הבלוג של adva12

בטיחות לבית

עדכונים:

פוסטים: 2

החל מאפריל 2017

אם יש לכם מצלמת אבטחה או במידה ואתם מחפשים מצלמת אבטחה, אתם כבר יודעים שמצלמות אבטחה באמת יכולות לעזור למנוע פריצות לבתים ולהגן על משפחתכם ורכושכם מפני ונדלים ופורצים. עם זאת, יעילותה של כל מצלמת אבטחה שתבחרו, יכולה להיות מושפעת מהמיקום והדרך בהם אתם מציבים אותה.

לדעת היכן למקם את מצלמת האבטחה שלכם זהו דבר חשוב ביותר. בעיקרון, מיקום אופטימלי של מצלמת אבטחה ייתן למצלמה שלכם את האפשרות לבצע את עבודתה המיטבית. לכידה של גנבים ופושעים יכולה להתבצע אך ורק כאשר המצלמה שלכם ממוקמת במקום הנכון.

להלן ארבע עצות למיקום של מצלמת אבטחה ביתית, כדי שתוכלו להתקין את מצלמת האבטחה שלכם ולמקסם את יעילותה.

מצלמות אבטחה לבית

עצה 1: תשאלו שאלות על תכנון של מיקום מצלמת האבטחה

לפני שאתם מתחילים להתקין מערכת אבטחה ביתית, התכוננו כראוי למיקום מצלמת אבטחה ביתית. חשבו מהו המקום הטוב ביותר להתקנת מצלמות אבטחה ביתיות ותשאלו את עצמכם את השאלות הבאות:

 • היכן אתם חושבים שאתם באמת זקוקים למצלמות אבטחה?
 • מה הן הנקודות הרגישות ביותר בביתכם?
 • האם יש לכם כניסות נסתרות, כגון חלונות או דלתות שעשויות להיראות לפורצים כמושכות במיוחד?
 • האם ביתכם חווה אי-פעם פריצה, אפילו כאשר התגוררו בו דיירים קודמים?
 • אם הייתה פריצה, היכן היא התרחשה?
 • איזה כלים אני צריך למיקום מצלמת אבטחה?

כל השאלות האלה חשובות ויכולות להוות קווים מנחים למיקום מצלמת אבטחה, בעודם עוזרים לקבוע את המקומות הטובים ביותר להתקנת מצלמות אבטחה ביתיות.

בנוסף, מצלמות אבטחה חשופות לסכנת חבלה אם מישהו מספיק נחוש בדעתו לבצע את הפשע שלו. תשאלו את עצמכם האם אתם רוצים או לא רוצים שפורצים ידעו על כך שיש לכם מצלמות. אם אתם רוצים, כדאי לכם לשקול למקם מצלמות “מזויפות” וזולות  (מצלמות דמה) במקום גלוי לעין, ולהסתיר את המצלמות היקרות שלכם, כך שבמידה ופורץ מחבל במצלמות הגלויות לעין, אתם תקליטו אותו באמצעות מצלמות האבטחה הנסתרות שלכם בעת ביצוע הפשע.

כתבה מומלצת: כל מה שצריך לדעת על מצלמות אבטחה לבית

מצלמות אבטחה צינור

עצה 2: הימנעו מהטעויות הנפוצות ביותר בעת מיקום והתקנה של מצלמת אבטחה בבית

הן המיקום של מצלמת אבטחה בתוך והבית והן המיקום של מצלמת אבטחה מחוץ לבית קובעים אם המצלמה שלכם תעשה את עבודתה במיטבה. התבוננו בטעויות הנפוצות האלה כדי שתוכלו להימנע מהן כאשר תחשבו על מיקום המצלמות שלכם לצורך אבטחת הבית.

 1. שוכחים לאבטח מצלמות אבטחה בתוך הבית ומחוץ לבית.

אחת הטעויות הגדולות ביותר שאנשים עושים, היא שאינם מאבטחים את מכשירי האבטחה שלהם, זאת אומרת שניתן לחבל בקלות במצלמות האבטחה. מיקום של מצלמת אבטחה בתוך הבית ומחוץ לבית עשוי להיות שונה במקצת, מאחר ומצלמות אבטחה מחוץ לבית יכולות להינזק בקלות רבה יותר כתוצאה מתנאי מזג אוויר, או להיגנב על-ידי גנבים.

 1. חושבים שמצלמות יכולות לבצע מספר פעולות בו-זמנית.

מצלמות לא יכולות לבצע מספר פעולות בו-זמנית. עליכם להחליט איזו משימה אתם רוצים שהמצלמה שלכם תבצע כאשר אתם חושבים על מיקום. לעיתים קרובות אנשים שוכחים שהמצלמה לא יכולה לקלוט בבת-אחת פנים של מישהו, לוחית רישוי, ואת הבית שנמצא ממול, והם ממקמים את המצלמה שלהם ללא תכנון מראש. הכנה של תרשים מיקום של מצלמות אבטחה ביתיות הינה חשובה, כך שכל מצלמה תשחק את התפקיד הגדול ביותר שלה.

 1. ממקמים מצלמות בנקודה הגבוהה ביותר

אנשים רבים ממקמים את המצלמות שלהם בנקודה הגבוהה ביותר בביתם, מתוך מחשבה שכך יקבלו את התמונה הגדולה ביותר. בעוד שזה ייתן לכם טווח ראיה גדול יותר, אתם לא תקבלו מבט מאוד מפורט על אף אחת מתכונותיו של הפושע. ייתכן שתצליחו לתפוס במצלמה רק את מבנה הגוף ולא תוכלו לזהות את האדם, אלא אם תתקינו מצלמת אבטחה PTZ, אשר רואה פרטים וזוויות צפייה גדולות ללא פגיעה באיכות הווידאו.

 1. משתמשים במצלמות ללא טווח דינמי רחב של דלתות וחלונות.

זאת אומרת שהם יקבלו את התמונה הרצויה רק אם האדם ניגש קרוב או מתבונן ישירות אל המצלמה.

 1. לא מצליחים לספק תאורה מספקת

לעיתים קרובות שוכחים להתחשב בתאורה כאשר מדובר באבטחה בשעות הלילה. אם המצלמות שלכם הן לא מצלמות אבטחה לראייה לילית, כדאי שתספקו תאורה מספיק טובה על-מנת להקליט תמונה ברורה אפילו בחושך. עם זאת, הצבה קרובה מדי של מצלמות לאורות בהירים תגרום לשיבושים בתמונה. ומצלמת אטבחה מחוץ לבית אשר מכוונת ישירות אל אור השמש תגרום להופעה של פסים בתמונה.

כתבה מומלצת: 9 טיפים להתקנה ראויה של מערכת מצלמות אבטחה

עצה 3. המיקומים ונקודות ההשקפה הטובות ביותר עבור המצלמה שלכם

מיקום של מערכת מצלמות אבטחה משחק תפקיד חשוב בסיפוק אבטחה הולמת. אז היכן כדאי למקם מצלמות אבטחה ביתיות? אנשים שעבורם הנושא הזה חדש, יקבלו תועלת ממספר תוכנות ויישומים למיקום מצלמות אבטחה, אשר יעזרו למקם את המצלמות היכן שתרצו ולכוון אותן עד שתהיו שבעי רצון.

להלן מספר נקודות מומלצות למיקום של מצלמת אבטחה לפי סטטיסטיקה של אבטחה ביתית.

התקינו מצלמות אבטחה על דלת הכניסה

כ- 34% מהפורצים נכנסים דרך הדלת הראשית, כך שאתם בהחלט צריכים מצלמת אבטחה שתתצפת על האזור. מקמו את המצלמה שלכם בגובה של קומה שנייה כדי למנוע מפורץ להפיל את המצלמה שלכם. אם יש לכם קומה אחת בלבד, אתם יכולים לסגור את מצלמת האבטחה על הדלת הקדמית שלכם ברשת חיווט, כדי להגן עליה מפני חבלה.

מקמו מצלמות אבטחה ביתיות על הדלת האחורית

עד 22% מהגנבים פורצים לבית שלכם דרך הדלת האחורית, כך שאתם תרוויחו משימוש במצלמה ביתית על הדלת האחורית. זה כולל גם דלתות צדדיות. במקרה של פריצה, כדאי שתהיה מצלמה על כל דלת בביתכם. שוב, נסו להרחיק אותה מהישג ידם של אנשים או חפצים שהם עלולים לזרוק על המצלמה.

הציבו מצלמות אבטחה ליד חלונות שלא פונים לרחוב

פורצים רבים יפרצו אל תוך הביתה על-ידי כניסה דרך חלון אחורי, אשר אינו פונה לרחוב. הם מצמצמים את הסיכוי שלהם להיתפס בכך שמתרחקים מרכבים חולפים. כך שאתם יכולים לכוון מצלמה אל חלון שלא פונה לרחוב כדי להגן על החלונות האלה מפני גנבים וונדלים.

כתבה מומלצת: כיצד פועלת מצלמת אבטחה IP?

עצה 4: בדקו את החוקים למיקום מצלמת אבטחה ביתית

מדריך זה לפריסת מצלמות אבטחה מאפשר לכם להכיר את הטעויות הנפוצות האלה ואת הנקודות המומלצות להתקנת מצלמות אבטחה בבית. מלבד זאת, כדאי לכם להתבונן במספר דברים נוספים בעת מיקום מצלמות, כגון חוקים למיקום מצלמת אבטחה. חשוב מאוד להתחשב במיקום החוקי בעת הצבת מצלמות אבטחה. ייתכן שיהיו לכם ספקות כמו:

“השכן שלי מקדיש תשומת לב רבה מאוד לתנועות שלי בחצר האחורית שלי. מצלמת האבטחה החיצונית שלו נמצאת מתחת לגג והגדר בינינו היא בגובה של 2 מטרים בלבד. הוא מקליט את כל הפעילויות שלי בחצר האחורית ואני מרגיש שכלל אין לי פרטיות.”

בדרך כלל, כיוון של מצלמת אבטחה לנכס של אנשים אחרים (גג, חלונות, תאורה, וכו’), יגרום לפלישה לפרטיותם, מה שנחשב כלא חוקי. עיינו בשימוש במצלמות אבטחה באזורי מגורים (אנגלית) כדי לראות אם המיקום של מצלמת האבטחה הביתית שלכם מפר  את החוקים.

כתבה מומלצת: מצלמות אבטחה במעגל סגור – מה זה אומר?

בהצלחה!

עוד מהבלוג של adva12

תצוגה מקדימה

אמצעי מיגון נגד פריצה

אם אתה חשוב שלעולם לא תיפול קורבן לפריצה בגלל שדברים כאלה לא קורים בשכונה שלך... תחשוב שוב! פריצה לבית יכולה להתרחש בכל שכונה. נתונים סטטיסטיים מראים כי בתים ללא מערכות אבטחה חשופים פי 3 לפריצה בהשוואה לבתים עם התקן של...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה