועדיף מכך, אצל שכן.

פנים הבית

 • התקן מערכת אזעקה פנימית עם חיישני תנועה וכוון את האזעקה כשאתה נמצא בבית (כמובן שלא את חיישן התנועה הפנימי). פושעים סומכים על כך שהאזעקה לא תופעל בזמן שמישהו נמצא בבית וער.
 • וודא שהאזעקה שלך פועלת ותמשיך לפעול במקרה של הפסקת חשמל בעת סערה או נטרול. תבדוק אפשרות של ניטור סלולרי.
 • התקן לוח מקשים משני עבור האזעקה בחדר השינה שלך שבו תוכל להשתמש בכדי להפעיל אזעקת מצוקה או לקבל גישה מהירה לבקרי האזעקה.
 • תכנן תכנית חרום עבור משפחתך ושותפיך לדירה במקרה של פריצה לבית. דון עמם על כך וודא שכל אחד יודע מהו תפקידו. התכנית צריכה לכלול דרכי מילוט מהבית במידת הצורך.
 • תשקול אפשרות של חדר ביטחון כנקודת מפלט שבו תהיה לך אפשרות להגן על עצמך ולהתקשר למשטרה. החבא בתוכו טלפון סלולרי נוסף.
 • הנח את הטלפון הנייד בקרבת מיטתך כדי שתוכל במהירות ליצור קשר עם מוקד חירום.
 • הנח כלי נשק שונים במקומות שאליהם עשויים לקחת אותך בעת פריצה. כמובן שעליך להרחיק את כלי הנשק מהישג ידם של ילדים.
 • הסתר כלי נשק טעון בתוך דלת או בתוך כספת. כדי שתוכל להפתיע את הפושע במידה ויפרוץ את הדלת בכוח.
 • תאמץ כלב. כלב נובח יפנה תשומת לב בלתי רצויה לפושע פוטנציאלי, אך אל תסמוך על כך שכלבך יתקוף את הפושע אלא אם תאמן אותו לעשות זאת.
 • תחליף את הסיסמאות למערכת האזעקה לעתים קרובות. כאשר עליך לשכפל מפתח רזרבי, שכפל מפתח אשר יתאים עבור דלת אחת (בעלת מנעול שונה), כדי שאם המפתח ייאבד תצטרך להחליף מנעול אחד בלבד.
 • תתעד מספרים סידוריים של פריטים יקרים ותגבה את החומר במחשב שלך מחוץ לבית על ידי שימוש ב- Mozy, Carbonite או ענן.
 • תסמן את נכסיך באמצעות מספר רישיון הנהיגה שלך (לא מספר ת.ז) כדי שייסע לך בהחזרת הציוד הגנוב או ירתיע פושעים מלכתחילה.
 • תדון על חשיבות האבטחה הביתית עם כולם, מספיק אדם אחד בלבד שישכח לנעול את הדלת או החלון.
 • תנעל כספות, שידות ופריטים יקרי ערך כמו אופניים ומכוניות.
 • תגרוס את כל המסמכים האישיים במכונת גריסה. זה כולל מסמכים הנוגעים לכרטיסי אשראי, מעטפות עם שם הבנק שלך, וכו’.

כלי רכב / מוסך ביתי

 • החבא בתוך כלי הרכב שלך כלים שעשויים לעזור לך להיאבק באמצעי כבילה. עשויים לחטוף אותך ולהכריח אותך למשוך כסף מהכספומט.
 • תשמור מפתחות רזרביים לכלי הרכב או כל מפתח רזרבי חשוב אחר בכספת, הרחק מהישג ידם של אנשים לא רצויים.
 • תמיד תפעיל את האזעקה במכוניתך, אפילו במוסך הביתי. השתמש במנעולים משניים או באמצעי מיגון נוספים, אפילו בתוך המוסך הביתי.
 • כאשר אתה ישן, הקפד להניח את המפתחות בהישג יד, כך תוכל ללחוץ על כפתור המצוקה ברכב בתוך רגע.
 • תשקול להסיר את כבל השחרור הנמצא על הדלת החשמלית של המוסך הביתי שלך, במיוחד אם ישנם בדלת של המוסך ביתי.
 • תשנה את סיסמת הפתיחה הראשונית לדלת של מוסך הביתי, גנבים יכולים לעבור בשכונות עם קודים נפוצים ולחפש דלתות שייפתחו.

מערכי מיומנויות

 • תלמד מיומנויות כמו פריצת מנעולים ושחרור מאמצעי כבילה. אם הפושע מצליח לקפוץ עליך, תצטייד באמצעים שיעזרו לך לברוח ברגע המתאים.
 • רכוש כלי נשק והתאמן על השימוש בו. רכוש בקיאות ודע את מגבלות השימוש בכלי נשק.
 • קבל היתר לנשיאת כלי ירייה שתקף במדינה שתלך. תמיד שמור אותו בהישג יד!
 • אל תחשוף את ההיתר שלא לצורך. אם אינך מתבקש להציג את ההיתר לנשיאת כלי ירייה, אין שום סיבה שתעשה זאת.
 • השתמש ב- “PERSEC” (אבטחה אישית) כאשר אתה דן על משהו אל מחוץ למעגל האמון שלך, אל תחשוף פרטים אישיים בפני מי שלא צריך לדעת אותם. זה כולל גם באינטרנט ובפייסבוק!
 • מאוד טיפשי ליידע אנשים בפייסבוק ובטוויטר על כך שאתה נמצא הרחק מהבית.
 • תחבר את כל הנכסים למערכת מהימנה עם מספרים סידוריים, תמונות ואפילו תצלומי וידאו, תוך אחסון אל מחוץ לבית.

הערות

חשוב לציין כי רוב הפריצות רשומות כעבירות, כמו שודים או תקיפות. זה אומר שלא באמת תמצא סטטיסטיקה על פריצות לבתים בפועל. אף על פי כן, זה לא מפחית מערך העובדה שהאיום הוא אמיתי. לעשות כל מה שביכולתך בכדי להגן על עצמך ועל משפחתך צריכה להיות העדיפות הראשונה שלך.

אנא תשתף את הכתבה הזאת עם משפחתך, עם חבריך ועם קרוביך. תזהיר אותם מפני הסכנות הטבועות בפריצות לבתים וכיצד ניתן להתגונן מפניהן. השתמש במשאבים שיצרנו כאן כדי לפתח מערך מיומנויות משלך ותתאמן עליהן כדי לרכוש בקיאות. אנחנו לא רוצים לשמוע סיפור על כך שאחד מהקוראים שלנו הפך לקורבן; אנחנו רוצים לראות דיווח בחדשות על כך שהצלחת לנטרל פושע במהלך פריצה לבית. שום דבר לא מחמם את הלבבות שלנו כמו לשמוע סיפורים מהסוג הזה בחדשות.

עוד מהבלוג של adva12

טיפים למיקום מצלמות אבטחה בבית

אם יש לכם מצלמת אבטחה או במידה ואתם מחפשים מצלמת אבטחה, אתם כבר יודעים שמצלמות אבטחה באמת יכולות לעזור למנוע פריצות לבתים ולהגן על משפחתכם ורכושכם מפני ונדלים ופורצים. עם זאת, יעילותה של כל מצלמת אבטחה שתבחרו, יכולה להיות...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה