הבלוג של עדי קורן

adikoren

"מה בן-אדם צריך?" הכריזה יום אחד, אחרי הכפית הראשונה של המנה האחרונה. "לא הרבה: משהו מתוק לאכול, וסיפור לספר, וזמן ומקום, וגלדיולות באגרטל, ושני חברים, ושני ראשי הרים, על האחד לעמוד ועל השני להביט. ושתי עיניים לבדוק... +עוד

"מה בן-אדם צריך?" הכריזה יום אחד, אחרי הכפית הראשונה של המנה האחרונה. "לא הרבה: משהו מתוק לאכול, וסיפור לספר, וזמן ומקום, וגלדיולות באגרטל, ושני חברים, ושני ראשי הרים, על האחד לעמוד ועל השני להביט. ושתי עיניים לבדוק בהן את השמיים ולחכות." (מאיר שליו/מתוך יונה ונער)

עדכונים:

פוסטים: 5

החל מיוני 2015

 

לפעמים זה נראה שהעולם שלנו קצת השתגע, הורות זה המקצוע עם הכי הרבה ותק בעולם, אז מה יש ללמוד בכלל להיות הורה. “יש לך אינטואציות טובות ” אמרו לי “תסמכי עליהן ותראי שהכל כבר יסתדר”. אז זהו שהכל לא ממש הסתדר מצד אחד ומצד שני הסבתות חילקו לי עצות שבטח עבדו בתקופתן ומצד שלישי שאני אודה בזה שלא פשוט להיות אמא שלא יודעת הכל…? נראה לכם?

מקצוע “הדרכת הורים” היה פה מאז ומעולם בסגנונות שונים. פעם היה זה השבט, הקהילה שעטפו את היולדת והאם הצעירה, אמהות ותיקות חנכו אמהות צעירות, הסבתות גרו בסמיכות, בקיצור היתה מעטפת שהעניקה בצורה זו או אחרת את הביטחון הנדרש.

והיום? את הסבתא והקהילה הקרובה כבר מזמן החליפו ד”ר גוגל, אתרי הורים, פורומים, קהילות פתוחות וסגורות בפייסבוק ועוד. נדמה כאילו כל הפתרונות נמצאים שם עבורנו, זמינים, מהירים רק צריך לשאול ותוך דקות כבר יש 87 תשובות. כל מה שנשאר זה להחליט לאיזו תשובה אני כאמא הכי מתחברת, איזו תשובה הכי מרגיעה אותי, עונה על הצורך שלי להמשיך הלאה לדילמה הבאה.

העניין הוא שהתשובות שנמצאות שם אינן נותנות באמת מענה לכל השאלות כמו גם הלייקים שמקבלים על עוגת יום הולדת מושקעת, כל אלו אינם משקפים את התקשורת והעידוד שהילדים שלנו (בדיוק כמונו) זקוקים להם כדי לגדול, לצמוח ולהתפתח.

ביום שהלכתי ללמוד להיות מדריכת הורים, השתנתה תפיסת עולמי לגבי הורות. הבנתי כמה אני לא מבינה, כמה האינטואיציות שלי אשר נשענות על ידע פרטי, אישי מהבית מובילות אותי לחזור על אותן טעויות שנשבעתי שלא אעשה עם ילדי. התחלתי לשאול את עצמי שאלות על החזון ההורי שלי, על הערכים בבית וכן גם קיבלתי ארגז כלים שלם שמסייע לי בכל אותם רגעי כעס, בכי, תסכול, רוגז וצעקות , להתמודד אחרת.

כיום, בעולם בו הילד במרכז, הורים משקיעים משאבים רבים בגידול ילדים בהם חוגי העשרה, וחוגי מצוינות וסתם חוגים כי כולנו רוצים לראות אותם גדלים להיות מוצלחים ומצליחים.

יחד עם אלו, עלינו לזכור שהיסודות החשובים ביותר של הילדים נבנים, מתחזקים ומתוחזקים בעיקר בבית.

אני מאמינה שכל הורה צריך לאפשר לעצמו להירשם ל”חוג” של הדרכת הורים. לכל הורה צרכים שונים, יש הזקוקים לחיזוקים ועידוד על דרכם, יש הזקוקים לעזרה בפתרון קונפליקטים בבית, יש הרוצים לשנות מס’ הרגלים לא מוצלחים ויש הרוצים בכלל לאחד חזית עם בני זוגם, לכולנו מטרה אחת משותפת להיות הורים טובים לילדינו.

עדי קורן M.A יועצת, מנחת סדנאות ומדריכת הורים המומחית בניהול קונפליקטים בבית ובמשפחה.

heartRipples (2)

052-9593861

עוד מהבלוג של עדי קורן

תצוגה מקדימה

איך נפרדים מהחופש הגדול?

רגע לפני שהחופש מסתיים קבלו מספר רעיונות נפלאים לטקס פרידה שאתם יכולים לעשות יחד עם הילדים במעבר לשנה החדשה.  עוד פחות משבוע יסתיים לו החופש הגדול. הורים רבים סופרים את הימים עד החזרה לשגרה ועבור הילדים מדובר במעבר לא...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

ביום שבו תתחילו לשתות קפה בשירותים

מוזר נכון? מה פתאום קפה בשירותים אתם שואלים, אני אסביר. הורים רבים נכנסים הביתה אחרי יום עבודה עייפים, אחרי לא פחות משבע כוסות קפה, שיחות מסדרון עם דנה או יואב מהמחלקה השנייה וכאב ראש מהבוס שלא רק שלא טרח לומר מילה טובה,...

תגובות

פורסם לפני 4 years

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה