הבלוג של האישה

עדי פסח

בת 36, אמא ל-3 גברברים. אשת איש ואשת קריירה. משתדלת תמיד לעשות "גם וגם" - לרצות את עצמי, ואת כולם. מאמינה בהגשמת חלומות, גם אם בדרך יש הפתעות לא צפויות.

עדכונים:

פוסטים: 24

החל מנובמבר 2018

נסענו השבוע באוטו (אני, התלתלים והבנים), שאלתי את הבנים שלי מה דעתם על התספורת החדשה? והם בכלל ענו לי בשאלה: ״אמא, אולי תעשי החלקה?”

08/07/2019


IMG-0981יש דברים שלא משתנים.

מאז ותמיד הייתי רגישה לתספורות. נאמנה לספרים. בתור ילדה יצאתי פעם מספר בוכה, כי הוא גזר לי יותר ממה כשאמרתי שאני רוצה.
לפעמים אני באה להסתפר ב״מוד״ של בטחון, מלקטת תמונות השראה ותמיד באותו רגע כשאני יושבת על הכיסא עם החלוק השחור, עולה בי אותה תחושה.

דופק הלב עולה לאט לאט, לא מבינה למה אני צריכה להסתפר, אולי עדיף ככה להישאר?
פתאום מרגיש לי שכל תלתל שיזוז חשוב ועוברת לי בראש המחשבה: ״מה את משועממת? תפסיקי עם השטויות שלך ותישארי ככה״, אבל בתוך תוכי אני יודעת שאני טועה ונשארת נחושת מטרה.

ולמה אני מספרת לכם את כל זה?
כי לכולנו יש פחדים.

חלקם קיימים שנים, חלקם חדשים, את חלקם אנחנו מזהים ולחלקם אנחנו מתכחשים. שנים היו דברים שרציתי לעשות ולא עשיתי כי פחדתי. חששתי. חשבתי מה יקרה אם.. ויחסית, אני עוד נחשבת בחורה ״אמיצה״. בסופו של דבר, כשאני מגדירה לעצמי מטרה – אני מגיעה אליה.

התלבטויות בחיים תמיד יש, אבל איך בסוף מגיעים להחלטה? קחו לכן כמה שאלות מנחות למחשבה:

1. מה כבר יכול לקרות?
נשים אוהבות לרוב לבנות לעצמן בראש תרחישים, ״מה יקרה אם..״ ומפה הדרך מסתבכת ולרוב גם מתארכת. בשביל לקצר ולהתמקד אני ממליצה תמיד להתרכז, לחשוב על תוצאה הכי גרועה וממנה לקבל החלטה. כמובן שהתספורת היא דוגמא הכי בסיסית ופחות דרמטית, אבל השיטה תופסת גם בהחלטות יותר משמעותיות עם השלכות רבות.

2. חיים פעם אחת.
רוצה? בא לך? תעשי! לא יודעת איך זה אצלך, אבל כל מה שלא עשיתי יום אחרי החשק, או יומיים חזר אלי אחרי חודש או חודשיים ולעתים שנה או שנתיים. בדיעבד, הדחייה הייתה מיותרת כי התוצאה היא אותה תוצאה. החלטת שאת רוצה – אז עדיף ללכת על זה מהתחלה.

3. יש משמעות אם הגעת עד לכאן
כנראה יש משהו שעולה לך במחשבה. כן, כן – זה שבדיוק עכשיו עלה. תעצרי רגע. לא פעם ניסיתי לדחות לעצמי את החלומות. זה משהו שלרובנו קורה, כי זאת הדרך היותר קלה אבל אני אומרת – דווקא ההפך הוא הנכון, גם אם זה דורש מאיתנו לבחור בדרך המאתגרת ויותר ארוכה.

4. רק מי שלא עושה, לא טועה.
זה משפט כל כך מדויק. הוא מלווה אותי יום יום, שעה שעה. לפעמים יש לנו רעיונות מוצלחים ולעתים אנחנו טועים. אבל אם לא ננסה, איך נדע?
לפעמים מדובר בתספורת ולפעמים באיזה שינוי יותר משמעותי ועד היום כשיצאתי ל״משימה״ כי החלטתי, לא הצטערתי.

IMG-0797 (1)

מודה שחלק מהחלטות שקיבלתי היו מוצלחות יותר וחלקן בהחלט פחות, אבל דבר אחד בטוח – בסופו של יום לא נשארתי עם ספקות.

ביחס לספר, כבר מזמן סימנתי לי איזו תמונה עם פוני. פעם שעברה מיהרתי לחתונה וויתרתי על הרעיון והנה, חזרתי אליו שבוע שעבר אחרי רבעון. בינינו, עוד לא סגורה על עצמי עד כמה אני אוהבת את התוצאה במראה – אבל עשיתי ״וי״ ועם זה אני בטוח שלמה.

 

עוד מהבלוג של האישה

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 9 months
תצוגה מקדימה

איך הפכתי להיות אישה של "גם וגם"?

כל הזמן אני אומרת את זה. והגיע הזמן לכתוב את זה "שחור על גבי לבן": אני אישה שאוהבת לשלב גם וגם. מאמינה שצריך לעשות בחיים בחירות ולקבל החלטות חשובות, אבל איפה שיש לנו את זכות הבחירה והיכולת לשלב, זה מה שהכי נכון לעשות. ...

תגובות

תגיות:

פורסם לפני 8 months
תצוגה מקדימה

תעשו אהבה, לא עסקים. ואיך זה קשור לשירים?

זה הטור הראשון שאני מעלה והוא מרגיש לי קצת שונה, כי אין בו רק טוב או שמחה; הוא נוגע בנושא רגיש לכולנו ומודה שהתלבטתי לפני קבלת ההחלטה. ואז הבוקר, ממש במקרה, הוזמנתי להשקה של מחזמר חדש בקאמרי: ...

תגובות

פורסם לפני 8 months

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה