הבלוג של adikaufman

adikaufman

מסע בנדנדת החיים www.adi-kaufman.com/

עדכונים:

פוסטים: 114

החל מספטמבר 2015

בימים הקרובים הילדים חוזרים לבית הספר, ויחד עם ההקלה העוטפת בשיגרה, עבור הורים שילדיהם בעלי קשיים לימודיים, קשיי קריאה, קשיי התנהגות, אתגרי קשב ואתגרים חברתיים – נוספות דאגות. מערכת החינוך מנסה לתת מענה אך לעיתים התחושה שהילד ומשפחתו אובדים בעלטה ובאפלה. האם להגיע לאבחון? מהו סוג האבחון שמתאים בשלב הנוכחי? מה ניתן להפיק מאבחון? איך אוכל לעזור לילד שלי??? לא תמיד צוות בית הספר בעל המידע המעודכן, לעיתים המשפחות נשלחות באופן אוטומאטי לאבחון פסיכודידקטי ואתם מוצאים עצמכם מול משוכה שגוזלת משאבים רבים, כספיים ורגשיים. זו בדיוק הסיבה, שעיקר האחריות היא להגיע לאיש המקצוע הנכון. אל תתביישו! תבררו ותשאלו! תמצאו את האדם המקצועי, בעל הניסיון, האחריות, היושרה והאנושיות המתאים ביותר עבורכם.

04/10/2015

לכל הורה זיכרון ילדות מהמערכת החינוכית. 

האם הזיכרונות שלכם ההורים, ברובם טובים? קשים? הרגשתם שקופים או נוכחים וממצים את יכולותיכם כתלמידים?

יותר מכל, אנו רוצים ליצור עבור הילדים שלנו מציאות טובה ומאפשרת יותר. יחד עם זאת, לא נוכל למנוע מהם קשיים, רק לתת להם כלים להתמודד אתם ביעילות, תוך ידיעה שהם לא לבד. 

לכן, כאשר אתם מזהים שהילד הפרטי שלכם מתקשה ברכישת הקריאה/לשבת בשקט/לבצע הוראות על פי סדר/להתארגן באופן עצמאי/לכתוב/להביע עצמו בשפה הכתובה או המדוברת… זה הזמן, עכשיו אחרי החגים, לעצור ולחשב מסלול מחדש. 

זה בדיוק הזמן לחפש תשובות, מהו המשך המסלול הטוב ביותר עבור הילד שלכם, על מנת שיצא לבית הספר עם חיוך, ויחזור עם חוויות של אתגר, סיפוק, משמעות והצלחה. 

להבין מה מקור קושי של ילד בתפקוד בבית הספר – זו אומנות. זו מקצוענות. זו שפה. 

צריך לשם כך שעות טיסה רבות של מפגשים עם מגוון רחב של ילדים, מורים, בתי ספר, יכולות, קשיים, הורים, משפחות. צריך להיות רגיש, אמפתי אך בעל מרכז פנימי חזק, צריך להיות בעל יכולת לזהות, לכוון, להגיד דברים מורכבים לפעמים, לגעת בנקודה הכי רגישה בנפשו של אדם – ילדו, ולעשות זאת ביד עדינה אך בוטחת. צריך להיות בעל יכולת לזהות אור, ולא לפחד מחושך. להיות שם, וגם מבחוץ, בה בעת. 

הסרט “החומה” של פינק פלויד מתאר מציאות קשה, אפורה, מתכתית ותעשייתית מעיני ילד, ייתכן בעל קשיים כאלו או אחרים. אולי אם היה מגיע לאיש המקצוע הנכון, ברגע הנכון, הייתה החוויה שונה? המשך המסלול אחר?

 לכל ילד, מגיע להרגיש אדם שלם ולא “רובוט חסר פנים”. 

מתוך הסרט “החומה” – פינק פלויד

והשיר האלמותי:
להתראות, עדי

M.A אבחון דידקטי/פסיכודידקטי וטיפול בלקויות למידה, אתגרי קשב, הדרכת הורים, מתמחה בפסיכותרפיה CBT
האתר שלי http://www.adi-kaufman.com/
הבלוג שלי http://saloona.co.il/adikaufman/

 

 

 

עוד מהבלוג של adikaufman

Thumbnail

סיכום שנה עם הילדים בשפה משפחתית חיובית = פיתוח אינטליגנציה רגשית, ומתנה ממני משחק "החלילן מהמלין" ברוח החג:

חג ראש השנה ויום כיפור, מזמנים אפשרות לחדד ולקדם את השפה המשפחתית שלכם.  חידה: הידעתם כי הורים רבים מתמקדים בהתפתחות אינטלקטואלית של ילדם, אולם המחקר מראה שרק 4%-10% מהצלחה תעסוקתית נקבעת על ידי אינטליגנציה! לאינטליגנציה...

תגובות

פורסם לפני 5 years
Thumbnail

הצריף של תמרי

תמרי  השמחה והצחוק שלך - זה הציון הכי טוב עבורנו.  את יודעת מי שייך למשפחה, ומי לא ולא.  כמה לא מובן מאליו... תודה לאלו שרואים מעבר למילים, לאנשי החינוך המיוחד  ...

תגובות

פורסם לפני 5 years
Thumbnail

מנפלאות המוח: הזדמנות לעיצוב קולאז' תמונות וזיכרונות משפחתיים

חוקרת הזיכרון המפורסמת Loftus, פרסמה שכאשר אדם נזכר במאורע מהעבר, יהיה זה רגע "יוצא דופן" שהמוח מזהה בתור "צומת מיוחדת".  סביב רגעים מיוחדים אלו, המוח מעצב זיכרונות ואנחנו נוטים לצבוע, להוסיף או להמעיט במידע, להדגיש ולהפחית,...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים