הבלוג של עדי קורן

adikoren

"מה בן-אדם צריך?" הכריזה יום אחד, אחרי הכפית הראשונה של המנה האחרונה. "לא הרבה: משהו מתוק לאכול, וסיפור לספר, וזמן ומקום, וגלדיולות באגרטל, ושני חברים, ושני ראשי הרים, על האחד לעמוד ועל השני להביט. ושתי עיניים לבדוק... +עוד

"מה בן-אדם צריך?" הכריזה יום אחד, אחרי הכפית הראשונה של המנה האחרונה. "לא הרבה: משהו מתוק לאכול, וסיפור לספר, וזמן ומקום, וגלדיולות באגרטל, ושני חברים, ושני ראשי הרים, על האחד לעמוד ועל השני להביט. ושתי עיניים לבדוק בהן את השמיים ולחכות." (מאיר שליו/מתוך יונה ונער)

עדכונים:

פוסטים: 5

החל מיוני 2015

רגע לפני שהחופש מסתיים קבלו מספר רעיונות נפלאים לטקס פרידה שאתם יכולים לעשות יחד עם הילדים במעבר לשנה החדשה.

 עוד פחות משבוע יסתיים לו החופש הגדול. הורים רבים סופרים את הימים עד החזרה לשגרה ועבור הילדים מדובר במעבר לא פשוט בין קודש לחול.

אנו המבוגרים מכירים את התחושות הנלוות לסיום, מעברים והתחלות חדשות -עצב, שמחה, חשש, כעס, רגזנות ועוד, פעמים רבות גם ערבוב של הכל יחד.

השועל בסיפור הנסיך הקטן הגדיל להסביר את חשיבותם של טקסים:

“מוטב אילו באת בשעה שבאת אתמול, אמר השועל, אם תבוא בארבע אחר הצהריים, למשל, אתחיל לשמוח כבר בשלוש. ככל שתתקרב השעה, כך תגדל שמחתי. בארבע כבר אתרגש ואדאג. אגלה את מחיר האושר. אבל אם תבוא כל פעם בשעה אחרת, אף פעם לא אדע באיזו שעה להכין את ליבי… אנחנו זקוקים לטקסים.

מה זה טקס? שאל הנסיך הקטן. גם זה משהו שהוזנח יותר מדי, אמר השועל, זה הדבר המבדיל יום אחד מכל שאר הימים ושעה אחת מכל השעות”.

מאז שילדיי קטנים אנו נוהגים לעשות טקס פרידה מרגש מהחופש הגדול. הילדים מחכים כל שנה לבואו של הטקס ועם התבגרותם הטקס אף מאפשר שיח פתוח על רגשות , ציפיות וחששות לקראת ההתחלה החדשה.

 טקס הפרחת הבלונים של המשפחה שלי

בכל שנה ביום האחרון של החופש הגדול, אנו רוכשים בלוני הליום כמספר בני המשפחה. כל ילד כמובן בוחר את הבלון עם הצבע והצורה האהובים עליו. יחד, אנו יושבים וכותבים בפתק קטן מה אנו מאחלים לעצמנו בשנה הקרובה, הצעירים יותר אפילו יכולים לצייר. לאחר מכן, אנו מגלגלים את הפתקים וקושרים כל פתק לבלון המתאים לו ויחד בספירה לאחור מפריחים את הבלונים מעלה לשמיים. כל פעם מחדש אנו נרגשים וקופצים בהתלהבות רבה למראה הבלונים המתפזרים להם בשמיים עם הבקשות והאיחולים שלנו.

רעיונות נוספים לטקסי פרידה:

  • אפשר לבקש מכל אחד מבני הבית לכתוב ברכה אישית/לצייר ציור לכל אחד ואחד מבני המשפחה ולצרף מתנה קטנה (ניתן להגביל בסכום הקנייה). ההורים יכולים לספר לילדים שבמהלך השבוע הראשון הם לוקחים את הציורים שציירו להם ילדיהם או הברכות שכתבו להם יחד איתם לעבודה. ניתן להציע לצעירים יותר לשים את הברכות או הציורים מההורים במגרת הגן.
  • טקס פרידה בחוף הים. רעיון נוסף הוא נסיעה משותפת לחוף הים ואיסוף צדפים משותף. כל אחד מבני המשפחה מבקש “מהצדף” מה היה רוצה לאחל לעצמו לשנה הקרובה בסוף משליכים את הצדפים לים כולם יחדיו.
  • טקס נוסף שמניסיון אישי עובד נפלא הוא הכנת אלבום פרידה מהחופש הגדול. כל אחד כותב/מצייר על דף מה היו הרגעים הקסומים בחופש אליהם הוא חושב שיתגעגע במהלך השנה. המשקיענים שבכם יכולים להדפיס תמונות שצלמתם במהלך החופש. לבסוף, מחברים את הדפים הללו יחד, מחברים דף פתיחה שבו כתוב: “חוויות החופש הגדול תשע”ד” ובדף האחורי “מחכים לך החופש הגדול הבא”.  אלבום החופש הגדול עוזר לילדים להיפרד בקצב שלהם מחוויות החופש הגדול שהיה, ניתן להציע להם להציץ בו כאשר הם חשים שקשה להם והם מתגעגעים לימי החופש שעברו.

מאחלת לכולנו שנה של חוויות חדשות ומרגשות עם המון חופש לבחור וליצור.

 עדי קורן, מדריכת הורים (M.A), מנחת קבוצות וסדנאות המומחית בניהול קונפליקטים בבית ובמשפחה.

052-9593861

עוד מהבלוג של עדי קורן

תצוגה מקדימה

יכול להיות שאמא לא יודעת הכל?

  לפעמים זה נראה שהעולם שלנו קצת השתגע, הורות זה המקצוע עם הכי הרבה ותק בעולם, אז מה יש ללמוד בכלל להיות הורה. "יש לך אינטואציות טובות " אמרו לי "תסמכי עליהן ותראי שהכל כבר יסתדר". אז זהו שהכל לא ממש הסתדר מצד אחד ומצד שני...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

ביום שבו תתחילו לשתות קפה בשירותים

מוזר נכון? מה פתאום קפה בשירותים אתם שואלים, אני אסביר. הורים רבים נכנסים הביתה אחרי יום עבודה עייפים, אחרי לא פחות משבע כוסות קפה, שיחות מסדרון עם דנה או יואב מהמחלקה השנייה וכאב ראש מהבוס שלא רק שלא טרח לומר מילה טובה,...

תגובות

פורסם לפני 4 years

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה